PDA

View Full Version : رفع warning: Pchar

javidtaheri
یک شنبه 15 خرداد 1384, 18:58 عصر
از یک یونیت تاریخ استفاده میکنم
هنگامیکه انرا compile میکنم این Warning میاید
چگونه انرا رفع کنم :sad2:

vcldeveloper
دوشنبه 16 خرداد 1384, 02:48 صبح
{$WARNINGS OFF}

hr110
دوشنبه 16 خرداد 1384, 08:27 صبح
اگر قصد دارید اخطار رو مشاهده نکنید ، استاد کشاورز فرمودند ولی اگر قصد دارید مشکل را حل کنید باید از PChar به طور صحیح استفاده کنید. مطمئناً استفاده از PChar را هم میدانید بنابراین توضیحی در این رابطه نمیدهم :flower:

javidtaheri
سه شنبه 17 خرداد 1384, 22:24 عصر
1- علت این warrning چیه درحالی که در delphi5 بوجود نمی اید ولی در دلفی 7 بروز میکند
2-منظور از صحیح استفاده کردن چیه؟

vcldeveloper
چهارشنبه 18 خرداد 1384, 03:28 صبح
علت این warrning چیه درحالی که در delphi5 بوجود نمی اید ولی در دلفی 7 بروز میکند
می تونید از help دلفی کمک بگیرید:

You have used a data type or operation for which static code analysis cannot prove that it does not overwrite memory. In a secured execution environment such as .NET, such code is assumed to be unsafe and a potential security risk.

منظور از صحیح استفاده کردن چیه؟
با توجه به اینکه شما از یک یونیت شخص ثالث استفاده می کنید:

از یک یونیت تاریخ استفاده میکنم
بهترین کار همونه که از WARNINGS OFF استفاده کنید.

mehdi_moosavi
دوشنبه 19 دی 1384, 04:47 صبح
سلام
من WARNINGS OFF رو توی برنامه نوشتم ولی باز پیغامهای WARNINGS رو نمایش میده
علت چیه؟
با تشکر

Inprise
دوشنبه 19 دی 1384, 13:05 عصر
پیامی که درباره اش حرف میزنید ناظر به نا امن بودن یا Unsafe بودن PChar است ، و چون بعد از دلفی هفت حمایت از دات نت به دلفی اضافه شد و فرهنگ دات نت ، با استفاده از کدهای Unmanaged و Unsafe میانهء مناسبی نداره ، پیامهائی مثل این سعی میکنن توجه توسعه گر رو به استفاده از Type های مناسبتر جلب کنند ؛ پوینترها اگر صحیح و آنچنانکه باید استفاده نشن ، ریشهء بسیاری از باگها و نقائص امنیتی هستند که محیطی مثل دات نت سعی کرده با حذف صورت مسئله ، به خیال خودش مسئله رو حل کنه ، و بهر حال بد نیست که توسعه گران به این پیامها توجه کنند .

Naficy
دوشنبه 19 دی 1384, 18:37 عصر
... و برای از کار انداختنشون هم یه سری به Project->Project Options->Compiler بزنن و تیک جلوی گزینه اش "Show warnings for unsafe code" رو بردارن!!! (می بخشین که دلفی 7 ندارم بگم گزینه هه دقیقا چیه!)