PDA

View Full Version : سوال: مشکلی در محاسبه اعداد اول

andaron
دوشنبه 10 خرداد 1389, 17:45 عصر
بنام خدا

تاپیک قبلی ما به دلیل نداشتن عنوان مناسب حذف شد ( ولی به نظر من این دلیل حذف مناسب نیست و مدید می توانستند عنوان رو خودش تغییر بده

دوباره می پرسم

من برنامه ی نوشتم که عددی را بگیرد مانند 10 و اعداد اول کوچکتر از آن را چاپ کند

ولی کدی که من نوشتم اگر عدد 10 را به آن بدهید همه اعداد 1 تا 10 را چاپ می کند مشکل کجاست در صورتی که ما از الگوریتم آن در C#‎ استفاده کرده م و کار کرده و لی نمی دونم چه مشکلی با وی بی دارم

اینم کد :

Private Sub btnok_Click(Index As Integer)
Dim n, i, r, b, a, s As Integer
n = Val(Text1.Text)
i = 2
r = 0
a = 1
s = 1

For a = 1 To n Step 1

Do
If a = 2 Then List1.AddItem (a)
r = a Mod i
If r = 0 Then Exit Do
i = i + 1
Loop While i < a / 2
If r > 0 Then List1.AddItem (a)

Next a

End Sub

دوستان کمک کنند
با تشکر

ASedJavad
دوشنبه 10 خرداد 1389, 19:30 عصر
سلام
جمله i=2 رو ببر داخل حلقه Do

daniyal_1363
دوشنبه 10 خرداد 1389, 21:29 عصر
بنام خدا

تاپیک قبلی ما به دلیل نداشتن عنوان مناسب حذف شد ( ولی به نظر من این دلیل حذف مناسب نیست و مدید می توانستند عنوان رو خودش تغییر بده

دوباره می پرسم

من برنامه ی نوشتم که عددی را بگیرد مانند 10 و اعداد اول کوچکتر از آن را چاپ کند

ولی کدی که من نوشتم اگر عدد 10 را به آن بدهید همه اعداد 1 تا 10 را چاپ می کند مشکل کجاست در صورتی که ما از الگوریتم آن در C#‎‎ استفاده کرده م و کار کرده و لی نمی دونم چه مشکلی با وی بی دارم

دوستان کمک کنند
با تشکر

قبلاً در این مورد بحث شده :چشمک:

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=218844

andaron
دوشنبه 10 خرداد 1389, 21:55 عصر
فکر کنم منظور سوال من رو متوجه نشدید
اگر ممکن سا این کد رو شما وارد برنامه کنید ببینید خروجی چی نشون میده آخه نباید مشکلی داشته باشه

30yamand
دوشنبه 10 خرداد 1389, 22:50 عصر
دوست عزیز این کد هم ساده هم راحت تره امیدوارم به کارت بیاد

n=inptebox("inter a number") 'adade morde nazar vard shavad
for j=1 to n
sum=0
for i= 1 to j
if j mod i= 0 then
sum=sum +1
end if
next i
if sum=2 then lidt1.additem j
next j

xxxxx_xxxxx
سه شنبه 11 خرداد 1389, 02:22 صبح

پیش از عضویت در انجمن مطالبی تحت عنوان "قوانین انجمن" را مطالعه کرده اید. طبق قوانین انجمن عنوانی که شما برای تاپیک انتخاب کرده بودید مناسب نبوده و بایست حذف میگردید. مدیران انجمن وظیفه انتخاب عنوان تاپیک هایی که کاربر ایجاد می کند را ندارند. مگر کاربر عضو جدید باشد و تاکنون تخلفی نداشته باشد.(تاپیک دیگری از شما قبلاً به دلیل جستجو نکردن پیش از پرسش حذف شده بود!)
با وجود اینکه تاپیک قبلی شما به دلیل داشتن عنوان نامناسب حذف شد، باز برای همین تاپیک هم عنوان نامناسبی را انتخاب کردید!

عنوان تاپیک اصلاح شد/