PDA

View Full Version : سوال: آپلود دیتابیس روی هاست

emperor8778
یک شنبه 09 خرداد 1389, 22:14 عصر
سلام دوستان. ببخشید اگه سوالم تکراریه. جستجو کردم ولی چیزی که به کارم بیاد پیدا نکردم.
یه سایت طراحی کردم که یه دیتابیس داره به اسم ASPNETDB.MDF . می خوام این دیتابیس رو روی هاست آپلود کنم. بطوریکه اطلاعات جدول هاش از بین نره. کنترل پنل هاستم Plesk ورژن 8.2 هستش. با سرچی که توی انجمن انجام دادم فهمیدم که باید با استفاده از SQLserver از دیتابیسم بک آپ بگیرم و بعد این بک آپ رو در پلسک Restore کنم. دیتابیس رو در SQL server اتچ کردم، بک آپ رو تهیه کردم، یه دیتابیس روی هاست ساختم، و فایل بک آپی که گرفته بودم رو در قسمت backup کنترل پنل آپلود کردم، ولی پلسک میگه این فایل بک آپ شناخته شده نیست. لطفا اگه امکان داره مراحل آپلود کردن یه دیتابیس به هاست رو توضیح بدین. ضمنا اولین باریه که سایت روی هاست آپلود می کنم.
پیشاپیش ممنون

naser2009
یک شنبه 09 خرداد 1389, 22:42 عصر
سلام دوسته من
تفاوتی خاصی نداره همونطوری هست که گفتی فقط از دیتابیست به صورت full بک آپ بگیر
و قبلش هم برای دیتابیس یوزر بساز
من تو هاستی که دارم در داخل پنلم فقط دیتابیس و یوزرشو می سازم بعد می رم یه آدرس دیگه و اونجا با اسم دیتابیس و یوزری که واسه اون ساختم لاگین می کنم و بعدش هم فایل رو آپ میکنم و بعدش هم restore و دیگر هیچ:چشمک:

emperor8778
دوشنبه 10 خرداد 1389, 10:37 صبح
سلام دوسته من
تفاوتی خاصی نداره همونطوری هست که گفتی فقط از دیتابیست به صورت full بک آپ بگیر
و قبلش هم برای دیتابیس یوزر بساز
من تو هاستی که دارم در داخل پنلم فقط دیتابیس و یوزرشو می سازم بعد می رم یه آدرس دیگه و اونجا با اسم دیتابیس و یوزری که واسه اون ساختم لاگین می کنم و بعدش هم فایل رو آپ میکنم و بعدش هم restore و دیگر هیچ:چشمک:
سلام. متشکرم از توجهتون. من از دیتابیسم فول بک آپ گرفتم. برای دیتابیسی که روی هاست ساختم هم یوزر تعریف کردم. نمی دونم مشکل چیه

من تو هاستی که دارم در داخل پنلم فقط دیتابیس و یوزرشو می سازم بعد می رم یه آدرس دیگه و اونجا با اسم دیتابیس و یوزری که واسه اون ساختم لاگین می کنم
متوجه این قسمت نشدم؟ یه آدرس دیگه یعنی کجا؟ ببینین من دیتابیسم رو در قسمت Database هاست می سازم، یوزرش رو هم همونجا تعریف می کنم، بعد هم از صفحه اصلی هاست، وارد قسمت Backup میشم و فایلم رو اونجا آپلود می کنم. اگه ممکنه این قسمتی که گفتین رو یه خورده توضیح بدین. شاید من دارم اشتباه عمل می کنم.
باز هم ممنونم

davood-ahmadi
دوشنبه 10 خرداد 1389, 16:20 عصر
اگر یوزر و پسوورد هاست را داری از بانک روی اسکیوال خودت یک فایل اسکریپت بساز و سپس با یوزر و پسوورد به اسکیوال هاست وصل شو و آن اسکریپت را اجرا کن

emperor8778
دوشنبه 10 خرداد 1389, 17:28 عصر
اگر یوزر و پسوورد هاست را داری از بانک روی اسکیوال خودت یک فایل اسکریپت بساز و سپس با یوزر و پسوورد به اسکیوال هاست وصل شو و آن اسکریپت را اجرا کن
سلام دوست عزیز. منظور شما رو دقیقا متوجه نشدم. من یوزر و پسوورد هاست رو دارم. در SQL Server روی دیتابیسم راست کلیک کردم و یک فایل اسکریپت ساختم. ولی منظورتون رو از این جمله نفهمیدم :

سپس با یوزر و پسوورد به اسکیوال هاست وصل شو و آن اسکریپت را اجرا کن
من در قسمت دیتابیس هاست وارد دیتابیسی که ساختم شدم و در اون قسمت Web admin رو انتخاب کردم و در صفحه ای که باز شد، نام دیتابیسم رو انتخاب کردم، وارد قسمت Query شدم، و اسکریپتی که SQL ساخته بود رو اونجا اجرا کردم. ولی عملا هیچ اتفاق خاصی نیفتاد. خواهشا بیشتر راهنمایی کنین. کارم گیره
بازم ممنونم

kooshanakhai
دوشنبه 10 خرداد 1389, 21:40 عصر
سلام دوستان. ببخشید اگه سوالم تکراریه. جستجو کردم ولی چیزی که به کارم بیاد پیدا نکردم.
یه سایت طراحی کردم که یه دیتابیس داره به اسم ASPNETDB.MDF . می خوام این دیتابیس رو روی هاست آپلود کنم. بطوریکه اطلاعات جدول هاش از بین نره. کنترل پنل هاستم Plesk ورژن 8.2 هستش. با سرچی که توی انجمن انجام دادم فهمیدم که باید با استفاده از SQLserver از دیتابیسم بک آپ بگیرم و بعد این بک آپ رو در پلسک Restore کنم. دیتابیس رو در SQL server اتچ کردم، بک آپ رو تهیه کردم، یه دیتابیس روی هاست ساختم، و فایل بک آپی که گرفته بودم رو در قسمت backup کنترل پنل آپلود کردم، ولی پلسک میگه این فایل بک آپ شناخته شده نیست. لطفا اگه امکان داره مراحل آپلود کردن یه دیتابیس به هاست رو توضیح بدین. ضمنا اولین باریه که سایت روی هاست آپلود می کنم.
پیشاپیش ممنون

توصیه می کنم تو محیط Visual Studio در بخش Server Explorer اگر دیتابیس رو تو همین محیط اجرا کردی که هست،انتخابش کن و رایت کلیک کن و از منو Publish to Provider رو انتخاب کن.خیلی کامل Script می کنه.
حالا فایل Script که ایجاد شده رو با Notepad باز کن و [dbo] رو با [USERNAME] ریپلیس کن.(به جای USERNAME یوزر نیم SQL که تو کنترل پنل هاستت ساختی بزار)
(dbo هم ممکنه فرق داشته باشه،من عمومی ترین حالت رو می گم)
حالا اسکریپت آماده داریم.
حالا چطوری تو سرور اعمال کنیم؟
راحت ترین کار استفاده از Web Based Database management که تو کنترل پنل هاست باید باشه.چیزی مثل myLittleAdmin و یا ASP.net Web Based Enterprise Manager
اونجا چیزی رو باید پیدا کنی برای اجرا Query...

کنترل پنلت چیه؟

emperor8778
دوشنبه 10 خرداد 1389, 22:02 عصر
توصیه می کنم تو محیط Visual Studio در بخش Server Explorer اگر دیتابیس رو تو همین محیط اجرا کردی که هست،انتخابش کن و رایت کلیک کن و از منو Publish to Provider رو انتخاب کن.خیلی کامل Script می کنه.
حالا فایل Script که ایجاد شده رو با Notepad باز کن و [dbo] رو با [USERNAME] ریپلیس کن.(به جای USERNAME یوزر نیم SQL که تو کنترل پنل هاستت ساختی بزار)
(dbo هم ممکنه فرق داشته باشه،من عمومی ترین حالت رو می گم)
حالا اسکریپت آماده داریم.
حالا چطوری تو سرور اعمال کنیم؟
راحت ترین کار استفاده از Web Based Database management که تو کنترل پنل هاست باید باشه.چیزی مثل myLittleAdmin و یا ASP.NET Web Based Enterprise Manager

کنترل پنلت چیه؟
سلام دوست عزیز. متشکرم از راهنماییتون. کنترل پنل هاستم Plesk ورژن 8.2 هستش.

راحت ترین کار استفاده از Web Based Database management که تو کنترل پنل هاست باید باشه.چیزی مثل myLittleAdmin و یا ASP.NET Web Based Enterprise Manager

این مسیر توی کنترل پنلم وجود داره. با نام Web admin. من قبلا اسکریپتی که SQL server ساخته بود رو اونجا نوشتم، اتفاقی نیفتاد. ولی این اسکریپتی که به روشی که گفتین ساختم زمین تا آسمون با اون فرق داره! اینو هم وارد می کنم و نتیجه رو اطلاع می دم.
بسیار متشکر

emperor8778
دوشنبه 10 خرداد 1389, 22:35 عصر
توصیه می کنم تو محیط Visual Studio در بخش Server Explorer اگر دیتابیس رو تو همین محیط اجرا کردی که هست،انتخابش کن و رایت کلیک کن و از منو Publish to Provider رو ...

باز هم سلام. کاری که گفتین رو انجام دادم. ولی یه همچین خطایی گرفت :

Server Error in '/mssql' Application.

A potentially dangerous Request.Form value was detected from the client (sqlstmt="...NG = OFF, ONLINE = OFF, ALLOW_...").

Description: Request Validation has detected a potentially dangerous client input value, and processing of the request has been aborted. This value may indicate an attempt to compromise the security of your application, such as a cross-site scripting attack. You can disable request validation by setting validateRequest=false in the Page directive or in the configuration section. However, it is strongly recommended that your application explicitly check all inputs in this case.

Exception Details: System.Web.HttpRequestValidationException: A potentially dangerous Request.Form value was detected from the client (sqlstmt="...NG = OFF, ONLINE = OFF, ALLOW_...").

عکس خطا رو هم ضمیمه می کنم.
لطفا راهنمایی کنین
باز هم ممنون

davood-ahmadi
سه شنبه 11 خرداد 1389, 08:10 صبح
دقیقاً تا الان کارهایی که روی بانک تحت وب انجام دادی بگو
اصلا آیا بانک و جداولت رو روی بانک اسکیوال تحت وب دیدی؟

emperor8778
سه شنبه 11 خرداد 1389, 13:16 عصر
دقیقاً تا الان کارهایی که روی بانک تحت وب انجام دادی بگو
اصلا آیا بانک و جداولت رو روی بانک اسکیوال تحت وب دیدی؟
سلام. کارهایی که من روی دیتابیس هاست انجام دادم اینا هستن :
اول از همه یه دیتابیس روی هاست ساختم به نام مثلا A. بعد برای این دیتابیس یه یوزر تعریف کردم به نام B. پسوورد هم براش تعریف کردم. بعد وارد قسمت Web admin شدم که یک پنجره با عنوان ASP.net enterprise manager برام باز شد. در این پنجره دیتابیسی که در هاست ساخته بودم رو انتخاب کردم و روی دکمه Query کلیک کردم. بعد اسکریپت دیتابیس سایتم رو وارد کادر مربوطه کردم و Run Query رو کلیک کردم. در این مرحله به اون خطایی برخورد کردم که عکسش رو در پست قبلی ضمیمه کرده بودم. به نظرتون مشکل چی می تونه باشه؟ پشتیبانی هاست که عین خیالشم نیست!
باز هم ممنون

kooshanakhai
سه شنبه 11 خرداد 1389, 14:03 عصر
باز هم سلام. کاری که گفتین رو انجام دادم. ولی یه همچین خطایی گرفت :

Server Error in '/mssql' Application.

A potentially dangerous Request.Form value was detected from the client (sqlstmt="...NG = OFF, ONLINE = OFF, ALLOW_...").

Description: Request Validation has detected a potentially dangerous client input value, and processing of the request has been aborted. This value may indicate an attempt to compromise the security of your application, such as a cross-site scripting attack. You can disable request validation by setting validateRequest=false in the Page directive or in the configuration section. However, it is strongly recommended that your application explicitly check all inputs in this case.

Exception Details: System.Web.HttpRequestValidationException: A potentially dangerous Request.Form value was detected from the client (sqlstmt="...NG = OFF, ONLINE = OFF, ALLOW_...").

عکس خطا رو هم ضمیمه می کنم.
لطفا راهنمایی کنین
باز هم ممنون

مراحل رو کامل درست رفتید.
در این قسمت مشکل از میزبان شماست.با میزبان خود تماس بگیرید.باید Validate Request رو غیر فعال کنند در SQL Enterprise manager که شما به آن دسترسی ندارید.عجیبه که فعاله.
این کار به دو طریق قابل انجامه.راحتترین کار تغییر web.config است.آموزش:
http://www.cryer.co.uk/brian/mswinswdev/ms_vbnet_server_error_potentially_dangerous.htm

kooshanakhai
سه شنبه 11 خرداد 1389, 14:08 عصر
اگر SQL Server شما و سرور هر دو SQLServer2000 باشند می توانید با Query Analyzer که با نصب SQL Server Client Tools نصب می شوند(احتمال زیاد دارید،در منو استارت یکی از زیر شاخته های Microsoft SQL Server باید باشد) به سرور متصل شوید و اسکریپت ساخته شده را اجرا کنید.
- فقط می بایست دیتابیس را تعیین کنید.توصیه می کند عبارت USE DATABASE_NAME را اول قرار دهید.(DATABASE_NAME را با نام دیتابیس در سرور تغییر دهید)

emperor8778
سه شنبه 11 خرداد 1389, 14:34 عصر
اگر SQL Server شما و سرور هر دو SQLServer2000 باشند می توانید با Query Analyzer که با نصب SQL Server Client Tools نصب می شوند(احتمال زیاد دارید،در منو استارت یکی از زیر شاخته های Microsoft SQL Server باید باشد) به سرور متصل شوید و اسکریپت ساخته شده را اجرا کنید.
- فقط می بایست دیتابیس را تعیین کنید.توصیه می کند عبارت USE DATABASE_NAME را اول قرار دهید.(DATABASE_NAME را با نام دیتابیس در سرور تغییر دهید)
بسیار متشکرم دوست عزیز. حداقل الان می دونم که باید به میزبان چی بگم! یک دنیا تشکر

m.yazdian
یک شنبه 05 دی 1389, 16:29 عصر
آقا با این Asp.net enterperice manager که مثل mylittleadmin یک نرم افزار مدیریت دیتابس هست کسی میدونه چطوری میشه از دیتابس Backup گرفت یا Restore کرد؟؟؟؟