PDA

View Full Version : متن متحرك

ryonis
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 16:14 عصر
سلام،:بوس:

1- براي طراحي يك متن متحرك كه از سمتي از فرم وارد شده و از سمت ديگر خارج شود چه بايد كنم؟ (مثلاً از سمت چپ فرم وارد شود و از راست خارج.):متفکر:

2- به طور كلي هرگاه از رويداد ON TIMER در Objectها استفاده مي كنم باعث ميشه فرم ام پرش داشته باشه. همينطور وقتي در رويداد فرم، از Requery كمك مي گيرم هم همينطور.:متفکر:

متشكرم:تشویق:

alirezabahrami
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 20:54 عصر
سلام،:بوس:

1- براي طراحي يك متن متحرك كه از سمتي از فرم وارد شده و از سمت ديگر خارج شود چه بايد كنم؟ (مثلاً از سمت چپ فرم وارد شود و از راست خارج.):متفکر:

2- به طور كلي هرگاه از رويداد ON TIMER در Objectها استفاده مي كنم باعث ميشه فرم ام پرش داشته باشه. همينطور وقتي در رويداد فرم، از Requery كمك مي گيرم هم همينطور.:متفکر:

متشكرم:تشویق:
سلام
از نمونه ضمیمه استفاده کن!
موفق باشید

ryonis
دوشنبه 17 خرداد 1389, 10:07 صبح
سلام
از نمونه ضمیمه استفاده کن!
موفق باشید
بسيار متشكرم. دوستان مشكل من با نمونه حل ميشه.فقط اينكه Time Interval رو بايد مثلاً 200 تنظيم كنم تا حركت خوبي داشته باشيم. اما مشكلم اينجاست كه با اين كار استفاده از ساعت موجود در فرم ام كه به طور ثانيه شمار در حال كار است بهم مي خوره. آيا روشي به نظرتان مي رسه؟ امكان تنظيم دو Time Interval وجود داره؟

alirezabahrami
دوشنبه 17 خرداد 1389, 11:01 صبح
بسيار متشكرم. دوستان مشكل من با نمونه حل ميشه.فقط اينكه Time Interval رو بايد مثلاً 200 تنظيم كنم تا حركت خوبي داشته باشيم. اما مشكلم اينجاست كه با اين كار استفاده از ساعت موجود در فرم ام كه به طور ثانيه شمار در حال كار است بهم مي خوره. آيا روشي به نظرتان مي رسه؟ امكان تنظيم دو Time Interval وجود داره؟
سلام
ميتوانيد متن متحرك را روي همين فرم با خاصيت pop up=yes و border style=none و control buttons=no و min max buttons=none و close buttons=no و nomoveable=no با همان Time Interval =200 داشته باشيد و حالت movesize آن را طوري تنظيم كنيد كه با باز شدن فرم اصلي برنامه ات در مكان مورد نظرت باز شود.
با اين حالت Time Interval فرم متحرك 200 و Time Interval فرم اصلي 1000 است
موفق باشيد

ryonis
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 09:30 صبح
سلام
...
با اين حالت Time Interval فرم متحرك 200 و Time Interval فرم اصلي 1000 است
موفق باشيد
پيشاپيش از نمونه قبلي مجدداً تشكر مي كنم. ايده جالبي بود. (تغيير دادن width نوشته)
در مورد مشكل ديگري كه دارم (پرش هاي فرم) بايد عرض كنم وقتي عكس پس زمينه فرم رو برداشتم مشكل حل شد. اما اگه بخوام پس زمينه داشته باشم چه كنم؟ حجم فايل عكس هم كمه. فكر مي كنيد اين مشكل هم حل شدني است؟:متفکر:

alirezabahrami
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 10:03 صبح
پيشاپيش از نمونه قبلي مجدداً تشكر مي كنم. ايده جالبي بود. (تغيير دادن width نوشته)
در مورد مشكل ديگري كه دارم (پرش هاي فرم) بايد عرض كنم وقتي عكس پس زمينه فرم رو برداشتم مشكل حل شد. اما اگه بخوام پس زمينه داشته باشم چه كنم؟ حجم فايل عكس هم كمه. فكر مي كنيد اين مشكل هم حل شدني است؟:متفکر:
سلام
منظورت كدام فرم است ؟ فرمي كه متن متحرك روي آن است يانه ؟ دركل در چه حالتي ( در چه رخدادي ) فرم شما داراي پرش است ؟ اگر نمونه را ارائه بدهيد زودتر به جواب ميرسيد.
موفق باشيد