PDA

View Full Version : نوشتن Add-In برای سری Office

EhsanKhafan
یک شنبه 15 خرداد 1384, 09:27 صبح
با سلام،

لطفا اگر کسی در زمینه نوشتن Add-In تجربه داره کمک کنه.میخوام یک Add-In برای سری Office(MsWord,Excelو غیره بنویسم.
از Extesibility Project-Shared Add-In استفاده کردم.ولی خیلی گیج شدم.در ضمن لینک جالبی هم در زمینه نتونستم پیدا کنم.
ساختن یک دکمه در Add-In و handle کردن event هاش مشکل اصلی منه. :گیج:

متشکر

EhsanKhafan
سه شنبه 17 خرداد 1384, 16:38 عصر
مشکلی نیست که آسان نشود :موفق:
بالاخره فهمیدم چجوری میشه Add-In ساخت .
Add-In ماجول نرم افزاری COM است که میتونه در برنامه هاMicrosoft اعم از سریOffice و VisualStudio ادغام بشه.خوب نوشتن اینجور ماژول های ترکیب شونده کلی کمک میکنه مثلا لینک زیر رو برای VS IDE ببینید:

http://www.codeproject.com/dotnet/RegionsAddIn.asp
اگه کسی علاقه یا سوال داره بگه بیشتر بگم.

MF
چهارشنبه 18 خرداد 1384, 10:51 صبح
اتفاقا من هم میخواستم بگم حالا که خودت سوال می کنی خودت هم جواب می دی. خوب یکم مفصل تر توضیح بده ببینیم چطور می شه این کار رو کرد. قبلا هم یه توضیحی راجع به com بده. با تشکر.

GentleGuy
سه شنبه 24 خرداد 1384, 01:04 صبح
اگه کسی علاقه یا سوال داره بگه بیشتر بگم.

بگو لطفا بیشتر بگو :oops:

EhsanKhafan
یک شنبه 29 خرداد 1384, 09:10 صبح
<span dir=ltr>Component Object Model (COM)</span> یک معماری نرم افزاری برای تولید کامپوننت ها به صورت باینری (کامپایل شده) است.در واقع یک معماری سطح پایین است که خدمات برای سرویس های سطح بالا را فراهم می کند (همانند OLE,. . .).مزیت این استاندارد سازی امکان استفاده کامپوننت ها از یکدیگر میباشد که در رویه توسعه نرم افزار به روش OO بسیار حیاتی میباشد.طراحی نرم افزار بر اساس COM ها مزیت های بسیاری دارد. میتوانید برای مطالعه بیشتر با کلیدواژه های <span dir=ltr>COM/COM+ Technical Overview Component Object Model </span>
جستجو کنید.
و اما راجع به Add-In سورس کد زیر را به صورت کاملا خودگویا(Self Document) ساختم.سورس زیر یک کلید در سری برنامه های Office ایجاد میکند و رخدادهای(Events) آن را نیز دستگیر(Handle) میکند.
برای شروع این سورس رو بخونید . . .
:reading:

EhsanKhafan
یک شنبه 29 خرداد 1384, 09:18 صبح
اینم نسخه کامپایل نشده (یه دور build کنید):

fardad_a_m
دوشنبه 19 فروردین 1387, 09:43 صبح
منم به زور shared add-in رو یاد گرفتم
اما یه جایی گیر کردم
فقط میتونم یک دکمه به افیس اضافه کنم و
در event ها کد اضافه کنم
ولی مشکل من اینه که من قبلا VBA یا VBE بلد بودم
حالا نمی دونم چطوری به سلول های اکسل و شیت ها دسرسی داشته باشم
مثلا میخوام با زدن دکمه 1 یا اجرای پروسیجر A در شیت جاری سلول C3 رنگ پس زمینه اش عوض بشه چی کار باید بکنم

Helpco
دوشنبه 02 بهمن 1396, 13:19 عصر
سلام کسی آموزش کامل داره در این مورد که برای
Excel بشه نوشت؟