ورود

View Full Version : سوال در مورد آمار مراجعین به سایت

titrajh
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 12:55 عصر
سلام
من میخام یه آماری طبق شکلی که ضمیمه کردم تو سایتم بذارم اگر میشه راعنماییم کنید ممنون میشم

kooshanakhai
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 19:05 عصر
حاضر: راه های زیادی برای تعیین تعداد نفرات آنلاین وجود داره.ساده ترینش اینه که یک Application برای تعداد نفرات آنلاین اختصاص بدی(منظورم Application("OnlineUsers") a) و در Session start یکی به این متغییر اضافه کنی و در Session End یکی کم کنی.

برای دو مورد بعدی به دیتابیس نیاز داری.یک جدول(می تونی تو فایل متنی هم ذخیره کنی،ولی توصیه نمیشه) با سه Column نیاز داری: Hits, TodayHits, LastHit
Hits: integer
TodayHits: integer
LastHit: datetime

برای کل بازدید ها که مشخصه.Onload صفحه یکی به Hits اضافه کن.این میشه Hit Counter و اگر می خوای هر بازدیدکننده فقط یکبار شمارش بشه تو Session Start یکی به تعداد بازدید ها اضافه کن.

برای بازدید روزانه... هر جا به Hits اضافه می کنی به TodayHits هم اضافه کن و LastHit رو برابر زمان همون لحظه سرور قرار بده.
حالا TodayHits و Hits برابرن.ولی ما می خوایم هر روز TodayHits ریست بشه.صفر بشه و از اول بشماره.
خوب.قبل از اضافه کردن عدد هر بار تاریخ لحظه رو با تاریخ LastHit مقایسه کن.اگر یک روز گذشته بود TodayHits رو صفر کن.
در خط بعدی طبق کدی که بالا توضیح دادم LastHit میشه تاریخ امروز و تا 24 ساعت آینده ریست نمیشه...

پس ترتیب کدها:
1. چک می کنیم اگر cdate.Date < now.date بود LastHit را صفر کن
2. به مقادیر Hits و TodayHits یکی اضافه کن و همچنین LastHit را با زمان این لحظه قرار بده.

حالا با هر زبونی و هر محیطی که خواستی می تونی اجرا کنی.

danijoon
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 22:11 عصر
koshan jun age betuni in bahse avaleto vase onlines baz koni mamnun misham

danijoon
جمعه 14 خرداد 1389, 15:09 عصر
ممنون کوشان جون خودم فهمیدم