PDA

View Full Version : کار با database از طریق web

Taha_u
دوشنبه 16 خرداد 1384, 11:10 صبح
چه جوری میتونم یه دیتابیس access رو از طریق web بهش دسترسی داشته باشم و به اون وصل کنم ؟
لطفا سریع !!!

Taha_u
دوشنبه 16 خرداد 1384, 18:50 عصر
تو رو خدا یکی جواب بده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:mad: :sad2: :mad:

Taha_u
دوشنبه 23 خرداد 1384, 13:24 عصر
ای بابا :sad2:
این که آخه نشد؛
بابا یکی تورو خدا جواب بده ...
یعنی باور کنم که تا حالا کسی این کارو نکرده :گیج:
یا اینکه اگه خواس شروع کنه توش میمونه؟ :گیج:

اگه کسی صدای منو میشنوه جواب بده ....
آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ آآآآآآآآآآآآآآآآآآی :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

sasanhe
دوشنبه 23 خرداد 1384, 20:12 عصر
دوست عزیز فکر کنم شما سوالتو در قسمت Asp یا وب مطرح می کردی خیلی زودتر جواب می گرفتی .

R_BABAZADEH
دوشنبه 23 خرداد 1384, 20:13 عصر
من کار نکردم ولی یک کتاب تو بازار هست به نام "آموزش برنامه نویسی اینتر نت با vb6 "شاید کمک کنه

mahmoodreza
شنبه 28 خرداد 1384, 11:52 صبح
یعنی دیتا بیس رو وب باشه ؟؟؟؟ یا اینکه برنامه از وب بروی دیتیا بیس کامپیوتر شما وارد شه ؟

بابک زواری
شنبه 28 خرداد 1384, 11:58 صبح
منم شدیدا به این کار نیاز دارم و البته نمیخوام با ASP این کار انجام بدم
دوست عزیز بانکت رو بریز رو هاست بعد ببین با ADO میتونی بهش وصل بشی؟

mahmoodreza
شنبه 28 خرداد 1384, 12:01 عصر
من کاری که کردم اینه که هر چند وقت یکبار دیتا بیس را اپلود کردم.

ولی نباید مشکله دیگه هم باشه که با ادو نشه
اول باید یک کانکشن با شبکه داشته باشید و بعد باید بتوونید که به دیتا بیس وصل شید. دقیقا حالت اینکه که شما دیتابیس را تو شبکه داشته باشید و یا تویه دومین

Taha_u
شنبه 28 خرداد 1384, 19:18 عصر
اول باید یک کانکشن با شبکه داشته باشید و بعد باید بتوونید که به دیتا بیس وصل شید. دقیقا حالت اینکه که شما دیتابیس را تو شبکه داشته باشید و یا تویه دومین
سعی میکنم این کارو بکنم
ولی اگه میتونین نمونه ای کوچیک رو هم اینجا بزارین؟

دوستان ممنون :oops: :)

mahmoodreza
شنبه 28 خرداد 1384, 21:51 عصر
زیاد سخت نیست همونجوری به صورت معمول

Public Function initializeConnection() As Boolean
Dim passwort As String
Dim filename As String

filename = FormSettings.server
passwort = "******"
'Überprüfen ob die AccessDatei existiert
If Not checkFileExists(filename) Then
showError _
("Die Datenbankdatei konnte nicht gefunden werden. Stellen Sie sicher dass """ _
& FormSettings.server & """ existiert.")
initializeConnection = False
Exit Function
End If
On Error GoTo initialize_Error

conn.Provider = "Microsoft.Jet.OLEDB.4.0"
conn.ConnectionString = "Data Source=" & filename
conn.Properties("Jet OLEDB:Database Password") = passwort
conn.CursorLocation = adUseClient
conn.Mode = adModeReadWrite
conn.Open

initializeConnection = True

On Error GoTo 0
Exit Function

initialize_Error:
MsgBox ("Es trat ein Fehler auf beim verbinden zur Datenbank!" & vbNewLine _
& "Beschreibung: " & Err.Description & " Nummer: " & Err.Number)
initializeConnection = False
End Function

filename هم ادرس فایل هست که رویه یک کامپیوتر دیگر هست ولی مشکلی که به نظرم میاد احازه دسترسی هست. روی اینترنت اگه فایل را به حالت عادی بزاری از نظر امنیتی میاد پایین و اگر پسورد برای کانکت شدن بخواد الا چیزی به نظرم نمیرسه چون اجحازه نوشتن باید داشته باشی. چیزی که به نظرم میرسه اینه که یک فانکشن بنویسی و بعد از هر به روز رسانی فایل را اپلود کنه.

mahmoodreza
شنبه 28 خرداد 1384, 21:54 عصر
اقای کد نویس با VPN نمیشه ؟؟؟؟

Alirezagoodarzi
شنبه 28 خرداد 1384, 22:29 عصر
اگر بخوایید از ASP استفاده نکنید واز VB استفاده کنید راه استاندارد و عملی اون ایجاد DHTML هست.

برای تولید آن در شروع وی بی به جای Standard EXE باید DHTMLPage Designer رو انتخاب کنید.

در این حالت با ADO یک رکورد ست ایجاد میکنید و با استفاده از دستورات HTML میتونید اطلاعات رو نمایش بدید و یا جدول ایجاد کنید.

resText = "<TABLE BORDER>" _
& "<TR ALIGN=left>" _
& "<TH WIDTH=150>Author</TH>" _
& "<TH WIDTH=300>Title</TH>" _
& "<TH WIDTH=80>Year</TH>" _
& "</TR>" & vbCrLf

استفاده از رکوردست در این جدول:

Do Until rs.EOF
recIsOK = True
' Filter out unwanted records.
If Len(TitleSearch) Then
If InStr(1, rs("Title"), TitleSearch, vbTextCompare) = 0 Then
recIsOK = False
End If
End If
' If the record meets the search criteria, add it to the page.
If recIsOK Then
recCount = recCount + 1
resText = resText & "<TR>" _
& "<TD>" & rs("Author") & "</TD>" _
& "<TD>" & rs("Title") & "</TD>" _
& "<TD>" & rs("Year") & "</TD>" _
& "</TR>" & vbCrLf
End If
rs.MoveNext
Loop
rs.Close

اما دوستان توجه کنید:

این روش یک dll کامپایل شده ایجاد میکنه که با همه Browser ها سازگار نیست و اگر در IE خونده بشه دیگه در Netscape خونده نمیشه.

حجم این dll هم چون زیاده مخصوصا تو اینترنت ما لود شدنش وحشتناک میشه.
و .....

به هرحال به زحمتش نمیارزه که روش کارکنید.
بهتره از ASP استفاده کرد که هم راحت تره و هم مشکلات فوق رو نداره.

بابک زواری
شنبه 28 خرداد 1384, 23:49 عصر
خوب ما میخواهیم در یک برنامه ساده به بانکی که روی وب هست دسترسی پیدا کنیم و مسئله رو زیاد پیچیده نکنیم

نعیم رضاییان
دوشنبه 30 خرداد 1384, 08:46 صبح
من در مورد vb نمی دونم ولی در مورد باید سرور به شما این اجازه رو بده ولی بیشتر سرور ها که هاست هست به منظور بالا بردن امنیت اکثر سرور ها remote access به دیتابیس را میبندند برای اینکه بینید سرور این اجاره میده یا نه البته برای sql می تونید اینجوری امتحان کنید

telnet www.sitename.com 3306

binyaz2003
شنبه 11 تیر 1384, 08:07 صبح
چی شد پس؟

Taha_u
سه شنبه 14 تیر 1384, 10:50 صبح
یعنی جداْ یه راه روتین وجود نداره که بشه این کارو انجام داد؟

شاید بهتر باشه سوالمو یه کمی تغییر بدم:

اگه بخوام با ftp به اون وصل شم چه طور (اما اون سوال اول هنوز مطرح است)

ممنون :oops:

mahmoodreza
سه شنبه 14 تیر 1384, 15:50 عصر
microsoft internet transfer control

Inet1.URL = "ftp://www***.test/"
Inet1.UserName = "test_****"
Inet1.Password = "7****t?"
Inet1.Execute , "PUT " & App.Path & "/upload/artikel.txt pages/db/artikel.txt "
While Inet1.StillExecuting
DoEvents
Wend

mkbo_webmaster
سه شنبه 02 خرداد 1385, 10:26 صبح
Execute رو تست کردم. کار نمیکنه. میشه بگید چرا ؟ و بیشتر هم توضیح بدید.
من قبلا این کار رو با API تست کردم ولی نشد !!!

/

yayan85
یک شنبه 14 خرداد 1385, 19:41 عصر
سلام
من برای یک دفتر کاریابی برنامه ورود اطلاعات و جستجو و آمار و ... ن.شتم .بعد از این از من درخواست کردند که برای ثبت نام اینترنتی هم اگه بشه براشون سایت طراحی کنم.حالا من می خوام ببینم میشه که دیتا بیس اصلیم همان برنامه روی کامپیوتر باشه و از طریق اینترنت هم بتونم ورود اطلاعات داشته باشم.(از طریق vbمی شه ؟) یا باید asp یاد بگیرم و از طریق اون توی بانک موجودم ورود اطلاعات کنم؟لطفا راهنمایی کنید

mkbo_webmaster
دوشنبه 15 خرداد 1385, 08:22 صبح
به نظر بنده حقیر ، اگه بخواید که بانک اطلاعاتی خودتون توی کامپیوتر شخصی تون باشه و از طریق اینترنت به اون بانک دسترسی پیدا کنید. یکی راههای زیر میتونه موفقیت آمیز باشه.

1- کامپیوترتون باید دامین سرور باشه

2- از RDO یا Microsoft Remote Data Obejct ، یعنی مادر ADO هستش. استفاده کنید. که من تنها چیزی که در مورد اون میدونم اینه که اصلا کار اصلیش و فرقش با ADO ، اینه که این یکی میتونه بصورت Remote یا از راه دور با استفاده از OLEDB حتی از کامپیوترهای Client هم به بانکهای اطلاعاتی شبکه جهانی یا لوکال متصل بشه !!!

3- احتمال میدم که اگه مثلا دامین کامپیوتر شما ثابت باشه. اصلا احتیاج به دامین سرور بودن کامپیوتر نداره. وقتی net meeting میتونه با گرفت IP اینترنتی چت جهانی داشته باشه. پس شما هم میتونید !!!

/

mkbo_webmaster
دوشنبه 15 خرداد 1385, 08:42 صبح
یکی از بهترین راههای اتصال به یک بانک اطلاعاتی از طریق اینترنت
ایجاد تغییرات در اون بانک اطلاعاتی با استفاده از Winsock و تعریف Query هستش.
اینا اصلا حرف نیست و واقعا من خودم اونو ساختم.
اگه دوستان یادشون باشه من قبلا نرم افزار QuestionL خودم رو توی سایت تبلیغ کردم.
با استفاده از این امکان کاری کردم که نرم افزار من بصورت آنلاین بتون به دیتابیسی که کلمات رمز رو روی هاستم نگه میداره متصل بشه و پس از دریافت کلمه رمز بصورت اتوماتیک اونو به برنامه اعمال کنه و همینطور در بانک اطلاعاتی داخل هاست هم یک اعتبار از اعتبارات کاربر مورد نظر کم کنه. البته امکان دریافت قفل بصورت اینترنتی با IE رو هم فراهم کردم که اگه یه وقت طرف به اینترنت متصل نبود یا مودم نداشت بتونه از طریق دوستان و ارائه شماره سریال به اونا کد رمز رو بصورت جدا گانه دریافت کنه.

/

تصویری از اون قسمت نرم افزار که گفتم :

http://www.mkbo.com/bar.jpg

mkbo_webmaster
دوشنبه 15 خرداد 1385, 08:50 صبح
در کل اینکه با استفاده از Winsock یک آدرس اینترنتی با استفاده از Query String به سایتتون بفرستید و بعد در صفحه ASP خودتون پارامترهایی رو در مورد نوع Query های دریافتی تعریف کنید که مثلا اگه من دادم a=20 یعنی برام توی دیتابیس 20 تا فیلد بساز و الی آخر...
فکر کنم این تنها ایده ای بود که تا بحال از کسی کش نرفتم ... !!!

/

yayan85
دوشنبه 15 خرداد 1385, 12:26 عصر
سلام.دوست عزیز از اینکه پاسخ دادید ممنونم.می دونید من با ساخت سایت و asp و غیره آشنایی ندارم و این برنامه که شما پیشنهاد کردین رو هم بلد نیستم.چون برای انجام کار از نظر زمانی محدود نیستم می خواستم تازه شروع کنم به یادگیری ساخت سایت از جمله aspمن مختصری با frontpageفقط کار کردم. برای همین سوال کردم که فکرم رو روی چه مطلبی متمرکز کنم.با vb میشه یا اگه برنامه خاصی مد نظرتون هست بگین که دنبال اون باشم.اگه میشه این برنامه هم که پیشنهاد کردین نحوه یاد گیری و بدست آوردنشو بگین که چطور هست و یک توضیح کلی بدین که بتونم روش خودم رو مشخص کنم.ممنون

yavari
سه شنبه 16 خرداد 1385, 17:28 عصر
سلام وب مستر جان

البته امکان دریافت قفل بصورت اینترنتی با IE رو هم فراهم کردم که اگه یه وقت طرف به اینترنت متصل نبود یا مودم نداشت بتونه از طریق دوستان و ارائه شماره سریال به اونا کد رمز رو بصورت جدا گانه دریافت کنه.

این که وگفتی این یعنی چه ؟؟؟
چه جوری این کارو کردین ؟؟؟

می خواستم تازه شروع کنم به یادگیری ساخت سایت از جمله aspمن مختصری با frontpageفقط کار کردم.

مستقیم برو به سمت PHP یا ASP.NET ، یکی رو انتخاب کن و برو جلو !
موفق باشی

Asad.Safari
سه شنبه 16 خرداد 1385, 20:27 عصر
در کل اینکه با استفاده از Winsock یک آدرس اینترنتی با استفاده از Query String به سایتتون بفرستید و بعد در صفحه ASP خودتون پارامترهایی رو در مورد نوع Query های دریافتی تعریف کنید که مثلا اگه من دادم a=20 یعنی برام توی دیتابیس 20 تا فیلد بساز و الی آخر...
فکر کنم این تنها ایده ای بود که تا بحال از کسی کش نرفتم ... !!!

/

فکر کنم خوده یاهو هم این کار رو میکنه
ولی با این تفاوت که کوئری رو اول رمز میکنه بعد میفرسته !

فکر کنم اگه تو vb اول اون کوئری رو با base64 کد بندی کنید
و بعد به سرور خودتان بفرستید مطمئن تر است

موفق باشید

mkbo_webmaster
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 08:35 صبح
آقای yayan85 لازم نیست که شما وقت زیاد بزارید و همه چیز رو یک جا یاد بگیرید.
به نظر من استخوان بندی و کلیات یک زبان برنامه نویسی مثلا مثل ASP یا PHP یا بقول دوستان ASP.NET رو یاد بگیرید. و بقیش دیگه تجربیه.
مثلا من خودم همین کار رو کردم. بعد از یک سری یادگیری سطحی به هر کدوم کدها بقول بچه ها گیر زیاد دادم و اونا رو توی حالتهای مختلف امتحان کردم و بقولی با اونا زندگی کردم.
و در نهایت حاصل کدهایی رو که خودم نوشتم و یا از دیگران و سایتها جمع آوری کردم رو بصورت مثلا function یا sub با توضیحات فارسی یا لاتین در SDK اختصاصی خودم ذخیره کردم. و مثلا اگه به من گفتن ما برنامه ای لازم داریم که فلان کار رو انجام بده دیگه نمیشینم از اول اونو اختراع کنم و با یه کمی search داخل بانک اطلاعاتی یا بهتره بگیم search engine شخصی خودم تابعهاش رو پیدا میکنم و با هم متحدشون میکنم. تا یک برنامه کامل بشه.
منم به شما پیشنهاد میکنم اگه میخواید کار رو با علمتون ترکیب کنید ، این بهترین و ساده تر و معمولترین راهی هست که بیشتر برنامه نویسها اونو انجام میدن.

/

به نظر من سعی کنید روی یک زبان برنامه نویسی چند رسانه ای که بتونه هم در server و هم در client جواب بده تمرکز کنید.
تمرکز روی یک تخصص ، حرف اول رو در پیشرفت علمی توی یک جامعه میزنه.
مثلا وقتی شما VB بلدید اگه اونو کامل بلد باشید بهتر از کسیه که همه چیز رو بلده ولی به هر کدوم به اصطلاح نوک زده.
به نظر من اول از Visual Basic و asp شروع کنید چون خیلی ساده تر هستن.
درسته که .net جدیدتره ولی همه کارها رو انجام داده در اختیارتون قرار میده و این باعث تنبل شدن یک برنامه نویس میشه.

/

mkbo_webmaster
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 08:41 صبح
آقای yavari منظورم این بود که جدا از نصب قفل بصورت اتوماتیک ، امکان نصب قفل رو از طریق یک آدرس اختصاصی هم فراهم کردم.
آدرس زیر رو ببینید تا بفهمید :

http://www.mkbo.com/programs/questionl/unloack.asp

/

آقای sir_asad منظورتون از base64 چیه ؟ یه برنامس ؟ اونوقت چه لزومی داره که ما query هامون رو کد کنیم. خب باز هم در نهایت باید یه اسم باشه دیگه !!!

/

yavari
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 09:56 صبح
سلام

mkbo_webmaster جان ،متاسفانه لینکتون برام جواب نداد !
دوستان میشه تست کنین !

ممنون

Asad.Safari
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 17:21 عصر
/

آقای sir_asad منظورتون از base64 چیه ؟ یه برنامس ؟ اونوقت چه لزومی داره که ما query هامون رو کد کنیم. خب باز هم در نهایت باید یه اسم باشه دیگه !!!

/

این یه استاندارد است و نه یه برنامه!!!

یه برنامه رو ضمیمه میکنم که نحوه کد کردن رو تو VB بیان می کنه

موفق باشید

yayan85
چهارشنبه 17 خرداد 1385, 22:28 عصر
نقل قول:
آقای yayan85 لازم نیست که شما وقت زیاد بزارید و همه چیز رو یک جا یاد بگیرید....

با سلام .آقای mkbo-webmaster من هم با نظر شما موافقم که باید به برنامه نویسی گیر زیاد داد.من خودم 1ماه و نیم هست که vbرو دوباره شروع کردم و 1 کار رو تحویل دادم رو دومیش دارم کار میکنم (ولی حسابی چشم درد و گردن درد گرفتم:بامزه: )ولی چون اولین هدفم ایجاد سایت ثبت نام اینترنتی است که با برنامه ای که با vbنوشتم باید توی اون ریخته بشه, بشتر گیج شدم که کدوم روش برای این هدفم بهتره .ایا با aspمی تونم به بانکvb تو کامپیوتر دفتر ورود اطلاعات کنم؟ یا مجبور میشم این برنامه که نوشتم و تحویل دادم رو هم عوض کنم؟!:متفکر: (در ضمن من آقایyayan85نیستم.)

mkbo_webmaster
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 13:25 عصر
خیلی ممنون آقای sir_asad لطف کردید من کدتونو میبینم بهتون نظرمو میگم.

/

mkbo_webmaster
پنج شنبه 18 خرداد 1385, 13:31 عصر
:خجالت: اگه سیستمتون دائما به اینترنت بصورت DSL یا ADSL متصله و IP شما هم Static هستش.
اون موقع میشه گفت که حتی از ASP هم ممکنه بشه به اون بانک متصل شد. دیگه چه برسه به Winsock در ویژوال بیسیک 6 و یا RDO.

حالا من در این باره تحقیق میکنم. اگه تونستم جوابشو بهتون میدم.
دوستانیکه این تاپیک رو میخونن هم لطفا اگه میتونن یه پاسخی به ما بدن. که بنده هم یاد بگیرم.
مرسی

:خجالت: موفق باشید خانم yayan85

/