PDA

View Full Version : نحوه کار کردن با cms

abi_sarab
سه شنبه 11 خرداد 1389, 11:53 صبح
سلام.خوبید؟آقایان و خانوم ای محترم. سؤالی که بنده داشتم اینه که ما چه طور می تونیم یک cms مثل مثلاً wordpress یا ... را در سایت خود فی الواقع نصب کنیم و از آن به عنوان cms سایت خود استفاده کنیم.اصلاً چه کار باید کنیم؟و بهترین cms برای asp.net رو چه cms ی می دانید؟متشکرم.

maxpayn2
سه شنبه 11 خرداد 1389, 12:53 عصر
هر cms برای نصبش یک راهنما داره که تو سایت خودش هست ، نمیشه گفت بهترین cms کدومه ، چون یکم سلیقه ایه ولی دیروز فهمیدم که سایت www.asp.net شرکت مایکروسافت با umbraco راه اندازی شده

kooshanakhai
سه شنبه 11 خرداد 1389, 15:46 عصر
در زمینه CMS های Open Source توصیه می کنم سراغ LAMP برید... جلوتر و کامل ترین... هرچند خودم .Net کارم ولی پیشنهادم در این زمینه PHP است.

maxpayn2
سه شنبه 11 خرداد 1389, 16:18 عصر
چرا پیشنهادتون PHP هستش ؟

kooshanakhai
سه شنبه 11 خرداد 1389, 16:27 عصر
چرا پیشنهادتون PHP هستش ؟
تنوع CMS های Opensource تحت LAMP خیلی زیاده.Stable تر و با سابقه تر هستند،...

maxpayn2
سه شنبه 11 خرداد 1389, 16:37 عصر
ضریب امنیتی کمتر ، تعداد خط های کد بیشتر و performance کمتری هم نسبت به دات نت دارن

kooshanakhai
سه شنبه 11 خرداد 1389, 16:49 عصر
ضریب امنیتی کمتر ، تعداد خط های کد بیشتر و performance کمتری هم نسبت به دات نت دارن
ضریب امنیتی: به چه دلیل این رو می گید؟! بر چه معیاری؟
کد بیشتر: Net. خط های کمتری دارد؟ آیا تعداد خط اهمیتی دارد؟
Performance کمتر: این بستگی به اجرا و امکانات داه.برای مثال یکی از بدترین نمونه های Net. در Performance معروف ترین CMS سورس-باز ماست یعنی : DotNetNuke... عجیب در Performance مشکل دارد...
در کل قائده ای در این زمینه وجود ندارد.
مخالف هر سه دلیل شما هستم.

maxpayn2
سه شنبه 11 خرداد 1389, 17:13 عصر
ضریب امنیتی : یک دلیل خیلی کوچک اینکه حدود 30 درصد از سایت ها از طریق مشکل امنیتی File Inclusion هک میشوند که این مشکل امنیتی در دات نت وجود ندارد ، یک دلیل دیگه اینکه حدود 50 درصد از سایت های اینترنتی از طریق SQL Injection هک میشوند که این روش در SQL Server خیلی سخت تر ، طولانی تر و در بعضی موارد غیر ممکن است (در صورت علاقه توضیح میدم) که به همین خاطر تعداد سایت های دات نت ای که از این روش هک میشوند خیلی کمتر از php هستند ، php یک مشکل امنیتی داره که از طریق اون میشه به سورس سایت دسترسی پیدا کرد ، به سورس هم که دسترسی داشته باشی یکی از کارایی که میتونی بکنی اینه که connection string v و ببینی ، این مشکل تو دات نت نیست

کد بیشتر : نوشتن کد بیشتر باعث طولانی شدن زمان انجام پروژه میشه که خیلی بده ، اگه هم بخوای روی یک پروژه open source کار کنی باید وقت بیشتری برای خواندن و فهمیدن اون بزاری که این هم خیلی بده

performance : تو این یکی هیچ وقت مشت نمونه خروار نیست چون برای هر کدوم از تکنولوژی ها میشه خیلی مثال های بدی مثله همین که شما گفتید ارائه کرد، همیشه باید مقایسه تو شرایط برابر باشه ، که در شرایط برابر دات نت جلوتره

یه دلیل دیگه ای هم که یادم رفت بگم امکانات خیلی بیشتر دات نت هستش

مثال : Shadow copy
یعنی وقتی شما یکی از فایل های اصلی روی سرور رو تغییر میدید و باعث میشید که Application رستارت بشه از تمام فایل ها و Session ها و ... یک کپی گرفته شده و در پوشه دات نت روی سرور ذخیره میشه و تا وقتی کار آپلود تموم نشده هیچ خللی تو کار کاربر ها اتفاق نمی افته و اصلا کسی نمیفهمه Application رستارت شد . php هنوز خوابه این قضیه رو هم ندیده

و مثال های فراوان دیگر

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

kooshanakhai
سه شنبه 11 خرداد 1389, 17:35 عصر
ضریب امنیتی : یک دلیل خیلی کوچک اینکه حدود 30 درصد از سایت ها از طریق مشکل امنیتی File Inclusion هک میشوند که این مشکل امنیتی در دات نت وجود ندارد ، یک دلیل دیگه اینکه حدود 50 درصد از سایت های اینترنتی از طریق SQL Injection هک میشوند که این روش در SQL Server خیلی سخت تر ، طولانی تر و در بعضی موارد غیر ممکن است (در صورت علاقه توضیح میدم) که به همین خاطر تعداد سایت های دات نت ای که از این روش هک میشوند خیلی کمتر از php هستند ، php یک مشکل امنیتی داره که از طریق اون میشه به سورس سایت دسترسی پیدا کرد ، به سورس هم که دسترسی داشته باشی یکی از کارایی که میتونی بکنی اینه که connection string v و ببینی ، این مشکل تو دات نت نیست

کد بیشتر : نوشتن کد بیشتر باعث طولانی شدن زمان انجام پروژه میشه که خیلی بده ، اگه هم بخوای روی یک پروژه open source کار کنی باید وقت بیشتری برای خواندن و فهمیدن اون بزاری که این هم خیلی بده

performance : تو این یکی هیچ وقت مشت نمونه خروار نیست چون برای هر کدوم از تکنولوژی ها میشه خیلی مثال های بدی مثله همین که شما گفتید ارائه کرد، همیشه باید مقایسه تو شرایط برابر باشه ، که در شرایط برابر دات نت جلوتره

مثال : Shadow copy
یعنی وقتی شما یکی از فایل های اصلی روی سرور رو تغییر میدید و باعث میشید که Application رستارت بشه از تمام فایل ها و Session ها و ... یک کپی گرفته شده و در پوشه دات نت روی سرور ذخیره میشه و تا وقتی کار آپلود تموم نشده هیچ خللی تو کار کاربر ها اتفاق نمی افته و اصلا کسی نمیفهمه Application رستارت شد . php هنوز خوابه این قضیه رو هم ندیده

و مثال های فراوان دیگر

تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

بنده هم مثل شما یک Net. کار هستم.
بحث برتری PHP یا Net. نیست.بحث اینه که کدوم در زمینه Open Source برتری دارند.
که فکر نمی کنم شما منکر این بشید که CMS های Open Source تحت PHP بسیار بسیار بهتر از .net ها هستند.
فقط یک Blog Platfrom مثال می زنم! یک پروژه تحت Net. در سطح Wordpress و یا نزدیک به این بگید. Dotnetblogengine? هیچی نداریم واقعا.
متاسفانه از ریشه Net. برای توسعه در Open Source مشکلات ساختاری بزرگی داره.برای مثال:
داستان کامپایل شدن در Net. ...
نیاز به دو گیگابایت Visual Studio برای توسعه...
Windows-Based بودن(داستان Mono را قاطی نکنیم)...
SQL-Server با قیمت License بسیار بالا(درست است که از MySql هم می تونیم استفاده کنیم،ولی در اصل بهترین سازگاری با SQL-Server است)...

تمام این عوامل باعث شده توسعه PHP در این زمینه خیلی خیلی جلوتر از Net. باشه و در سطح کیفی WordPress و phpNuke و ... در Net. واقعا هیچی نداریم.

مشکل امنیتی که می فرمایید در PHP وجود داره پس FaceBook هم می تونیم هک کنیم؟ مشکلات خاص رو قاطی نکنیم.دیدن Connection String هم در Web.config خودمون هم هست.
در مورد SQL Injection کاملا موافق هستم که Net. برای کنترل ورودی ها خوب عمل کرده،ولی خیلی از توان برنامه نویس هم گرفته و شخصا کاملا Disable می کند Validation خود Net. رو...
در کل موافقم Net. در این زمینه خوبه،ولی اشکالی هم در PHP نمی بینم.مشکلات از ضعف تخصصی PHP کارها بوده نه قدرت زبان.

بنده در زمینه CMS های موجود مثالی زدم.با Performance کلی Net. مشکلی ندارم.در کل در CMS های سورس باز موجود PHP ها بسیار Performance تر از Net. ها هستند... مگر استثناهایی...

در بحث PHP vs ASP.NET نمی شوم که سالهاست بحث نتیجه بخش نیست.

ممنون از وقتی که گذاشتید.

maxpayn2
سه شنبه 11 خرداد 1389, 18:01 عصر
بنده هم مثل شما یک Net. کار هستم.
بحث برتری PHP یا Net. نیست.بحث اینه که کدوم در زمینه Open Source برتری دارند.
که فکر نمی کنم شما منکر این بشید که CMS های Open Source تحت PHP بسیار بسیار بهتر از .net ها هستند.
فقط یک Blog Platfrom مثال می زنم! یک پروژه تحت Net. در سطح Wordpress و یا نزدیک به این بگید. Dotnetblogengine? هیچی نداریم واقعا.
متاسفانه از ریشه Net. برای توسعه در Open Source مشکلات ساختاری بزرگی داره.برای مثال:
داستان کامپایل شدن در Net. ...
نیاز به دو گیگابایت Visual Studio برای توسعه...
Windows-Based بودن(داستان Mono را قاطی نکنیم)...
SQL-Server با قیمت License بسیار بالا(درست است که از MySql هم می تونیم استفاده کنیم،ولی در اصل بهترین سازگاری با SQL-Server است)...

تمام این عوامل باعث شده توسعه PHP در این زمینه خیلی خیلی جلوتر از Net. باشه و در سطح کیفی WordPress و phpNuke و ... در Net. واقعا هیچی نداریم.

هیچ کدوم از اینها دلیل بر پیشنهاد دادن php نمیشه ، باید هم php در زمینه open source جلوتر (نه قوی تر) باشه ، چون تمام ادعاش همینه . اینکه پروژه open source دات نت خیلی قوی نداریم (که داریم) طبیعیه ، چون به نظر من کسی که دات نت کار میکنه زیاد با open source موافق نیست پس کسایی که پروژه های دات نت open source میدن زیاد قوی نیستن ، یکی از قوی ترین پروژه های دات نت که هیچ حرفی هم توش نیست gmail هستش، هیچ وقت ارزون بودن دلیل بهتر بودن نیست (هیچ ارزونی بی دلیل نیست)

مشکل امنیتی که می فرمایید در PHP وجود داره پس FaceBook هم می تونیم هک کنیم؟ مشکلات خاص رو قاطی نکنیم.دیدن Connection String هم در Web.config خودمون هم هست.
در مورد SQL Injection کاملا موافق هستم که Net. برای کنترل ورودی ها خوب عمل کرده،ولی خیلی از توان برنامه نویس هم گرفته و شخصا کاملا Disable می کند Validation خود Net. رو...
در کل موافقم Net. در این زمینه خوبه،ولی اشکالی هم در PHP نمی بینم.مشکلات از ضعف تخصصی PHP کارها بوده نه قدرت زبان.

نه تنها facebook بلکه خیلی گنده تر هاش رو هم میشه هک کرد ، حتی سایت مایکروسافت که صاحب دات نت هست هک شده ، منظورم این بود که مشکلی مثل file inclusion اصلا در دات نت وجود نداره که برنامه نویس اشتباها مرتکب اون بشه ، در مورد sql injection هم اصلا به دات نت کاری نداشتم ، امنیت روی SQL Server رو بررسی کردم[/quote]

ما نوکر شما هم هستیم ولی قبول کن اگه شما بری تو خونه یکی و همونجا به صابخونه تیکه بندازی ، صابخونه ناراحت میشه و دفاع میکنه ، این تالار هم خونه دات نت کارهاس

kooshanakhai
سه شنبه 11 خرداد 1389, 18:17 عصر
هیچ کدوم از اینها دلیل بر پیشنهاد دادن php نمیشه ، باید هم php در زمینه open source جلوتر (نه قوی تر) باشه ، چون تمام ادعاش همینه . اینکه پروژه open source دات نت خیلی قوی نداریم (که داریم) طبیعیه ، چون به نظر من کسی که دات نت کار میکنه زیاد با open source موافق نیست پس کسایی که پروژه های دات نت open source میدن زیاد قوی نیستن ، یکی از قوی ترین پروژه های دات نت که هیچ حرفی هم توش نیست gmail هستش، هیچ وقت ارزون بودن دلیل بهتر بودن نیست (هیچ ارزونی بی دلیل نیست)
من از این نوشته شما برداشت می کنم که حرف من رو کاملا تایید می کنید و Open Source های PHP برترن.
تمام.من حرف دیگه ای نداشتم از اول.

ما نوکر شما هم هستیم ولی قبول کن اگه شما بری تو خونه یکی و همونجا به صابخونه تیکه بندازی ، صابخونه ناراحت میشه و دفاع میکنه ، این تالار هم خونه دات نت کارهاس
تا وقتی تعصب هست بحث بی فایدست.

maxpayn2
سه شنبه 11 خرداد 1389, 18:26 عصر
من از این نوشته شما برداشت می کنم که حرف من رو کاملا تایید می کنید و Open Source های PHP برترن.
تمام.من حرف دیگه ای نداشتم از اول.

از نظر موجود بودن پروژه های خوب open source آره ، ولی به همون دلایلی که گفتم

تا وقتی تعصب هست بحث بی فایدست.

همه غرایض انسان رو خدا آفریده و خوب هستن ، بستگی داره چه طوری ازشون استفاده کنی ، اگه تعصب وجود نداشت هیچ کس تو جنگ از کشورش دفاع نمیکرد . (سوء تفاهم نشه)

abi_sarab
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 17:23 عصر
آقایان، آقایان، آقایان. از صورت مسئله دور نشید. جواب سؤال رو بدین. من که با این تایپیک قصد ایجاد بازار رقابت رو نداشتم که. فی الواقع شما به سؤال بنده جواب بدین. چطور cms رو به سایتم وصل کنم؟ و از چه cms ی استفاده کنم. منظورم در دات نت هست. سراغ PHP هم نمی رم. حالا اگه می شه لطف کنید جواب سؤال رو بدین. یادتون هم نره که روز مادر رو به مادراتون تبریک بگین و برید دست و پای مادرتون رو ببوسین.thanks

kooshanakhai
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 19:44 عصر
آقایان، آقایان، آقایان. از صورت مسئله دور نشید. جواب سؤال رو بدین. من که با این تایپیک قصد ایجاد بازار رقابت رو نداشتم که. فی الواقع شما به سؤال بنده جواب بدین. چطور cms رو به سایتم وصل کنم؟ و از چه cms ی استفاده کنم. منظورم در دات نت هست. سراغ PHP هم نمی رم. حالا اگه می شه لطف کنید جواب سؤال رو بدین. یادتون هم نره که روز مادر رو به مادراتون تبریک بگین و برید دست و پای مادرتون رو ببوسین.
"فی الواقع" کلمه ای کامل عربی است.کاره ای نیستم،ولی پیشنهاد می کنم کمتر استفاده کنید.در تمام ارسال های شما این کلمه هست.
"چطور CMS را به سایت وصل کنم" منظور شما از این جمله چیه؟ سایتی دارید که می خواهید بخشی جدید ایجاد کنید؟ یا فقط هاست دارید؟ یا سایت استاتیکی دارید که می خواهید به CMS تغییر دهید؟

soltanc
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 23:46 عصر
چطور cms رو به سایتم وصل کنم؟ و از چه cms ی استفاده کنم. منظورم در دات نت هست. سراغ PHP هم نمی رم.thanks

بین sharepoint و net nuke کدوم یکی بهتره ؟ عمومیت بیشتره و کار کردن باهاش راحت تره؟
وسوال اخر اینکه با اومدن سیستم های مدیریت محتوا که با اون ها میشه سایت درست کرد چه نیازی به asp.net کار هست؟

باتشکر

kooshanakhai
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 00:02 صبح
بین sharepoint و net nuke کدوم یکی بهتره ؟ عمومیت بیشتره و کار کردن باهاش راحت تره؟
DotNetNuke ...

وسوال اخر اینکه با اومدن سیستم های مدیریت محتوا که با اون ها میشه سایت درست کرد چه نیازی به ASP.NET کار هست؟
1. خود این سیستم های مدیریت محتوا برای مثال با همین ASP.net اجرا شده اند.
2. سیستم مدیریت محتوا قابلیت های محدودی داره.
واقعا سیستم مدیریت محتوا و ASP.net هیچ ربطی به هم ندارن که بخوان جای هم رو بگیرن.تو فاز جدا هستن.

abi_sarab
جمعه 14 خرداد 1389, 10:15 صبح
آقایان و خانومای محترم. من یه سایتی که طراحی کردم چه طور می تونم مطالب این سایت رو با cms به روز کنم؟

titrajh
جمعه 14 خرداد 1389, 11:07 صبح
Cms چیه میشه بیشتر توضیح بدین ؟

soltanc
جمعه 14 خرداد 1389, 13:13 عصر
DotNetNuke ...
1. خود این سیستم های مدیریت محتوا برای مثال با همین ASP.NET اجرا شده اند.
2. سیستم مدیریت محتوا قابلیت های محدودی داره.
واقعا سیستم مدیریت محتوا و ASP.NET هیچ ربطی به هم ندارن که بخوان جای هم رو بگیرن.تو فاز جدا هستن.

اجرا شدن یا نوشته شدن؟
مگه این طور نیست که با نیوک دات نت میشه یه سایت رو از اول و سریعتر از asp.net ایجاد کرد و فلسفه وجودی این سیستم ها هم همینه؟
بعد اینکه سی شارپ رو پشتیبانی نمیکنه (vb)؟ و با asp.net 2.0 سازگاره نه 4.0
یه کتاب دراین زمینه معرفی کنید فارسی بهتره
ممنون از پاسخ و وقتی که می ذارید

abi_sarab
جمعه 14 خرداد 1389, 13:35 عصر
اقایون و خانوما. من سایتم رو چه طور cms ی کنم؟

kooshanakhai
جمعه 14 خرداد 1389, 15:52 عصر
اقایون و خانوما. من سایتم رو چه طور cms ی کنم؟
سوال شما به برنامه نویسی مربوط نمیشه و در انجمن های دیگه مطرح کنید.

اجرا شدن یا نوشته شدن؟
مگه این طور نیست که با نیوک دات نت میشه یه سایت رو از اول و سریعتر از ASP.NET ایجاد کرد و فلسفه وجودی این سیستم ها هم همینه؟
بعد اینکه سی شارپ رو پشتیبانی نمیکنه (vb)؟ و با ASP.NET 2.0 سازگاره نه 4.0
یه کتاب دراین زمینه معرفی کنید فارسی بهتره
ممنون از پاسخ و وقتی که می ذارید
اجرا شدن یا نوشته شدن؟! از اون سوالاست...
CMS فقط یک پروژه است که با Net. (یا PHP یا ...) اجرا شده است.اصلا جای هم را قرار نیست بگیرند.
مطالعه کنید.