PDA

View Full Version : سوال: نمایش اعداد اعشاری و منفی

m_haghighat
سه شنبه 11 خرداد 1389, 19:04 عصر
سلام به همه
من یک در یک فرم برنامه چند TextBox قرار داده و آنها را مستقیما به فیلدهایی از جدولی در بانک اکسس متصل نمودم. همچنین با DataReport گزارش هایی ساخته ام. هم در فرم و هم در گزارش ها دو مشکل دارم:
1- علامت اعداد منفی در سمت راست آنها قرار میگیرد
2- ممیز خیلی مشابه صفر است چون آن را به فونت فارسی نمایش می دهم
چگونه علامت را در سمت چپ قرار دهم و از علامت اسلش به جای نقطه اعشار استفاده کنم؟
چند بار با DataFormat , تابع Format امتحان کردم که نتیجه ای نداشت. لطفا راهنمایی بفرمایید.
متشکرم.

ppaayyaamm
سه شنبه 11 خرداد 1389, 20:30 عصر
:تشویق:دوست عزیز مقدار right to left رو اگه true به false و اگر false به true تبدیل کن.:تشویق:

m_haghighat
سه شنبه 11 خرداد 1389, 23:07 عصر
با این راهنمایی مشکل اول من حل شد .
کسی از دوستان در مورد نحوه ی تغییر شکل ممیز از نقطه به اسلش یا هر شکل دیگر تجربه ای نداره؟

m_haghighat
سه شنبه 11 خرداد 1389, 23:47 عصر
اما TextBox ها مستقیم به فیلدها مرتبط هستند و از طرف دیگر در گزارش چگونه می توان این کد را قرار داد؟

vbhamed
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 09:11 صبح
سلام

اگر به هيچ عنوان نمي توني تكست باكس ها رو به فيلدها مرتبط نكني و بايد مستقيما متصل باشن
مي توني يك فونت طراحي كني كه تو اون از شكل ميز به جاي نقطه استفاده كرده باشي و با اون فونت چاپ كني !

ali_habibi1384
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 11:44 صبح
برای اینکار باید تنظیمات ویندوزت رو عوض کنی من همیشه این کارو میکنم و طرف می تونه بجای ممیز اسلش یا هر کاراکتر دیگه ای رو بذاره . برای این کار مسیری که می گم امتحان کن:
برو قسمت Regional and Language زبان پیش فرض رو به فارسی و Location رو Iran انتخاب کن سپس Customize او کلیک کن و در تب Number علامت , رو از لیست Digit goruping symbol به / یا هر کاراکتری تغییر بده و برنامه رو ذخیره کن.