PDA

View Full Version : نحوه ساخت هاست و دامنه

moben2010
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 19:41 عصر
سلام
بنده می خواهم یک سایت راه اندازی کنم ولی نمی دانم چه کار کنم البته هاست و دامنه ثبت کردم ولی نحوه اتصال دامنه به هاست را نمی دانم

Chabok
جمعه 14 خرداد 1389, 16:45 عصر
با سلام
هاستینگ شما دارای یک یا چند IP است که دامنه شما باید به این IP ها ارجاع داده شود .

در کنترل پنل بعضی Domain ها این IP بصورت مستقیم مشخص می شود و در برخی دیگر توسط یک یا چند NS که در واقع یک Child بر روی یک دامنه دیگر است و مشخص کننده همان IP مربوط به هاست است .

برای مثال ns1.hosting.com , ns2.hosting.com
که این دو NS هر کدام به یک IP هاست اشاره می کنند .

شما باید از شرکت هاستینگ خود مشخصات NS ها و یا IP های سرور را سوال کنید و آن ها را روی Domain خود اعمال کنید .

موفق باشید .

MEhdi Sobhani
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 20:25 عصر
سلام
من یه هاست و یه دامنه خریدم .
در واقع هاست من VPS هست و سیستم عاملش ویندوز سرور 2003 64 بیت هست .
الان سایتم با وارد کردن آی پی هاست در بروزر قابل دسترسیه .
از ساپورت هاست پرسیدم که چطور باید این هاست رو با دامین ارتباط بدم که جوابشون این بود :

If you registered the domain with us we can point it to your VPS IP address. If not, you can use your registrars dns service to point the domain to your VPS IP.

و بعد هم از ساپورت دامین پرسیدم که چطور این کار رو انجام بدم و جوابشون این بود :

با سلام و احترام
شما در ابتدا بايد دامنه ي خود را از سرور خود اد نموده سپس ما دي ان اس ها يا ايپي دامنه شما را روي سرورتان ست نماييم. براي اين كار لطفا اكانتي ساخته و دامنه ي خود را به آن اكانت اختصاص داده و سپس نيم سرورهاي خود را براي ما ارسال كنيد.
با تشكر
موفق باشيد
راستش الان نمیدونم باید چکار کنم .
مثلا منظور اینکه دامنه خود را از سرور خود اد کنید رو نمیدونم یعنی چی و چکار باید بکنم .
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید .
با تشکر .

MEhdi Sobhani
چهارشنبه 31 شهریور 1389, 22:21 عصر
سلام
یه وبسایت جدید در IIS ساختم و بخش HOSTHEADERS ، آدرس دامینم رو دادم .
تا اینجای کار مشکلی نیست ؟
الان که آدرس آی پی رو وارد میکنم این خطا رو میده :

Bad Request (Invalid Hostname

تا اینجای کار درسته ؟ و خطا مال اینه که هنوز دامین ست نشده روی آیپی سرور ؟
با تشکر ؟