PDA

View Full Version : اکسپورت کردن فایل

میلاد قاضی پور
سه شنبه 11 خرداد 1389, 20:23 عصر
سلام . من در کار با اس کیو ال سرور مبتدی هستم . در محیط managment studio یه دیتابیس درست کردم . حالا میخوام این دیتا بیس رو به صورت فایل اکسپورت کنم . راهنمایی میکنید .

میلاد قاضی پور
سه شنبه 11 خرداد 1389, 20:27 عصر
البته این نکته رو هم لازمه بگم که من روی فایل دیتابیس راست کلیک کردم و از قسمت tasks فایل اکسپورت رو اجرا کردم اما آخرش ارور داد . ولی با این حال میخواستم بدونم اگه راه دیگه ای وجود داره بدونم . روی بعضی از تیبل هایی که ایجاد کردم ارور داره .

میلاد قاضی پور
سه شنبه 11 خرداد 1389, 20:32 عصر
و سوأل مهم دیگه ای که پیش میاد اینه که بعد از اکسپورت شدن فایل ایجاد شده کجا قرار میگیره ؟

armiin
سه شنبه 11 خرداد 1389, 23:16 عصر
2تا فایل مربوط به دیتابیس (ldf , mdf ) کپی کنید هر جایی دوست دارید . بعدش تو هر Sql Server دیگه ای که ازش استفاده میکنید Attach کنید !

میلاد قاضی پور
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 01:32 صبح
آقا میشه بگید این دو تا فایل رو از کجا باید پیدا کنم . من دقیقا منظورم از اینهمه نوشته همین بود . فایل ام دی اف رو میخوام تا تو برنامه هام اتچ کنمشون

armiin
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 09:17 صبح
روی Database رایت کلیک کنید و Properties .در قسمت Files آدرس هردو هست !
قبل از کپی باید دیتابیس را Detach کنید . یا با رایت کلیک روی دیتابیس سپس Task در نهایت Detach ، یا از طریق این کد

SP_Detach_DB DatabaseName
در حالت Default دیتابیس ها در آدرس Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL10.MSSQLSERVER\MSSQL\DATA درست میشوند

فکر نکنم این راه اصولی باشه ولی کارتونو راه میندازه !

میلاد قاضی پور
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 17:15 عصر
وقتی اون دستور رو اجرا کردم دیتا بیسم از قسمت سیستم دیتا بیسز نا پدید شد . چطور میتونم برگردونم به همون پوشه . ضمنا وقتی روی شاخه "database(اصلی) "راست کلیک و اتچ رو زدم تونستم دیتابیس خودم رو برگردونم.اما خارج از شاخه سیستم دیتا بیس هست .
وقتی اون دستور اجرا میشه میشه پارامتری بهش داد که توی مسیر مورد نظر خودمون صدور دیتابیس انجام بشه و نه در اون پوشه دیفالت ؟؟

armiin
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 09:51 صبح
وقتی اون دستور رو اجرا کردم دیتا بیسم از قسمت سیستم دیتا بیسز نا پدید شد
بهتون گفتم فکر نکنم این راه زیاد اصولی باشه !

چطور میتونم برگردونم به همون پوشه
منظورتون از همون پوشه چی هست ؟
اگه پنجره ی object explorer ، میتونید دوباره دیتابیس attach کنید

اما خارج از شاخه سیستم دیتا بیس هست .
درستشم همینه ، سیستم دیتابیس از اسمش مشخصه برای دیتابیس های سیستمی هست

وقتی اون دستور اجرا میشه میشه پارامتری بهش داد که توی مسیر مورد نظر خودمون صدور دیتابیس انجام بشه و نه در اون پوشه دیفالت ؟؟
اون دستور برای Detach کردنه ، اصلا ارتباطی به این موضوع نداره ، وقتی دیتابیس شما درست شده یا Attach شده ، و حالا شما می خواید اونو از حالت Attach با sql server خارج کنید از این دستور استفاده میکنید
در هنگام ساخت دیتابیس هست که شما میتونید آدرس اونو مشخص کنید ، در ساخت گرافیکی که مشکلی نیست در کد هم مانند نمونه زیر عمل کنید :

CREATE DATABASE Test
ON
(
NAME='T_Data',
FILENAME='C:\T_D.mdf',
SIZE=10,
MAXSIZE=20,
FILEGROWTH=1
)
LOG ON
(
NAME='T_Log',
FILENAME='C:\T_L.ldf',
SIZE=5,
MAXSIZE=10,
FILEGROWTH=10%
)
در این کد قسمت هایی که Bold کردم مقادیر خودتونو قرار بدین .اسم دیتابیس test . اسم ها و ادرس ها که مشخصه . size حجم اولیه دیتابیس و maxsize حجم فایل . FILEGROWTH هم درصد رشد اگر از حجم ماکزیمم بیشتر شد را نشان میدهد
فکر کنم این حالت کاملترین حالت ساخت دیتابیس در کد هست ولی اگر از CREATE DATABASE استفاده کنید راحتترید .فقط مقادیرش و ادرس و ... default خود sqlserver هست

این پست با یه دست تایپ کردم ، پدرم دراومد :افسرده::لبخند: