PDA

View Full Version : سوال: چگونه با تایمر اطلاعات موجود در لیست ویو فرم اول را به لیست ویو فرم دوم با فاصله زمانی که کاربر مشخص

mostafarastin239
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 18:34 عصر
سلام
چگونه با یک تایمر اطلاعات موجود در لیست ویو فرم اول را به لیست ویو فرم دوم با فاصله زمانی که کاربر مشخص کرده ارسال کنیم و اطلاعات لیست ویو فرم اول را حذف کنیم؟ مثلا اگر لیست ویو فرم اول دارای ده فیلد اطلاعاتی باشد و کاربر تایمر ورودی را روی 10 قرار داده باشد با زدن دکمه مورد نظر به ازای هر یک ثانیه یک فیلد از لیست ویو فرم اول حذف و به لیست ویو فرم دوم ارسال شود و بعد از گذشت ده ثانیه تمامی اطلاعات لیست ویو فرم اول به لیست ویو فرم دوم ارسال شده باشد و اطلاعات لیست ویو فرم اول پاک شود
با تشکر

اَرژنگ
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 18:52 عصر
سلام
چگونه با یک تایمر اطلاعات موجود در لیست ویو فرم اول را به لیست ویو فرم دوم با فاصله زمانی که کاربر مشخص کرده ارسال کنیم و اطلاعات لیست ویو فرم اول را حذف کنیم؟ مثلا اگر لیست ویو فرم اول دارای ده فیلد اطلاعاتی باشد و کاربر تایمر ورودی را روی 10 قرار داده باشد با زدن دکمه مورد نظر به ازای هر یک ثانیه یک فیلد از لیست ویو فرم اول حذف و به لیست ویو فرم دوم ارسال شود و بعد از گذشت ده ثانیه تمامی اطلاعات لیست ویو فرم اول به لیست ویو فرم دوم ارسال شده باشد و اطلاعات لیست ویو فرم اول پاک شود
با تشکر
اصلاً احتیاجی به استفاده از تایمر هست؟ دلیلی دارد که از تایمر استفاده میشه؟

mostafarastin239
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 18:55 عصر
کاربر زمان فرستاده شدن را مشخص می کنه حالا این که تایمر می خواهد یا نه شما باید به من کمک کنید چون من هر چی فکر کردم به نتیجه ای نرسیدم.
با تشکر

اَرژنگ
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 19:16 عصر
کاربر زمان فرستاده شدن را مشخص می کنه حالا این که تایمر می خواهد یا نه شما باید به من کمک کنید چون من هر چی فکر کردم به نتیجه ای نرسیدم.
با تشکر
در فرمی که قرار است مقادیر را دریافت کند یک متد که پارمترش از نوع لیست مقادیر است است بسازید و با مقادیر بهش اطلاع بدید، بعدش هم در فرم اول مقادیر را پاک کنید. این احتیاجی به استفاده از تایمر ندارد ولی به همان شکل کار میکنه.

ولی مثل همیشه، مشکل اصلی مشخص نیست و بدانه داشتن اطلاعت بیشتر،این نوع حل ممکنه غیره منطقی و کاملاً اشتباه باشد.

mohammad kafiyan
چهارشنبه 12 خرداد 1389, 23:33 عصر
دوست عزیز ممکنه بگیید برای چه کاری می خواهید تا راهنمایی کنیم

mostafarastin239
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 10:04 صبح
سلام
من یه تایمر به فرم اضافه کردم و حالا می خواهم با یک عدد که کاربر وارد می کند به ازای هر یک ثانیه یک ردیف از لیست ویو در فرم اول گرفته شود و به لیست ویو فرم دوم ارسال شود و پس از پایان زمان مشخص شده توسط کاربر لیست ویو فرم اول خالی و لیست ویو فرم دوم پر شده باشد.
با تشکر

اَرژنگ
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 11:15 صبح
سلام
من یه تایمر به فرم اضافه کردم و حالا می خواهم با یک عدد که کاربر وارد می کند به ازای هر یک ثانیه یک ردیف از لیست ویو در فرم اول گرفته شود و به لیست ویو فرم دوم ارسال شود و پس از پایان زمان مشخص شده توسط کاربر لیست ویو فرم اول خالی و لیست ویو فرم دوم پر شده باشد.
با تشکر
دلیل این روش را نگفتید، دلیل استفاده از تایمر برایه چیه؟
به هر حال جواب سوال این است که این اعمال را در زمان تایمر انجام بدید:
۱. اگر لیست خالی نیست ، ازش یک ابجکتی را که نشان میده بگیرید و به فرم دیگر انتقال بدید.
۲.ابجکت را از لیست اول حذفش کنید.
یا هم اینکه یک پروژه مثال کوچیک بفرستید که درستش کنیم.
پاینامه: این روش کاری که درخواست کردید به عقل جور درنمیاد و اشکال کار از بناست و ادامه این روش مشکلات دیگری را بوجود میاره که زمان ما از کمک به حلشان نمیارزه. اگر به جایه اینکه به استفاده از تایمر تمرکز کنید، مشکل اصلی را توضیح بدید روش درست و حسابی پیشنهاد بدیم.

mostafarastin239
جمعه 14 خرداد 1389, 22:25 عصر
سلام
ببخشید آرژنگ (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=13535)، من به نتایجی رسیدم و سئوالم را به صورت زیر اصلاح می کنم. حالا به این فکر کنید که اگر من دو تا فرم به اسم های Form1 و Form2 داشته باشم که در هر کدام از آنها دو تا ListView باشه و من در ListView های فرم اول اطلاعاتی وارد کرده ام و در فرم اول یک عدد Button قرار دادم و با کد زیر می خواهم اطلاعات را به فرم دوم منتقل کنم کد زیر را چگونه تصحیح کنم که جواب بده. در راه حل شک نکنید فقط روی طریقه ی استفاده بحث کنید.

string item11 = listView1.Items[0].SubItems[0].Text;
listView1.Items[0].SubItems[0].Text = "";
string item12 = listView2.Items[0].SubItems[0].Text;
listView2.Items[0].SubItems[0].Text = "";
((Application.OpenForms["Form2"] as Form2).Controls["listView1_f2"] as ListView).Items[0].SubItems[0].Text = item11;
((Application.OpenForms["Form2"] as Form2).Controls["listView2_f2"] as ListView).Items[0].SubItems[0].Text = item12;

ListView1 و ListView2 مربوط به فرم اول هستند.
listView1_f2 و listView2_f2 مربوط به فرم دوم هستند.
کلید Button برای ارسال اطلاعات به فرم دوم در فرم اول قرار دارد.
با تشکر

mostafarastin239
شنبه 15 خرداد 1389, 19:16 عصر
سلام
ارتباط دیتا بیس را هم برقرار کردم فقط در ارسال اطلاعات لیست ویو های فرم اول به لیست ویو های فرم دوم مشکل دارم که آن هم کسی به داد ما نمی رسد. لطفا مرا از کمالات خود بی نصیب نگذارید و کمک کنید.
با تشکر

mostafarastin239
شنبه 15 خرداد 1389, 22:23 عصر
سلام
دوستانی که به سئوال پاسخ می دهند در صورت امکان پاسخ خود را به همراه شبه کد آن بیان کنند.
با تشکر

اَرژنگ
یک شنبه 16 خرداد 1389, 04:00 صبح
در پست شماره ۷ گفته شد:
۲.یا هم اینکه یک پروژه مثال کوچیک بفرستید که درستش کنیم

mostafarastin239
دوشنبه 17 خرداد 1389, 14:20 عصر
سلام
مشکل من حل شد در اولین فرصت جواب را قرار می دهم که دوستان بعد از من ... .
با تشکر