PDA

View Full Version : سوال: وي بي 6 در ويندوز 7 نسخه 64 بيتي

y.saied
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 13:55 عصر
سلام ، دوستان عزيز وي بي 6 تو نسخه 64 بيتي هم اجرا ميشه؟
و برنامه هايي كه در نسخه 64 بيتي نوشته ميشه در نسخه هاي 32 بيتي اجرا خواهد شد يا نه؟

Mohamad ghorbani
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 14:01 عصر
و برنامه هايي كه در نسخه 64 بيتي نوشته ميشه در نسخه هاي 32 بيتي اجرا خواهد شد يا نه؟
سلام دوست عزیز . . .
من از ویندوز سون 64 بیتی استفاده می کنم
هم VB 6 روش نصب میشه و هم برنامه هایی که توی این ویندوز می نویسم تو نسخه های 32 bit باز میشه

hasanain
دوشنبه 24 خرداد 1389, 04:51 صبح
MsAgent در Windows 7 ن 64 بیتی (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=207848)

mahdi1373
دوشنبه 24 خرداد 1389, 21:23 عصر
سلام،
من هم در ویندوز 7 64bit وی بی 6 و برنامه های 32bit دیگه رو دارم، مشکلی نداره.

مهران رسا
سه شنبه 25 خرداد 1389, 08:42 صبح

بله ، منتها باید Privilege Level فایل VB6.exe رو روی Run this program as an administrator قرار بدید .

و برنامه هايي كه در نسخه 64 بيتي نوشته ميشه در نسخه هاي 32 بيتي اجرا خواهد شد يا نه؟اینکه برنامه کجا نوشته بشه مهم نیست . اینکه با چه زبانی نوشته بشه مهمه . در کل به دلیل اینکه برنامه های مخصوص ویندوز ویستا و بالاتر رو معمولاً با زبان های NET. می نویسند ، بدون در نظر گرفتن 32 یا 64 بیتی بودن هریک از سیستم عامل ها ، برای اجرای اونها به FrameWork نیاز دارید و این در حالیه که به راحتی میشه در یک ویندوز 64 بیتی با زبان اسمبلی برای ویندوز 95 هم برنامه نوشت .

ahusefi
سه شنبه 27 مهر 1389, 23:07 عصر
بله ، منتها باید Privilege Level فایل VB6.exe رو روی Run this program as an administrator قرار بدید .

اینکه برنامه کجا نوشته بشه مهم نیست . اینکه با چه زبانی نوشته بشه مهمه . در کل به دلیل اینکه برنامه های مخصوص ویندوز ویستا و بالاتر رو معمولاً با زبان های NET. می نویسند ، بدون در نظر گرفتن 32 یا 64 بیتی بودن هریک از سیستم عامل ها ، برای اجرای اونها به FrameWork نیاز دارید و این در حالیه که به راحتی میشه در یک ویندوز 64 بیتی با زبان اسمبلی برای ویندوز 95 هم برنامه نوشت .

با سلام

من یه لپ تاپ خریدم. سیستم عاملش ویندوز 7 نسخه 64 بیت هست

ولی setup برنامه ویژوال بیسیک 6 را اجرا نمی کنه و اخظار می ده

میشه کمک کنید

با تشکر

sarakh
دوشنبه 22 آذر 1389, 20:29 عصر
سلام یه مشکل که vb6 با ویندوز ویستا داره اینه که اگر بخوام component اضافه کنم نمی شه.آیا این مشکل قابل حل هست؟؟؟؟؟؟؟؟
منتظر جواب هستم.پیشاپیش ممنون

butterfly8528
سه شنبه 23 آذر 1389, 00:40 صبح
سلام یه مشکل که vb6 با ویندوز ویستا داره اینه که اگر بخوام component اضافه کنم نمی شه.آیا این مشکل قابل حل هست؟؟؟؟؟؟؟؟
منتظر جواب هستم.پیشاپیش ممنون

سلام دوست عزیز .

باید قبل از اضافه نمودن کامپوننت ، آن را رجیستر کنید .

موفق باشید .

sarakh
چهارشنبه 24 آذر 1389, 00:54 صبح
سلام دوست عزیز .

باید قبل از اضافه نمودن کامپوننت ، آن را رجیستر کنید .

موفق باشید .
سلام ممنون از راهنماییتون.ولی تا این حد وارد نیستم.نمی دونم چجوری باید یه component رو رجیستر کنم:خجالت:
مثلا اگر بخوام یه کامپوننت برای پخش فایل با فرمت swf اضافه کنم چه کار باید انجام بدم؟؟؟؟
بازم ممنون که من رو از ویستا و seven ناامید نکردین.

butterfly8528
جمعه 26 آذر 1389, 01:34 صبح
سلام دوست عزیز .

برای رجیستر کردن کامپوننت های ویبی 6 در ویندوز 7 ، بهترین و ساده ترین راه استفاده از برنامه های ستاپ ساز مثل Setup Factory و ... هست .

موفق باشید .

mohammad-alone
یک شنبه 28 آذر 1389, 22:46 عصر
دوست عزيز بهترين بهتري نابزار خود ويندوز هست هميشه اين رو يه گوشه اي از ذهنتون بسپاريد...
فايل كامپوننت رو با برنامه regsvr32.exe در پوشه system32 ويندوز openwith كن به همين سادگي به همين راحتي رجيستر شد
right-click>openwith>select regsvr32 open