PDA

View Full Version : اگه شما می خواستین گوگل رو بسازید با چی می نوشتینش؟

ARC
یک شنبه 09 خرداد 1389, 20:10 عصر
سلام
یه سوال جالب شاید به نظر بعضی ها مسخره باشه ولی ممنون میشم جواب معقول بدید.
اگه شما می خواستین سایتی مثل گوگل یا یه سایت گه بازید بسیار بالایی دارد رو بنویسید با چه زبانی می نوشتینش؟ و چرا؟

mahdi68
یک شنبه 09 خرداد 1389, 20:39 عصر
Java - چون زبان برنامه نویسی مورد علاقه من هست و این بلدم

Nima NT
یک شنبه 09 خرداد 1389, 20:39 عصر
با PHP
چون اگر قرار بود این همه بازدید کننده داشته باشه باید سرعت مناسبی هم داشته باشیه که بخش عمده اون از طرف سرور و سیاست های اون تامین میشه و البته بخشی از اون هم از طریق برنامه نویسی ؛ به همین علت چون PHP سریعتر از رقبای خودش هست بنده PHP رو انتخاب میکردم.

1485159
یک شنبه 09 خرداد 1389, 20:50 عصر
چون اگر قرار بود این همه بازدید کننده داشته باشه باید سرعت مناسبی هم داشته باشیه
مگه سرعتش کمه؟ من با همون پایتون مینوشتم(البته اول باید پایتون رو یاد بگیرم)

Behrouz_Rad
یک شنبه 09 خرداد 1389, 20:56 عصر
و اینجاست که جنگ بین طرفدارن زبان ها شروع میشه و مطمئناً ایجاد کننده ی تاپیک هم این موضوع رو به خوبی می دونه... در نهایت این تاپیک قفل خواهد شد...

ali_najafi
یک شنبه 09 خرداد 1389, 20:57 عصر
به نظر من هم php مناسبتره . البته این رو بگم که جاوا هم خوبه ولی کاربران ایرانی کمتر می پسندند.

Nima NT
یک شنبه 09 خرداد 1389, 21:08 عصر
و اینجاست که جنگ بین طرفدارن زبان ها شروع میشه و مطمئناً ایجاد کننده ی تاپیک هم این موضوع رو به خوبی می دونه... در نهایت این تاپیک قفل خواهد شد...
چرا جنگ ، خوب هر کسی نظری داره و نظرش محترمه ، درستش اینجاست که اگر کسی از زبانی طرفداری میکنه دلایل منطقی هم ارائه بده ، اینطوری بار علمی هم داره.
البته من خودم با Php حدود 3 ماه کار کردم و زیاد ازش خوشم نمیاد ولی نخواستم کور کورانه ازش بد بگم یا مثلا" از ASP.NET طرفداری کنم ، چون خودم هم میدونم که ASP.NET هر قدرتی داشته باشه از لحاظ سرعت از php پائین تر هست.
کسی قصد قانع کردن کسی رو نداره که خدایی ناکرده جنگ بشه ، هر کسی نظر خود گوید از صحنه رود.:لبخند:

مرتضی پیروزی
یک شنبه 09 خرداد 1389, 22:20 عصر
هر زبان و تکنولوژی به جز ASP.NET؛ ( دوستان توجه بفرمایند که ملاک سایتی مثل گوگل هست، شاید
در شرایط دیگر انتخاب من فقط ASP.NET باشه).
دلیل اینکه ASP.NET انتخاب نیست اینه که گوگل یک قطب جدایی هستش، و عملاً با مایکروسافت تضاد داره، در نتیجه اصلاً انتخاب معقولانه ای نیست که بخوایم از یک تکنولوژی مایکروسافتی استفاده کنیم.
---------------------

چون خودم هم میدونم که ASP.NET هر قدرتی داشته باشه از لحاظ سرعت از php پائین تر هست.
من تا حدودی مخالفم، این مسئله ای هستش که مشخصه سرعت ASP.NET از PHP بیشتره. ولی در کل هم به نظر من صحیح نیست که بخوایم PHP رو با ASP.NET مقایسه کنیم.......
چون ASP.NET یک تکنولوژی هست و PHP یک زبان........ و همچنین اگر بخوایم مستقیم مقایسه کنیم
در این صورت ما داریم زبان PHP رو با زبانی مثل #C مقایسه میکنیم! که مشخصه در این حالت اصلا PHP فاقد صلاحیت خواهد بود!
--------------
همچنین لینک زیر تستی انجام داده بد نیست نگاهی بندازید........ در تمام شرایط ASP.NET در رتبه بهتری نسبت به PHP قرار گرفته.
http://www.wrensoft.com/zoom/benchmarks.html
-------------------------
موفق باشید

Alireza_Salehi
یک شنبه 09 خرداد 1389, 22:25 عصر
با PHP
چون اگر قرار بود این همه بازدید کننده داشته باشه باید سرعت مناسبی هم داشته باشیه که بخش عمده اون از طرف سرور و سیاست های اون تامین میشه و البته بخشی از اون هم از طریق برنامه نویسی ؛ به همین علت چون PHP سریعتر از رقبای خودش هست بنده PHP رو انتخاب میکردم.
اینم از اون حرفا بود...

Alireza_Salehi
یک شنبه 09 خرداد 1389, 22:26 عصر
حالا آقا بهروز سالی یکی دوربار بزاری جنگ ادامه پیدا کنه بد نیستش....

Nima NT
یک شنبه 09 خرداد 1389, 22:29 عصر
اینم از اون حرفا بود...
چه حرفی برادر ؟!
خوب اگر دارم اشتباه میکنم مثل دوست قبلیمون روشنم کنید.

1485159
یک شنبه 09 خرداد 1389, 22:50 عصر
من نظرم عوض شد! من با کیو بیسیک مینوشتم(مهم نیته آدمه:لبخند:):قهقهه:

ARC
یک شنبه 09 خرداد 1389, 22:51 عصر
قبل از هر چیزی از پاسخ همه دوستام ممنونم
من قصد ایجاد جنگ و ناراحتی بین دوستان رو ندارم. فقط می خوام یه سری اطلاعات بدست بیار برای یک کاری لازم دارم. پس دوستان لطفا به نظر دیگران احترام بزارید حتی اگه اشتباه باشه.( 1 جمله رو 100 روش میشه بیان کرد)

هر زبان و تکنولوژی به جز ASP.NET؛ ( دوستان توجه بفرمایند که ملاک سایتی مثل گوگل هست، شاید
در شرایط دیگر انتخاب من فقط ASP.NET باشه).
دلیل اینکه ASP.NET انتخاب نیست اینه که گوگل یک قطب جدایی هستش، و عملاً با مایکروسافت تضاد داره، در نتیجه اصلاً انتخاب معقولانه ای نیست که بخوایم از یک تکنولوژی مایکروسافتی استفاده کنیم.
---------------------

من تا حدودی مخالفم، این مسئله ای هستش که مشخصه سرعت ASP.NET از PHP بیشتره. ولی در کل هم به نظر من صحیح نیست که بخوایم PHP رو با ASP.NET مقایسه کنیم.......
چون ASP.NET یک تکنولوژی هست و PHP یک زبان........ و همچنین اگر بخوایم مستقیم مقایسه کنیم
در این صورت ما داریم زبان PHP رو با زبانی مثل C#‎ مقایسه میکنیم! که مشخصه در این حالت اصلا PHP فاقد صلاحیت خواهد بود!
--------------
همچنین لینک زیر تستی انجام داده بد نیست نگاهی بندازید........ در تمام شرایط ASP.NET در رتبه بهتری نسبت به PHP قرار گرفته.
http://www.wrensoft.com/zoom/benchmarks.html
-------------------------
موفق باشید

دوست عزیز من کاری به این که چون مثلا اینجا گفتم گوگل و به این خاطر نباید از asp .net استفاده کرد چون رقیب گوگل هست ندارم می خوام یه زبان قوی پیدا کنم.
درباره اینکی که دادید این ساته تا چه حد اعتبار داره؟
و این رو هم بگم که ما کاربای ایرانی توی مسئله کامپیوتر هم مثل بقیه مسائل یک کم احساساتی عمل می کنیم و همیشه 1 جنبه کار میکنیم مثلا همیشه PHP برای یه عده خوبه برای یه عده بده حتی بین asp.net و php من هرچی سوال کردم آخر نفهمیدم کدام سرعت بیشتری داره )

مرتضی پیروزی
یک شنبه 09 خرداد 1389, 22:57 عصر
دوست عزیز من کاری به این که چون مثلا اینجا گفتم گوگل و به این خاطر نباید از asp .net استفاده کرد چون رقیب گوگل هست ندارم می خوام یه زبان قوی پیدا کنم
خوب دوست عزیز میتونی از همون اول بگی، شما وقتی میای یک سایتی مثل گوگل رو ملاک قرار میدی
انتظار داری ما فقط از دیدگاه سرعت اون رو بررسی کنیم؟!!!
---------------------

درباره اینکی که دادید این ساته تا چه حد اعتبار داره؟
چندان بی اعتبار نیست:)
این لینکی هست که لینک زیر بهم لینک داده بود!!:)
http://stackoverflow.com/questions/2302933/asp-net-vs-php-performance-future-proofing-ease-of-development
اینجا هم مقایسه ای انجام گرفته، این سایت دیگه کاملاً معتبره، پس سایت قبلی هم معتبره
--------------------

من هرچی سوال کردم آخر نفهمیدم کدام سرعت بیشتری داره
سرعت یکی از ملاک های جزئی پروژه محسوب میشه، اگر فقط ملاک شما سرعته، من به شما پیشنهاد میکنم از اسمبلی استفاده کنید!

ARC
یک شنبه 09 خرداد 1389, 23:51 عصر
سرعت یکی از ملاک های جزئی پروژه محسوب میشه، اگر فقط ملاک شما سرعته، من به شما پیشنهاد میکنم از اسمبلی استفاده کنید!

ملاک من سرعت و امنیت هست طوری که مثلا مثل گوگل 1 میلیون همزمان ازش کار بکشن جواب بده این رو میدونم که با یه سری سخت افزار خوب هم میشه مشکل سرعت رو خیلی حل کرد ولی بازم سرعت زبان ها باهم فرق داره. امنیت هم که تا حد زیادی به برنامه نویس بر میگرده شاید بهتره بگم کاملا ولی یه وقت میبینید تامیین امنیت با یه زبانی راحتتر از بقیه هست.

shirin_sh1024
دوشنبه 10 خرداد 1389, 00:38 صبح

نمیدونم چرا پست های آقای راد رو میبینم یاد سروان بلیک تو فرار از زندان میوفتم!:لبخند:

sara.f
دوشنبه 10 خرداد 1389, 00:45 صبح
نمیدونم چرا پست های آقای راد رو میبینم یاد سروان بلیک تو فرار از زندان میوفتم!:لبخند:

:لبخند:

چرا جنگ ، خوب هر کسی نظری داره و نظرش محترمه ، درستش اینجاست که اگر کسی از زبانی طرفداری میکنه دلایل منطقی هم ارائه بده ، اینطوری بار علمی هم داره.

1 نفر از 1 کل رای دهندگان این پاسخ را مفید ارزیابی کرده اند.

phoenixhunter
دوشنبه 10 خرداد 1389, 10:56 صبح
اگر منظورتون موتور جستجوی گوگل هست که اونو با ++C نوشتن. ولی هر بخش گوگل رو با زبان های مختلفی شامل جاوا (جیمیل و گودر و گوگل داک) و پایتون (یوتیوب) نوشتن حتی اورکات مرحوم با دات نت بود.
ولی در کل بهترین انتخاب برای موتور جستجو ++Cهست و دیگر بخش ها هم اگه اصولی نوشته بشه با هر زبانی میشه نوشت (PHP,Python,Perl,dotNet,Ruby,Java).

Alireza_Salehi
دوشنبه 10 خرداد 1389, 12:26 عصر
چه حرفی برادر ؟!
خوب اگر دارم اشتباه میکنم مثل دوست قبلیمون روشنم کنید.
من این که PHP سریعتر است را قبول ندارم، به استناد همان مقاله در پست های قبلی و بسیاری مقالات دیگر که با جستجوی PHP vs ASP.NET یا PHP vs ASP.NET speed رد گوگل خواهید یافت سرعت ASP.NET در اغلب موارد بهتر است. هر چند این مورد قطعی نیست و به کیفیت برنامه نوشت هشده نیز بستگی دارد.

ضمن این که مجموع ابزارهای همراه ASP.NET به مراتب بهتر از ابزارهای همراه PHP است.

اغلب تست های انجام شده نیز به قبل از ASP.NET 4 برمیگردد، با توجه به تحولاتی که در ASP.NET 4 است، چه در بعد زبان برنامه نویس، بهینه سازی ها، امکانات جدید و ...، به نظرم به مراتب سرعت و کیفیت بیشتری نسبت به PHP خواهد داشت.

در بعد زبان برنامه نویسی هم سی شارپ به مراتب بهتر از PHP است.

http://shootout.alioth.debian.org/u32/benchmark.php?test=all&lang=php&lang2=csharp

این دو لینک را در کنارهم ببینید:
http://dada.perl.it/shootout/csharp.html
http://dada.perl.it/shootout/php.html

ولی در نهایت با همه اینها فقط سرعت معیار انتخاب نیست. سرعت توسعه برنامه، محیط اجرا و ... اثر گذار هستند.

LORD AELX
دوشنبه 10 خرداد 1389, 12:53 عصر
من این که PHP سریعتر است را قبول ندارم، به استناد همان مقاله در پست های قبلی و بسیاری مقالات دیگر که با جستجوی PHP vs ASP.NET یا PHP vs ASP.NET speed رد گوگل خواهید یافت سرعت ASP.NET در اغلب موارد بهتر است. هر چند این مورد قطعی نیست و به کیفیت برنامه نوشت هشده نیز بستگی دارد.

ضمن این که مجموع ابزارهای همراه ASP.NET به مراتب بهتر از ابزارهای همراه PHP است.

اغلب تست های انجام شده نیز به قبل از ASP.NET 4 برمیگردد، با توجه به تحولاتی که در ASP.NET 4 است، چه در بعد زبان برنامه نویس، بهینه سازی ها، امکانات جدید و ...، به نظرم به مراتب سرعت و کیفیت بیشتری نسبت به PHP خواهد داشت.

در بعد زبان برنامه نویسی هم سی شارپ به مراتب بهتر از PHP است.

http://shootout.alioth.debian.org/u32/benchmark.php?test=all&lang=php&lang2=csharp

این دو لینک را در کنارهم ببینید:
http://dada.perl.it/shootout/csharp.html
http://dada.perl.it/shootout/php.html

ولی در نهایت با همه اینها فقط سرعت معیار انتخاب نیست. سرعت توسعه برنامه، محیط اجرا و ... اثر گذار هستند.

منم PHP رو کلا بیشتر از ASP قبول دارم .... :لبخندساده: من کاری ندارم که اگه یه برنامه نویس ناشی بیاد و با PHP کار کنه، ممکنه بازدهی مناسب رو نداشته باشه.... در کل PHP یک زبان قدرتمند، انعطاف پذیر، ساده، inline، و با سرعت خوبیه... در ضمن شما توجه کنید، ASP روی ویندوز اجرا میشه، در حالیکه PHP روی لینوکس هستش... :متفکر: (حالا نیازی نیست که راجع استفاده بهینه تر از منابع این دو مورد بحث بشه، چون جواب مشخصه...)

mehdi.mousavi
دوشنبه 10 خرداد 1389, 13:59 عصر
سلام گه شما می خواستین سایتی مثل گوگل بنویسید با چه زبانی می نوشتینش؟ و چرا؟

من این کارو به همون Larry Page و Sergey Brin واگذار میکردم که مردم دنیا فرصت داشتن چنین خدمات ارزنده ای رو از دست ندن...

LORD AELX
دوشنبه 10 خرداد 1389, 14:03 عصر
من این کارو به همون Larry Page و Sergey Brin واگذار میکردم که مردم دنیا فرصت داشتن چنین خدمات ارزنده ای رو از دست ندن...

چه اعتماد به نفسی... :لبخند: :متفکر:

Alireza_Salehi
دوشنبه 10 خرداد 1389, 14:21 عصر
منم PHP رو کلا بیشتر از ASP قبول دارم .... :لبخندساده: من کاری ندارم که اگه یه برنامه نویس ناشی بیاد و با PHP کار کنه، ممکنه بازدهی مناسب رو نداشته باشه.... در کل PHP یک زبان قدرتمند، انعطاف پذیر، ساده، inline، و با سرعت خوبیه... در ضمن شما توجه کنید، ASP روی ویندوز اجرا میشه، در حالیکه PHP روی لینوکس هستش... :متفکر: (حالا نیازی نیست که راجع استفاده بهینه تر از منابع این دو مورد بحث بشه، چون جواب مشخصه...)

لطفا بحث غیر منطقی و سلیقه ای نکنید، دو تا سیستم عامل مطرح داریم که هر دوشون مدعی هستند، روی هردوشون هم وب سرور های معتبر فعالیت می کنند.

جواب معلومه که مشخصه : هر کدوم مزایایی دارند و این به معنی بهتر بودن مطلق لینوکس نیست.

زبان برنامه نویسی سی شارپ بدون شک قدرتمند تر از PHP است این یک مورد دیگه کلی مستند روی وب داره.

مرتضی پیروزی
دوشنبه 10 خرداد 1389, 15:19 عصر
سلام

منم PHP رو کلا بیشتر از ASP قبول دارم .... :لبخندساده:
ما داشتیم درباره ASP.NET صحبت میکردیم!
------------
بعد جسارت نشه دوستان
ولی نمیدونم چرا دوست داریم بین همه چیز یک "یا" اضافه کنیم..................
عادت کردیم وقتی از لینوکس استفاده میکنیم حالمون از ویندوز بهم بخوره..............
وقتی جاوا کار میکنیم به سی شارپ فحش بدیم...............
بگیم یا PHP یا ASP.NET ..................
وقتی بریم سمت یکی اگر گردنمون هم بزنن از دیگری استفاده نمیکینم که هیچ، بد و بیراه هم بهش میدیم........
-----------------------

ASP روی ویندوز اجرا میشه، در حالیکه PHP روی لینوکس هستش... :متفکر:
خوب؟؟ نتیجه؟؟ مرسی

Nima_NF
دوشنبه 10 خرداد 1389, 15:40 عصر
تخمین زده شده است که سرورهای گوگل حدودا به 1 میلیون رسیده است. (اوایل کار گوگل هم این تعداد چند هزار سرور بود که باز هم برای شروع زیاد بود)
پس اگر کسی می خواهد هزینه هایش کمتر شود، انتخاب استفاده از زبان ها و تکنولوژی های مایکروسافتی را هر چقدر هم که بهتر و راحت تر باشند باید فراموش کرد، مگر در مواقع خاصی باشد که به تعداد کمتری سرور نیاز باشد.

هزینه اجاره لیسانس ویندوز سرور برای هر سرور در ماه حدود 30 تا 50$ هست، که اگر ضرب در 1 میلیون کنید حداقل ماهیانه 30،000،000$ هزینه اضافی باید پرداخت کرد.
حال اگر پرداخت اضافی این هزینه برای کسی مهم نیست (مثلا برای بخشی از خدمات گوگل)، آنگاه می تواند هر تکنولوژی که می خواهد را استفاده کند.

از دید کسی که چنین پروژه هایی را پیاده سازی می کند اولین مورد، همین تخمین زدن هزینه های آینده هست و متناسب با آن زبان و تکنولوژی را انتخاب می کنند. اگر پیاده سازی گوگل را به ایرانی ها می دادید، احتمالا می رفتند و روی سرورهای Warez ویندوزی فعالیت می کردند :D

LORD AELX
دوشنبه 10 خرداد 1389, 16:50 عصر
من فکر می کنم شما بیشتر تعصبی عمل می کنید... من جفت این زبان ها رو کار کردم... برای من قضیه سلیقه یا تعصب نیست.... اگه لینوکس معروفه هم یه چیز بدیهی هستش که نیاز نیست اصلا حتی با شما راجع بهش بحث کنم، دلایلش خیلی واضحه... درسته که ASP هم برای خودش جایی باز کرده و هر روز بهتر از قبل میشه ولی به نظر من فقط برای اینه که روی ویندوز بهترین زبان موجوده... اگه ASP پیشرفت می کنه، PHP خیلی سریع تر پیشرفت می کنه... مستندات روی وب؟؟!! :لبخندساده: حتما میرید از فروم ASP کار ها مطلب میخونید... برید از یه منبع موثق و بی طرف اطلاعات کسب کنید... اگه شما از چند جا چنین چیزی خوندید، منم از کلی جا راجع به PHP همین چیز ها رو خوندم... قرار نیست ما اینجا چون تخصص مون ASP یا ... هست بیاییم بی جهت از اون دفاع کنیم... من میدونم اینا در حالت کلی فرق چندانی با هم ندارند و انتخاب بین اونا به سیستم عامل بستگی داره، ولی در حالت جزیی تر و تخصصی تر، بحث فرق می کنه و لینوکس و PHP خیلی بهتر از ویندوز و ASP (حالا با C#‎‎) هستش... من دارم کاملا بی طرفانه قضاوت می کنم.... سی شارپ و کلا زبان های NET. همشون راحت و آسون شده و همه جور کلاس و تابعی توشون پیدا میشه که تازه اینتلیسنس هم داره و راحت کدنویسی میشه... حتی login هم از پیش تعریف شده است... حالا آیا این به شما قدرت و انعطاف میده؟؟

راستی ربط لینوکس و ویندوز به بحث PHP و ASP همین میزان بهینه بودن و استفاده از منابع سیستم و نیز سرعت هستش...

مرتضی پیروزی
دوشنبه 10 خرداد 1389, 18:07 عصر
سلام
همونطور که گفتم این نظرات منه:
آدم یک ابزار رو با توجه با نیازش انتخاب میکنه، در حالت کلی نمیشه نظر داد.
مخالفت کلی با یک ابزار و صرفاً موافقت با یک ابزار دیگه نشانه جهل انسانه . مقایسه های غیر منطقی هم به همین منوال.........
LORD ALEX جان شما اگر مطلقاً از ویندوز و دات نت بیزارید خوب ارش استفاده نکن
موفق باشی

LORD AELX
سه شنبه 11 خرداد 1389, 06:19 صبح
سلام
همونطور که گفتم این نظرات منه:
آدم یک ابزار رو با توجه با نیازش انتخاب میکنه، در حالت کلی نمیشه نظر داد.
مخالفت کلی با یک ابزار و صرفاً موافقت با یک ابزار دیگه نشانه جهل انسانه . مقایسه های غیر منطقی هم به همین منوال.........
LORD ALEX جان شما اگر مطلقاً از ویندوز و دات نت بیزارید خوب ارش استفاده نکن
موفق باشی

من از اینا بیزار نیستم و ازشون استفاده هم می کنم.... همانطور هم که گفتم، بحث تخصصی تر بود، نه در حالت کلی... :چشمک: