PDA

View Full Version : سوال: مشکل با Update کردن

ماهان مقدم
یک شنبه 09 خرداد 1389, 11:35 صبح
سلام. آقا من نمی دونم چرا انقدر این sql زبون نفهمه ! :لبخند:. من گفتم فیلد t_id به ازای هر فیلد name که مقدار smith داره به newid آپدیت بشه ولی مشکل اینکه هر دفعه اینکار رو می کنه انگار حلقه رو از اول اجراء می کنه و همیشه آخر کار مقدار فیلد t_id در تمامی رکورد ها میشه مقدار آخرین عدد newid. ممنون.

$sql_query = mysql_query("SELECT t_id FROM tax_table WHERE name='smith'") or die(mysql_error());
$newid = 0;
while($row = mysql_fetch_array($sql_query)){
$newid += 1;
mysql_query("UPDATE tax_table SET t_id='$newid' WHERE name='smith'") or die("Update ID: " . mysql_error());
}

Reza1607
یک شنبه 09 خرداد 1389, 11:45 صبح
بنده خدا sql تقصیری نداره نقصیر از شماست
شما دستور Update رو داخل while گذاشتی

ماهان مقدم
یک شنبه 09 خرداد 1389, 15:06 عصر
خوب برادر محترم من برای اینکه کل رکورد ها رو تاثیر بدم، بشینم خودم به تعداد رکورد هام کدم رو اجراء کنم !?.:لبخند: منم خودم می دونم تو حلقه است، راه حل ؟

trade_mark
یک شنبه 09 خرداد 1389, 16:58 عصر
خوب برادر محترم من برای اینکه کل رکورد ها رو تاثیر بدم، بشینم خودم به تعداد رکورد هام کدم رو اجراء کنم !?.:لبخند: منم خودم می دونم تو حلقه است، راه حل ؟
من دقیقا سوال شما رو خوب متوجه نشدم
یعنی سوال شما با کدی که در پست اول گذاشتی اصلا ربطی نداره
شما هر دفعه کل اطلاعات رو آپدیت می کنی

Reza1607
دوشنبه 10 خرداد 1389, 10:56 صبح
خوب اگه شما در هر بار می خواین فقط رکوردی که انتخاب شده رو تغییر بدین باید به شرط آپدیت تون
یک شرط دیگه اعمال کنید ( مثلا شماره ID رکورد جاری) تا بقیه رکوردها تغییر نکنه
اگه منظور شما این نبود درباره عملی که می خواین انجام بدین واضح تر بگید تا دوستان بتونند کمک کنند

rapidpich
دوشنبه 10 خرداد 1389, 19:22 عصر
تو update بجای
WHERE name='smith' AND
بنویس
WHERE t_id='{$row['t_id']}'