PDA

View Full Version : سوال: اتصال دو کارپیوتر به مودم ADSL

tecnocomputer2
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 17:31 عصر
سلام من دو کامپیوتر دارم و یک مودم ADSL

مودمم خروچی USB داره و خروجی کابل شبکه داره

دوتا کامپیوترهام هم دارای کارت شبکه هستن (و کابل شبکه میشه بهشون وصل کنی)

حالا میخام دو تا کامپیوترم اینترنت داشته باشن و همچنین بهم متصل باشن و بتونم اطلاعات جابجا کنم.

(در حال حاضر یکی از کامپیوتر ها را با USB به مودم وصل کردم دیگری را با کابل شبکه به مودم وصل کردم، هر دو اینترنت دارند ولی بین دو کامپیوتر نمیتوان اطلاعات جابجا کرد (به هم شبکه نیستند))

ALIREZA121
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 20:04 عصر
باید user و pass اینترنت خود رو تو مودم ست کنی تا از طریق مودم به اینترنت وصل شی نه از طریق سیستم عامل! بعد هر کامپیوتر را با کابل شبکه به مودم وصل کن! یک workgroup براشون بساز!حالا هم اینترنت داری هم شبکه

tecnocomputer2
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 20:14 عصر
ممنونم دوست عزیز جواب دادید
گفتم که به اینترنت وصل هستم، دو کاپیوتر وصل هستن. شما میگید که "هر کامپیوتر رو با کابل شبکه به مودم وصل کن" ولی مودم من فقط یک کابل شبکه میخوره! فقط یه کامپیوتر میتونم بهش وصل کنم اون یکی کامپیوتر رو با کابل USB به مودم وصل کردم، حالا میخام بین کامپیوترها فایل انتقال بدم...

(الان دوتا کامپیوترم یکی با USB یکی با کابل شبکه به مودم وصل هستن)

tecnocomputer2
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 20:30 عصر
مشکلم حل شد
همون workgroup که گفتید رفتم دیدم لیست NameComputer هایی رو که تو شبکه هستن
ممنونم از شما و سایت برنامه نویس...

ostovarit
دوشنبه 17 خرداد 1389, 17:42 عصر
با سلام
من هم مشکلی مشابه شما رو دارم
مودم من فقط یک خروجی شبکه LAN دارد ...
من دو کامپیوتر دارم که به هم متصل هستند ولی هر کاری کردم نتونستم اینترنت رو برای کامپیوتر دوم فعال کنم؟!
لطفا منو راهنمایی کنید

tecnocomputer2
دوشنبه 17 خرداد 1389, 17:49 عصر
استوار جون مشکل شما با من فرق میکنه مودم من دو خروجی داره ولی شما یکی.
من تو یه فروم دیگه این مشکل رو بیان کردم گفتن که میتونی اینترنت رو به یکی از کامپیوترها بدی و بین بقیه کامپیوترا Shareش کنی. ولی دنبالشو نگرفتم چون مشکلم حل شد. این لینکه این مطلبه که میگم:
http://forum.persiannetworks.com/f25/t35814.html

اونجا 100% مشکلت حل میشه. موفق باشی

حامد مصافی
دوشنبه 17 خرداد 1389, 20:12 عصر
مودم-روتر هايي كه من در بازار ديدم چنين قابليتي ندارند، بايد يك سوئيچ تهيه كنيد.

mchatavi
جمعه 28 خرداد 1389, 18:05 عصر
سلام دوستان
یه سوال دارم
مودم من یه خروجی با کابل شبکه و یکی هم با کابل USB داره
اما وقتی از دو تا کابل و یا از USB استفاده می کنم خیلی زیاد قطع ارتباط ایجاد می شه و باید یک و یا حتی چند بار مودمم رو خاموش روشن کنم تا ارتباط اینترنتم برقرار بشه
میشه دلیلشو یکی توضیح بده؟

ostovarit
پنج شنبه 03 تیر 1389, 19:50 عصر
با سلام
من یک سوئیچ گرفتم ... کامپوتر خودم و مودم ADSL و کامپیتر دیگری رو بهش وصل کردم ای ...
IP های سیستم رو هم تو رنج آی پی ADSL دادم و الان هر دو کامپیوتر اینترنت دارند ولی شبکه نیستند برای اینکه هم شبکه باشند و هم اینترنت داشته باشند چه باید کرد؟؟؟

razeghi_loved
سه شنبه 22 تیر 1389, 13:00 عصر
با سلام
من یک سوئیچ گرفتم ... کامپوتر خودم و مودم ADSL و کامپیتر دیگری رو بهش وصل کردم ای ...
IP های سیستم رو هم تو رنج آی پی ADSL دادم و الان هر دو کامپیوتر اینترنت دارند ولی شبکه نیستند برای اینکه هم شبکه باشند و هم اینترنت داشته باشند چه باید کرد؟؟؟
احتمالا تو workgroup نیستند ببین می تونی دست به صورت ای پی اون یکی سیستم رو ببینی

ostovarit
سه شنبه 22 تیر 1389, 15:07 عصر
احتمالا تو workgroup نیستند ببین می تونی دست به صورت ای پی اون یکی سیستم رو ببینی

قبل از اینکه سوئیچ رو بزارم دو تا کام با هم شبکه بودند ولی یکی اینترنت نداشت برای همین سوئیچ گذاشتم حالا جفتشون اینترنت دارند ولی شبکه نیستند !

من این روشی که شما گفتی رو بلد نیستم لطفا مرحله به مرحله بگید انجام بدم ... ممنون

razeghi_loved
سه شنبه 22 تیر 1389, 16:31 عصر
سویچی که گرفتی چی هست مشخصات؟

ostovarit
سه شنبه 22 تیر 1389, 16:35 عصر
سویچی که گرفتی چی هست مشخصات؟
5 چراغه D-link هست
کامپیوتر من دو تا جای شبکه داره یکی رو مادر برد یکدونه هم کارت شبکه اضافی روشه که از مادربرد یک کابل به سوئیچ وصله اون یکی کامپیوتر یکدونه جای شبکه داره که به سوئیچ وصل شده
مودم ADSl هم به سوئیچ وصله ...
IP هایی که به دو تا سیستم دادم در رنج IP مودم ADSL هست و هر دو کامپیوتر اینترنت دارند حالا چه جوری شبکشون کنم؟

razeghi_loved
سه شنبه 22 تیر 1389, 16:45 عصر
احتمال خیلی زیاد این طوری که شما می گید یه کانفیگی روی مودم نصب هست شاید فایروال مودم روشنه ؟

ostovarit
سه شنبه 22 تیر 1389, 16:49 عصر
یعنی روی یه سیستم دو تا کارت شبکه داری که یکی به سویچ وصله که کامیپوتر دومی به سویچ وصله و یه کارت شبکه دیگه داری که اون به مودم وصله درسته؟

نه دو تا کامپیوتر داریم یکیش یک کارت شبکه داره اون یکی دو تا کارت شبکه داره
هر دو کامپیوتر وصل شدن به سوئیچ
مودم هم به سوئیچ وصله
هر دو کامپیوتر اینترنت دارند ولی شبکه نیستند
ip ها رو نمیتونم عوض کنم وگرنه اینترنتشون قطع میشه
راهی داره که هم شبکه باشن هم اینترنت وصل باشه؟

kashaneh
چهارشنبه 23 تیر 1389, 09:59 صبح
دوست عزیز اول اینکه هیچ احتیاجی به خرید سوئیچ نداشتید و با همان مودم و سیستمی که 2 کارت شبکه داشت هم می توانستید اینترنت را به اشتراک بگذارید. اما به هر حال با این روش هم کار شما برای آینده و توسعه سیستم ها راحت تر است.
الان تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که WorkGroup های دو سیستم را چک کنید. هر دو باید در یک گروه کاری باشند تا بتوانند همدیگر را ببینند. برای اینکار در XP از گزینه Network Connections در کنترل پنل، گزینه Set up a home or small office network را استفاده کنید .

* نکته مهم اینکه Default Gateway در تنظیمات کار شبکه 2 سیستم باید IP مودم ADSL شما باشد.

موفق باشی

ostovarit
چهارشنبه 23 تیر 1389, 11:20 صبح
دوست عزیز اول اینکه هیچ احتیاجی به خرید سوئیچ نداشتید و با همان مودم و سیستمی که 2 کارت شبکه داشت هم می توانستید اینترنت را به اشتراک بگذارید. اما به هر حال با این روش هم کار شما برای آینده و توسعه سیستم ها راحت تر است.
الان تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که WorkGroup های دو سیستم را چک کنید. هر دو باید در یک گروه کاری باشند تا بتوانند همدیگر را ببینند. برای اینکار در XP از گزینه Network Connections در کنترل پنل، گزینه Set up a home or small office network را استفاده کنید .

* نکته مهم اینکه Default Gateway در تنظیمات کار شبکه 2 سیستم باید IP مودم ADSL شما باشد.

موفق باشی

با تشکر از توجهتون ...

سوئیچ لازم بود قبلا هم سعی بر به اشتراک گذاشتن اینترنت داشتم که به صورت موقت موفق شدم ولی قطع شد و بارها تلاش کردم از روش های مختلف و نشد با شرکت تماس گرفتن گفتن این مودم قدیمیه و ساپورت نمیکنه سوئیچ لازم هست برای همین سوئیچ خریدم و موفق به اشتراک اینترنت شدم حالا روش شما رو میرم امیدوارم موفق شم شبکه رو هم راه اندازی کنم
ممنون

fartaz
چهارشنبه 23 تیر 1389, 11:28 صبح
مودمهاي adsl سه نوع هستند اول فقط يه پورت خروجي دارند و يك پورت usb كه با اون ميشه چند تا سيستم را به هم شبكه كرد و از اينترنت استفاده كرد
مدل بعدي حداكثر چهار خروجي شبكه دارند كه ميتوانيد چهار سيستم را به هم متصل كنيد
و مدل سوم هم چهار خروجي شبكه دارند و هم وايرلس

ولي اگر مودم شما پورت كم داشته باشه با اتصال به سوئيچ مي توانيد مشكل را حل كنيد و ip را هم بصورت اتوماتيك از روتر شما خواهد گرفت