PDA

View Full Version : سوال: مقدمات لازم برای SQL Server (برنامه تحت شبکه)

behnam25214
شنبه 08 خرداد 1389, 17:30 عصر
با سلام دوستان

من میخواستم برنامه ای بنویسم تحت شبکه با پایگاه داده SQl Server 2008 و زبان C# 2008.

حالا سوال من اینجاست که چه مقدماتی لازم هست یا تنظیماتی که باید رو پایگاه داده خودم انجام بدم تا برنامه ام بدون مشکل به پایگاه داده وصل بشه؟

ممنون میشم راهنماییم بکنید.:قلب:

behnam25214
یک شنبه 09 خرداد 1389, 09:14 صبح
ممنون میشم راهنماییم بکنید.?

happy65_sh
یک شنبه 09 خرداد 1389, 10:32 صبح
سلام
تو فقط بايد connection string را به خوبي بنويسي و تنظيماتي هست كه بايد در سرور انجام بدي مثلا تنظيم tcp/Ip و...

behnam25214
یک شنبه 09 خرداد 1389, 13:16 عصر
خوب منم همونا رو میخوام که یکی توضیح بده؟:متفکر:

ASKaffash
یک شنبه 09 خرداد 1389, 13:25 عصر
سلام
اگر نسخه شبکه ای SQLServer را روی سرور نصب کرده باشید هیچ تنظیمی نیاز نیست

happy65_sh
یک شنبه 09 خرداد 1389, 13:34 عصر
1- off كردن firewall
2- microsoft sql server2005 ------->configuration tools ------> sql server surface area
از صفحه اي كه باز ميشه در سمت چپ sql browser را اگه disble هست automotic كن و بالاي sql browser سرويس Sql را انتخاب كن و از سمت راست tcp/ip را انتخاب كن و ok بده
حالا سرويست را ريسيت كن نبايد مشكلي داشته باشي به شرطي كه يوزرد هم enable باشه

يكي از دوستان در همين سايت كاملتر توضيح داده يه سرچ بكن حتما پيداش مي كني

ASKaffash
یک شنبه 09 خرداد 1389, 13:45 عصر
سلام
باید وظایف مدیریت شبکه را از برنامه نویسی تحت شبکه برای SQLServer جدا کنید فایروال و ... وظیفه برنامه نویس برای یک برنامه تحت شبکه با بانک SQLServer نیست

behnam25214
یک شنبه 09 خرداد 1389, 17:57 عصر
راستش چیزی متوجه نشدم:اشتباه:

ASKaffash
دوشنبه 10 خرداد 1389, 07:49 صبح
راستش چیزی متوجه نشدم:اشتباه:
سلام
وظایف شما به عنوان کسی که باید برنامه تحت شبکه پیاده سازی کند :
- تنظیم ConnectionString مناسب برای نرم افزار
- پیش بینی همزمانی (برای موارد خاص)
- طراحی بهینه نرم افزار و معماری صحیح بانک اطلاعاتی (به منظور مدیریت درست داده ها و مدیریت ترافیک شبکه)

mahsa.admin
دوشنبه 10 خرداد 1389, 10:05 صبح
با عرض سلام
با کمک دوستان در بانک اکسس مبحثی در مورد sql ایجاد کردیم که به هر حال خوب تبادل اطلاعات انجام نمیگیره
اما مشکلی که پیش امده برای من این است میخواهم یک برنامه بیمارستانی درست کنم(البته این برنامه را قبلا با اکسس نوشتم و سه ساله در چند بیمارستان استفاده میشود ولی به علت کندی سرعت با افزایش داده واستفاده همز مان کاربران تصمیم به تغییر دیتا بیس به sql گرفتم)
قبلا از این کار چند تا سوال برای انجام چنین ریسک بزرگی دارم که خواهش میکنم دوستان منو راهنمایی کنن
من یک شبکه دومین که 40 کاربر دارد ایجاد کردم البته از سالها قبل و خوب هم کار میکند حال اگر از بانک SQL استفاده کنم (من با sql 2005 تا حدوذی اشنا ششدم وجداول رو در ان ایجاد کردم)ایا فقط نصب SQL اینتر پرایس در ویندوز سرور وایجاد جدول واتصال این جداول به اکسس و اشتراک این فایل اکسس در بین همه کلاینت ها ودادن پرمیژن ادمین به فایل اشتراکی کفایت میکند(یعنی SQL خودش اتوماتیک تنظیم شده برای شبکه هست ) یا نه در تنظیمات SQL جای خاصی هست که باید برای شبکه تنظیم شود تا کارایی استفاده در شبکه را داشته باشد یا اینکه در مسیر نصب باید نکته خاصی را رعایت کنیم ؟ مثل تصاویر که ضمیمه گذاشتم .
در ضمن
ایا واقعا sql دیگر مشکل کندی در شبکه واستفاده همزمان چند کاربر را ندارد
من بنا به دلایلی بباید فقط با اکسس 2003 این به اصلاح exe رو بسازم وبانک sql2005 باشد ایا کسی تجربه این کارو داره که سرعت پایین نماید ومشکلی پیش نمیاد در شبکه

ممنونم اگه منو راهنمایی کنید واقعا نیاز به این راهنمایی دارم وقت زیادی برای تحویل این سفارش ندارم

mahsa.admin
سه شنبه 11 خرداد 1389, 07:27 صبح
از دوستان کسی نیست راهنمایی نماید

behnam25214
سه شنبه 11 خرداد 1389, 19:48 عصر
دوست عزیز برای خودت یه تاپیک ایجاد کن بحث این تاپیک یه چیز دیگه ای هست؟

دوستان اگه روشی راهکاری به ذهنتون خطور کرد از ما دریغ نکنید!:ناراحت:

armiin
سه شنبه 11 خرداد 1389, 23:26 عصر
فکر کنم مشکلتون با این کد حل بشه !

SELECT *
FROM OPENROWSET
(
'SQLNCLI',
'Data Source=220.220.220.220;Datbase=DatabaseName;uid=Us ername;pwd=Password',
'SELECT * FROM TableName'
)
قسمت هایی که Bold کردمو مقدار مناسب در رابطه با برنامتونو دیتابیستون قرار بدین