PDA

View Full Version : Bold کردن قسمتی از متن خوانده شده از دیتابیس

yekta64
یک شنبه 09 خرداد 1389, 08:52 صبح
سلام دوستان
من می خوام قسمتی از یه متن یا جمله ی خونده شده از یک دیتابیس رو bold کنم چطور باید این کار رو انجام بدم؟؟؟
از طرفی می خوام وقتی کاربر ماوس رو روی این قسمت bold می بره ماوس علامت دست بشه چطور باید این کار رو انجام بدم؟؟؟؟
مرسی دوستان

Open-Source
یک شنبه 09 خرداد 1389, 10:18 صبح
خوب این اطلاعاتی رو که میخونید کجا میریزید.
یه کم واضح تر...

yekta64
یک شنبه 09 خرداد 1389, 11:12 صبح
خوب این اطلاعاتی رو که میخونید کجا میریزید.
یه کم واضح تر...

مرسی
خوب من اول اطلاعات رو می خوندم توی یه richtextbox قرار می دم بعد میخوام یه قسمت از اون داده خونده شده و نمایش داده شده در اون کنترل bold بشه و از طرفی با حرکت ماوس بر روی اون علامت دست بشه؟؟
ممنون

yekta64
یک شنبه 09 خرداد 1389, 12:37 عصر
ه؟؟؟
کسی نمی تونه راه حلی در مورد این مشکل ارائه بده؟؟؟
مرسی

yekta64
یک شنبه 09 خرداد 1389, 12:56 عصر
دوستان به طور کلی راهی هست که بشه قسمتی از یه رشته رو bold کرد؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون

yekta64
دوشنبه 10 خرداد 1389, 08:01 صبح
دوستان من خیلی سرچ کردم و به نتیجه خاصی نرسیدم
ایا واقعا نمیشه قسمتی از یه رشته رو bold کرد؟؟؟؟؟؟
چرا نمیشه؟؟؟؟؟

sari-1369
دوشنبه 10 خرداد 1389, 09:57 صبح
من الان vs دم دست ندارم تا دقیق راهنماییت کنم . ولی شما 2 راه داری . یکی استفاده از همون richtextbox هستش ، به این صورت که شما اول بیا اون قسمتی از متن که میخوای روش تغییر اعمال کنی رو انتخاب کنی و بعدش بگی richtextbox1.seletedtext.font=new font(bold) .

راه دوم به نظر من ، استفاده از webbrowser برای نمایش متنت هست . اینجا باید با استفاده از تگ ها html اون قسمتی از متنت که میخوای bold بشه رو درون تگ b قرار بدی ....

yekta64
دوشنبه 10 خرداد 1389, 10:19 صبح
من الان vs دم دست ندارم تا دقیق راهنماییت کنم . ولی شما 2 راه داری . یکی استفاده از همون richtextbox هستش ، به این صورت که شما اول بیا اون قسمتی از متن که میخوای روش تغییر اعمال کنی رو انتخاب کنی و بعدش بگی richtextbox1.seletedtext.font=new font(bold) .

راه دوم به نظر من ، استفاده از webbrowser برای نمایش متنت هست . اینجا باید با استفاده از تگ ها html اون قسمتی از متنت که میخوای bold بشه رو درون تگ b قرار بدی ....

مذسی دوست عزیز
در مورد راه حل اول باید بگم من می خوام زمانی که داده در rich نمایش داده بشه اون قسمت مورد نظر از متن bold بشه نه اینکه خودم یه قسمت رو انتخاب کنم اونم بعد از نمایش متن در rich

در مورد راه حل دوم ایا میشه از html در application استفاده کرد و اینکه چطور میشه این کار رو کرد؟؟؟
بی نهایت ممنون دوست عزیز

Hossis
دوشنبه 10 خرداد 1389, 11:41 صبح
چرا از webBroser استفاده نمي کني؟ با اين کار هم مي توني اون قسمت رو Bold کني و از همه مهمتر او قسمت نشانگر ماوس رو به شکل دست دربياريد کدش اينه

wb.DocumentHtml="p Dir=rtl align=Justify>" & متن عمومي که ضخيم نيست & "<b style="""cursor:auto"">" & متني که از بانک فراخواني کرده ايد & "</b>" & بقيه متن عمومي غير ضخيم & "</p>"

Hossis
دوشنبه 10 خرداد 1389, 11:46 صبح
اگر از Rich هم استفاده کرديد کدش اين هست

richt1.text= YourtextPart1
rich1.Selectionfont=new font(rich1.font,Bold)
rich1.selectedText= TextFromDB
rich1.Selectionfont=new font(rich1.font,normal)
rich1.selectedtext=بقيه متن معمولي شما

بنابراين متن شما چيزي شبيه اين خواهد بود
جناب آقاي يکتا سوال شما بسيار ساده بود شما تاکنون 353 پست در اين انجمن داشته ايد.

Hossis
دوشنبه 10 خرداد 1389, 11:48 صبح
ایا میشه از html در application استفاده کرد و اینکه چطور میشه این کار رو کرد؟؟؟
بی نهایت ممنون دوست عزیز
آره ،‌يک کنترل WebBrowser به فرم اضافه کنيد و نام اون رو WB يا هرچيز ديگه بذاريد و کدي که در دو پست قبل گفتم براش بنويسيد

yekta64
دوشنبه 10 خرداد 1389, 12:16 عصر

جناب آقاي يکتا سوال شما بسيار ساده بود شما تاکنون 353 پست در اين انجمن داشته ايد.

ممنون دوست عزیز
تخصص من تا به عبارتی بیشترین تجربه ی من در زمینه asp.net و طراحی صفحات وب هستش و این اولین کار من در زمینه application هست از طرفی انجمن برنامه نویس به جهت حسب تجربه هستش و سوال پرسیدن حتی برای شخصی که بیشترین تجربه رو کاره ایراد نیست از جهتی این امکان وجود داره یه فرد با تجربه در زمینه ی بسیار ابتدایی به مشکل بر خورد کنه و سوال بپرسه و این یه امر طبیعی هستش ادم ها از زمان تولد عالم مطلق به دنیا نمی یاند دوست عزیز
ممنون

yekta64
دوشنبه 10 خرداد 1389, 12:26 عصر

دوست عزیز
چرا با استفاده از این کد همیشه متن bold شده در ابتدای rich قرار می گیره با اینکه من در ابتدا قسمت اول متن رو نوشتم بعد bold رو و در نهایت قسمت اخر رو مطابق کد شما
علت چی هستش؟؟؟

alireza_s_84
دوشنبه 10 خرداد 1389, 12:33 عصر
ممنون دوست عزیز
تخصص من تا به عبارتی بیشترین تجربه ی من در زمینه ASP.NET و طراحی صفحات وب هستش و این اولین کار من در زمینه application هست از طرفی انجمن برنامه نویس به جهت حسب تجربه هستش و سوال پرسیدن حتی برای شخصی که بیشترین تجربه رو کاره ایراد نیست از جهتی این امکان وجود داره یه فرد با تجربه در زمینه ی بسیار ابتدایی به مشکل بر خورد کنه و سوال بپرسه و این یه امر طبیعی هستش ادم ها از زمان تولد عالم مطلق به دنیا نمی یاند دوست عزیز
ممنون
سلام دوست عزیز:
من یه نکته رو ذکر میکنم و اون اینه که فایلهای غنی متنی یا RichText بر اساس زبان فرمت بندی RTF (یا بهتره بگم استاندارد RTF) بنا شدن تا در تمامی سیستم عامل ها بشه یک سند رو که حاوی متن ، گرافیک و یا مولتی مدیا هست رو منتقل کرد.
RTF دارای تگها و قواعد خاص و Attribute های ویژه خودش هست و از لحاظ نگارش و فرمت بندی شباهت بسیار زیادی به HTML داره با این تفاوت قدرت و انعطاف به مراتب بیشتری از HTML داره. توی سند RTF هم برای Bold کردن یک متن تگ مخصوصی وجود داره ولی دستکاری سورس RTF نیازمند تسلط بر قواعد سند هست.

This is some {\b bold} text.\par
نتیجه: This is some bold text.
قراردادن یک کنترل webBrowser به جای کنترل RichTextBox پاک کردن صورت مساله ست و اگر این سند فرمت بندی شده باشه (صرفا متن نباشه) با این کنترل مشکل پیدا میکنه.
دوست عزیز شما بگید که:

متنی که قراره توی RichTextBox قرار داده بشه از چه منبعی وارد دیتابیس شده آیا متنی بوده که صرفا خام وارد دیتابیس شده یا اینکه خود این متن از یه کنترل RichTextBox وارد دیتابیس شده؟
این متن قراره بصورت متن خام ذخیره بشه یا متن غنی شده؟
و آیا این Bold کردن همیشه انجام میشه یا موارد خاصی داره؟

موفق باشید

yekta64
دوشنبه 10 خرداد 1389, 12:56 عصر
سلام دوست عزیز:
من یه نکته رو ذکر میکنم و اون اینه که فایلهای غنی متنی یا RichText بر اساس زبان فرمت بندی RTF (یا بهتره بگم استاندارد RTF) بنا شدن تا در تمامی سیستم عامل ها بشه یک سند رو که حاوی متن ، گرافیک و یا مولتی مدیا هست رو منتقل کرد.
RTF دارای تگها و قواعد خاص و Attribute های ویژه خودش هست و از لحاظ نگارش و فرمت بندی شباهت بسیار زیادی به HTML داره با این تفاوت قدرت و انعطاف به مراتب بیشتری از HTML داره. توی سند RTF هم برای Bold کردن یک متن تگ مخصوصی وجود داره ولی دستکاری سورس RTF نیازمند تسلط بر قواعد سند هست.

This is some {\b bold} text.\par
نتیجه: This is some bold text.
قراردادن یک کنترل webBrowser به جای کنترل RichTextBox پاک کردن صورت مساله ست و اگر این سند فرمت بندی شده باشه (صرفا متن نباشه) با این کنترل مشکل پیدا میکنه.

دوست عزیز شما بگید که:

متنی که قراره توی RichTextBox قرار داده بشه از چه منبعی وارد دیتابیس شده آیا متنی بوده که صرفا خام وارد دیتابیس شده یا اینکه خود این متن از یه کنترل RichTextBox وارد دیتابیس شده؟
این متن قراره بصورت متن خام ذخیره بشه یا متن غنی شده؟
و آیا این Bold کردن همیشه انجام میشه یا موارد خاصی داره؟
موفق باشید

بی نهایت ممنون دوست عزیز
خوب جریان به این صورت هستش که:
من داده ها رو به صورت خام وارد دیتابیس اکسس می کنم
در مرحله بعد همه اون داده ها از دیتابیس می خونم و در rich قرار می دم
می خوام به محض خونده شدن داده از دیتابیس و قرار گرفتن در rich بخشی از این متن bold بشه و ماوس وقتی روی قسمت bold می ره علامت دست بشه؟؟؟
که این کار برای همه داده ها انجام میشه
مرسی