PDA

View Full Version : سوال: شروع کار با RFID

mostafarastin239
سه شنبه 11 خرداد 1389, 23:47 عصر
سلام
من دارم یه دستگاه امنیتی طراحی می کنم که می خواهم قسمت مربوط به شناسایی افراد با کارت های مخصوصی باشه که من براشون تعریف می کنم یعنی فرد با گرفتن کارت جلوی دستگاه در صورت مجاز بودن کارت توانایی وارد کردن رمز برای ورود را داشته باشه. از چه نوع آی سی آر اف آی دی استفاده کنم که هم ساده باشه و هم کار من را راه بیندازد.
با تشکر

hamid-nic
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 00:16 صبح
سلام دوست عزیز
اگر منظورتون کارت خوان باشه فکر کنم مدل RF01D به کارتون بیاد . قیمتش هم تقریباً بین 20 تا 25 هزار تومانی هست . هر کارت اون هم بازم تقریباً بین 1000 تا 1500 تومانی هست .
البته در این موارد می توانید توی اینترنت جست و جو کنید و مطالب بهتر و بیشتری را بدست آورید .
موفق باشید .

mostafarastin239
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 12:14 عصر
سلام مهندس
شما با این چیزی که می گین کارت خوان هستش تا حالا کار کردین و مداری بستین که با هاش جواب گرفته باشید. اگر انجام دادید شماتیک مدار را بذارید تا همه استفاده کنند.
با تشکر

hamid-nic
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 18:05 عصر
تا حالا کار کردین و مداری بستین که با هاش جواب گرفته باشید.
مدار جواب داده .

شماتیک مدار
کاتالوگ ها بهتر بهتون کمک می کنند .

موفق باشید .

mostafarastin239
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 18:52 عصر
مهندس، خوب پیچیدی به بازی. یا کار کردی یا کار نکردی دیگه این ... را نداره.

hamid-nic
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 19:13 عصر
مهندس، خوب پیچیدی به بازی. یا کار کردی یا کار نکردی دیگه این ... را نداره.
شما گفتی

تا حالا کار کردین و مداری بستین گفتم مدار جواب داده .
گفتید

اگر انجام دادید شماتیک مدار را بذارید تا همه استفاده کنند.نمی دونم شما از مدار و نقشه چیزی می دونید یا نه :قهقهه::قهقهه:

انتظار دارید نقشه یک پروژه ی کامل را که اصلا بدرتون نمی خوره را بزارم اینجا تا شما فقط از یک قسمت اون که مربوط میشه به کارت خوان استفاده کنید .
بعدشم اگه شما به اصطلاح طراح سیستم امنیتی هستید باید بستگی به پروژه تون و احتیاجاتتون مدار را طرح کنید . من توی پروژه بر اساس نیاز های موجود و طرح کلی سیستم از اون استفاده کردم که ممکنه اصلا با سیستم شما جور در نیاد .
پس بهتره با توجه به مدلی که انتخاب می کنید سراغ کاتالوگش برید . توی کاتالوگ روش اتصال و چگونگی استفاده به تفصیل توضیح داده شده .
:لبخند:

mostafarastin239
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 23:09 عصر
سلام
اگه بگم فقط یه دیتاشیت چینی پیدا کردم و 15000 تومن هم پول ماژولی دادم که نمی تونم استفادهکنم چی می گی؟
هر چیزی که در مورد ماژول

RF01D

داری می خام اگه لطف کنی برام بذاری ممنونت میشم.
با تشکر