PDA

View Full Version : سوال: مشکل در اجرای Sql server 2005

emperor8778
یک شنبه 09 خرداد 1389, 10:30 صبح
سلام دوستان. در حال طراحی یک سایت هستم. با VS2008. روی سیستمم SQLexpress نصب بود. ولی برای آپلود دیتابیس سایت روی هاست به SQLServer احتیاج داشتم. برای همین نسخه express رو remove کردم و SQL server 2005 enterprise رو نصب کردم. در هنگام نصب مشکلی نداشتم. ولی الان که نصب شده و می خوام ازش استفاده کنم، Local server رو نمی شناسه. فکر کردم شاید سرویسش run نشده. ولی توی قسمت Services ویندوز، هیچ سرویسی برای SQL پیدا نکردم. خواهشا راهنمایی کنین. پیشاپیش متشکرم.

Chabok
یک شنبه 09 خرداد 1389, 11:11 صبح
با سلام

وضعیت سرویس های SQL Server 2005 را می توانید در SQL Server Configuration Manager مشاهده کنید .

اصولاً اگر صحیح نصب کرده باشید در منوی Start > SQL Server 2005 > Configuration Tools می توانید آنرا پیدا کنید .

می توانید این مسیر را در Run تایپ کنید .

%Windir%\System32\mmc.exe /32 "%Windir%\system32\SQLServerManager.msc"

50006

در این محیط کلیه Instance های نصب شده بر روی سیستم همراه با وضعیت آن قابل مشاهده است .

موفق باشید .

emperor8778
یک شنبه 09 خرداد 1389, 11:22 صبح
با سلام

وضعیت سرویس های SQL Server 2005 را می توانید در SQL Server Configuration Manager مشاهده کنید .

اصولاً اگر صحیح نصب کرده باشید در منوی Start > SQL Server 2005 > Configuration Tools می توانید آنرا پیدا کنید .

می توانید این مسیر را در Run تایپ کنید .

%Windir%\System32\mmc.exe /32 "%Windir%\system32\SQLServerManager.msc"50006

در این محیط کلیه Instance های نصب شده بر روی سیستم همراه با وضعیت آن قابل مشاهده است .
موفق باشید .

سلام دوست عزیز. در configuration manager هیچ سرویسی نیست. عکسش رو ضمیمه می کنم.
امکانش هست که با نصب مجدد نسخه express مشکل حل بشه؟

Mostafa_Dindar
یک شنبه 09 خرداد 1389, 11:38 صبح
سلام دوست عزیز. در configuration manager هیچ سرویسی نیست. عکسش رو ضمیمه می کنم.
امکانش هست که با نصب مجدد نسخه express مشکل حل بشه؟

شما هنگام نصب , به فلد ClientTools رفته اید , و از آنجا شروع به نصب کرده اید .

یک بار دیگر نصب رو از فلدر ServerTools شروع کنید .

سربلند باشید

emperor8778
یک شنبه 09 خرداد 1389, 13:16 عصر
شما هنگام نصب , به فلد ClientTools رفته اید , و از آنجا شروع به نصب کرده اید .

یک بار دیگر نصب رو از فلدر ServerTools شروع کنید .

سربلند باشید

متشکرم دوست عزیز. من از طریق Autorun نصب کردم. ولی راه حل شما رو هم امتحان می کنم. امیدوارم جواب بده

emperor8778
یک شنبه 09 خرداد 1389, 17:28 عصر
این راه رو هم امتحان کردم ولی مشکل همچنان پابرجاست. داخل DVD نصب SQL، فقط دو تا پوشه با نام های Servers و Tools وجود داره. یه پوشه هم هست که سرویس پک SQL داخلش قرار داره. من از پوشه Servers اقدام به نصب کردم. ولی هنوز همون مشکلات رو دارم. نام لوکال سرور شناخته نمی شه. سرویسی هم نیست که اجراش کنم. خواهشا راهنمایی کنین. بازم ممنون

emperor8778
یک شنبه 09 خرداد 1389, 20:12 عصر
دوستان مشکل با نصب مجدد SQL express حل شد. مثل اینکه حتما باید نسخه اکسپرس نصب باشه تا سرویس ها فعال بشن!!!
از دوستانی که نظر دادن ممنونم

Mostafa_Dindar
یک شنبه 09 خرداد 1389, 20:13 عصر
این راه رو هم امتحان کردم ولی مشکل همچنان پابرجاست. داخل DVD نصب SQL، فقط دو تا پوشه با نام های Servers و Tools وجود داره. یه پوشه هم هست که سرویس پک SQL داخلش قرار داره. من از پوشه Servers اقدام به نصب کردم. ولی هنوز همون مشکلات رو دارم. نام لوکال سرور شناخته نمی شه. سرویسی هم نیست که اجراش کنم. خواهشا راهنمایی کنین. بازم ممنون

ز قبلا از اينكه اين كار رو دوباره انجام دهيد ، تمام موارد مربوط به Sql رو از طريق Add -Remove Program حذف كنيد ( حتي Sql2005 express اگر وجود دارد) و دوباره همانطور كه قبلا گفتم نصب كنيد ،

يك نكته ديگه ! در صورتي كه دارين رو ويندوز 7 نصب ميكنيد بايد Service Pack 3 اون رو هم نصب كنيد

موفق باشيد

amirkhoyli
جمعه 02 مهر 1389, 15:27 عصر
منم هم این مشکل دارم

h.moradof
دوشنبه 03 آبان 1389, 20:53 عصر
دوستان مشکل با نصب مجدد SQL express حل شد. مثل اینکه حتما باید نسخه اکسپرس نصب باشه تا سرویس ها فعال بشن!!!
از دوستانی که نظر دادن ممنونم

سلام
من هم همین مشکل رو دارم....
ویژوال استودیو که نصب می کنم ، باهاش sql express هم نصب میشه. بعد که میخوام sql 2005 enterprise نصب کنم ، نمیشه و error میده تو این مایه ها که یه نسخه روی سیستم شما نصب است

sql express رو که پاک می کنم ، sql 2005 enterprise خیلی خوب نصب میشه ، ولی کار نمی کنه و وقتی management studio رو باز می کنم و میزارم رو windows authentication و جلوی سرور هم می نویسم local ، کار نمی کنه ...! :افسرده:

من یه دیتابیس یا 4-5 تا table دارم که توشون اطلاعات هست (دیتا) ، و میخوایم دیتابیس رو همراه با دیتاهای توش بریزم رو هاست.
تا اونجایی که تو فروم خوندم و .... ، فهمیدم که دیتابیسی که رو sql ewxpress دارم ، رو نمی تونم ازش بکاپ بگیرم و رو هاست restore کنم و به ناچار باید رو ME رو لوکال دیتابیس رو مجدد بسازم و دیتا ها رو هم توشون اضافه کنم ، بهد ازش بکاپ بگیرم ، بعد به هاست وصل یشم و فایلمو رو دیتابیسی که ساختم ، restore کنم.
گیر من اینه که بتونم به لوکال وصل بشم ....
این دوستمون گفت که اگه من بعد از نصب enterprise ، نسخه express رو نصب کنم ، مشکل برطرف میشه
سوال 1 : من نسخه express رو ندارم .... و خودش همراه با ویژوال استودیو نصب میشه
پس چجوری دوباره نصبش کنم ؟

سوال 2 : یعنی هر سری باید همه این مراحل رو برم ؟
نصب ویژوال استودیو / پاک کردن sql express / نصب sql 2005 enterprire / نصب sql express

h.moradof
دوشنبه 03 آبان 1389, 20:58 عصر
حتی رو یه سیستم که هیچی روش نصب نیست هم نصب کردم ولی باز هم وقتی میزنم local ، کانکت نمیشه
سر یه اتصال به لوکال و ساخت یه دیتابیس گیر کردم.....
کمک پلیز

marniloo
یک شنبه 07 اسفند 1390, 18:07 عصر
سلام
من هم مشکل دارم با این تفاوت که sql server browser الان start هستند و هر کاری می کنم sql serverو agent sql server از حالت stop خارج نمی شود و خطای زیر را می دهد لطفا من را راهنمایی کنید . باید هرچه سریع تر راهش بندازم .
windows could not start the SQL Server (SQLEXPRESS) on local
computer. for more information , review the sytem event log if this is
a non-microsoft service , cotact the srvice vendor and refer to
service-specific erroe code 1814
لطفا من را راهنمایی کنید
راستی من sql server 2008 r2 expressرا نصب کردم
ادرس ایمیل : m.m30026@gmail.com
ممنون می شم اگه بهم میل بزنید