PDA

View Full Version : کدوم نسخه ها با هم کار می کنن ؟

ee_persian
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 11:14 صبح
باسلام
از بین نسخه های زیر کدومشون با هم هماهنگ کار میکنه ؟

Visual Studio 2003
Visual Studio 2005
Visual Studio 2008
Visual Studio 2010

با

MSSqlSever 2000
MSSqlSever 2005
MSSqlSever 2008

لطفاً دقیق بگین کدوم Visual Studio کدوم MSSql Server رو پشتیبانی می کنه .

مثلاً من با Visual Studio 2008 یه برنامه نوشتم که بانکش هم تو MSSqlServer 2000 هست و هم MSSqlServer 2005 . هر تغییری در بانکم می دم در هر دو MSSqlServer اجرا میشه . حالا نمی دونم Visual Studio با کدومشون کار می کنه .

لطفاً راهنمایی کنید .

با تشکر

hamidreza20
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 13:53 عصر
سلام دوست عزیز
همیشه نسخه های بالاتر از نسخه های پایین تر پشتیبانی می کنند و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.

التماس دعا...

SharpSabre
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 14:09 عصر
VS 2008 از SQL 2005 به پایین و VS 2010 از SQL 2008 به پایین

Saeed.Masoumi
جمعه 14 خرداد 1389, 10:39 صبح
VS 2008 از SQL 2005 به پایین و VS 2010 از SQL 2008 به پایین
در تکمیل این سخنان
Vs2008 sp1 + MS sql Server 2008
اما سوال این دوستمون اینه که چند تا SQL که نصب کرده باشید.وقتی توی برنامه تغییری توی دتا بیس می دین توی کدوم ورژن ها تغییر ایجاد میشه
شایدم من اشتباه کنم اما بر داشت من از این تیکه از حرفشون بود

هر تغییری در بانکم می دم در هر دو MSSqlServer اجرا میشه . حالا نمی دونم Visual Studio با کدومشون کار می کنه .

gabrieleb
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 10:43 صبح
در تکمیل این سخنان
Vs2008 sp1 + MS sql Server 2008
اما سوال این دوستمون اینه که چند تا SQL که نصب کرده باشید.وقتی توی برنامه تغییری توی دتا بیس می دین توی کدوم ورژن ها تغییر ایجاد میشه
شایدم من اشتباه کنم اما بر داشت من از این تیکه از حرفشون بود

بله حق با شماست . کاربر EE_PERSIAN نمی دونه که ویژوال استودیو با کدوم نسخه اس کیو ال کار می کنه ؟

ASKaffash
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 10:57 صبح
سلام
تمامی نسخه های دات نت می توانند با تمامی نسخه های SQLServer حتی 7 هم کار کنند برای نسخه های پائین به بالا به Provider های Native Client ربط دارد نه به خود دات نت مثلا حتی Vb6 هم می تواند با SQLSever2008 کار کند و نسخه های پائین SQLServer از طریق OLE-DB یا ODBC یا ... می توانند به دات نت سرویس دهند

zayens
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 12:02 عصر
نوشته شده توسط hamidreza20
سلام دوست عزیز
همیشه نسخه های بالاتر از نسخه های پایین تر پشتیبانی می کنند و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.

التماس دعا...

اصلا همچین چیزی نیست
VS2008 SP1 از نسخه ی SQL 2008 جدیدتره اما با هم سازگاری ندارن چون VS از SQLExpress2005 استفاده کرده

نوشته شده توسط ASKaffash
سلام
تمامی نسخه های دات نت می توانند با تمامی نسخه های SQLServer حتی 7 هم کار کنند برای نسخه های پائین به بالا به Provider های Native Client ربط دارد نه به خود دات نت مثلا حتی Vb6 هم می تواند با SQLSever2008 کار کند و نسخه های پائین SQLServer از طریق OLE-DB یا ODBC یا ... می توانند به دات نت سرویس دهند

همچین چیزی رو من اولین باره که میشنوم! یعنی آیا VS2005 با SQL2008 سازگاری داره؟
حتی VS2008 هم با SQL2008 سازگاری نداره!
نخیر! اصلا این طور نیست.
صرف درست کانکت شدن به sql به معنای اینکه sql به VS مچ میشه نیست.
همونطور که گفتم VS2008 از SQLExpress2005 استفاده می کنه که همین باعث میشه در هنگام کار با sql 2008 با مشکل مواجه بشیم.
البته در ابتدای کار شاید هیچ مشکلی پیش نیاد!!
مثلا با کد میتونیم راحت با دیتابیسمون در sql ارتباط برقرار کنیم، عملیات مختلف مثل insert و update جداول را انجام بدیم، Stored Procedure ها و Functionها را فراخوانی کنیم و ... .
اما ...
در هنگام Add کردن دیتابیس به پروژمون مشکلات شروع میشه.
برای راهنمایی بیشتر یکی از پستهای قبلیم را میذارم:

خداراشکر این مشکل هم حل شد
چیزهایی که فهمیدم:
برای استفاده از databse File در برنامه (برای اینکه بعد از ساخت Setup نیازی به نصب خود sql نباشه)
باید از منوی data و Add new Data پس از انتخاب new connection در پنجره ی chane Data Source گزینه ی Microsoft SQL Server Database File را انتخاب کنیم.
بعدش فایل دیتابیسمون را که قبلا هم در اسکیوال Detach شده را انتخاب می کنیم.
البته قبلش باید فایل دیتابیسمون را در پوشه ی Bin\Debug در فایل پروژمون گذاشته باشیم.
حالا Test Connection را میزنیم و اگر پیغام Success داد OK میکنیم و Connection string+ را کپی و به جای کانکشن جدید قرار میدیم.
البته قسمت Bin\Debug را حذف می کنیم.
یه چیزی مثل زیر:

کد:
Mycn = newSqlConnection("Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\DataBaseFILENAME.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True");
اگر پیغام ارور داد مطالب زیر را بخونین

بعضی مشکلات که برای خیلی ها پیش میاد
کارهای بالا را در صورتی میتونید انجام بدید که از sql 2005 استفاده کرده باشید.

زیرا VS ‎‎‎‎ 2008 از برنامه ی SQLEXPRESS 2005 استفاده کرده بنابراین باید دیتابیستون sql2005 باشه

در واقع اگه مثل من از SQL 2008 استفاده کنید این کار امکان پذیر نیست مگر اینکه یکی از دو کار زیر را انجام بدین:

1- VS 2010 را نصب کنین و ازش استفاده کنید چون SQLEXPRESS 2008 داره
(که خود من به خاطر اینکه VS 2010 قسمت کریستال ریپورت را نداره، نصب نکردم
(لابد کریستال تو DVD جا نمیشده و نمیخواستن 2 تا DVD بدن.تو خارج قیمت VS2010 حدودا 12 میلیون تومنه!! البته برای کسایی که VS2010 نصب کردن لینک دادن تا رایگان کریستال رو دانلود کنن با حجم بیش از 500 مگ) )

2- راه دوم اینه که خود VS 2010 را نصب کنین و سپس در Control Panel همه ی قسمت ها را به غیر از FrameWork و Compact و toolsها Uninstall کنین.
اگه میپرسین که چرا باید اینکار را کرد باید بگم که در هنگام نصب VS2010 در قسمت Custom برخلاف VS2008 گزینه ی SQL Express 2005 وجود
نداره تا که بتونیم فقط این گزینه را نصب کنیم بنابراین برای نصب SQL Express 2008 فقط این راه به نظرم رسید
(یه راه دیگه هم هست و اینه که میتونید خود اکسپرس 2008 را از اینترنت با حجم 502مگابایت دانلود کنین.)

بعد از همه ی این کار ها اگر Test Connection پیغام Success داد OK میکنیم و Connection String مورد نظر را در برنامه استفاده می کنیم

کد:
Mycn = newSqlConnection("Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\DBRESTORANS.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True");همه ی این کد باید تو یه خط باشه

ASKaffash
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 13:15 عصر
سلام
شما با استناد به چه چیزی اینها را نوشته اید ظاهرا شما باید در خصوص Provider های متفاون مثل ODBC و OLE-DB و BDE و Native Client مطالعه کنید موضوع ارتباط از طریق Provider در یک زبان برنامه نویسی با یک بانک مثل اکسس / اراکل / MySQL / SQL Server ربطی به دات نت و ... ندارد

ali190
شنبه 05 فروردین 1391, 16:47 عصر
سلام
ببخشید Visual Studio2010 با Sql sever2000 مشکل داره
نمیونم بهش وصل بشم
خطا میده

mina_com
یک شنبه 05 آبان 1392, 23:40 عصر
سلام
یه مشکل گیج کننده دارم دیوونه ام کرده visual 2010 با sql server 2005 را نصب کردم وقتی add new connection رو می زنم تو محیط دات نت قسمت server name خالی نشون می ده و

اصلا erro هم نشون نمی ده دو بار .net 2010 نصب کردم باز هم مشکل حل نشد ... خیلی خیلی ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

majid_i68
دوشنبه 06 آبان 1392, 00:14 صبح
احتمالا شما موقع نصب اس کیو ال از مجوز ویندوز برای اون استفاده کردید... به این قسمت برید Control Panel\System and Security\System

و در قسمت.. نام کامپیوتر خودتون رو computer name هر نامی که قرار داده شده رو د قسمت server name وارد کنید .. مشکل شما حل خواهد شد

mmd2009
دوشنبه 06 آبان 1392, 01:32 صبح
لطفا سوالات خودتون رو در بخش های مجزا بپرسید

قبل از پرسیدن سوال جستجو کنید

از بالا اووردن تاپیک هایی که چند سال از ایجادشون میگذره تا حد امکان خودداری کنید

موفق باشید