PDA

View Full Version : روش اجرا کردن دو فایل اجرایی با یک فایل autorun.inf ؟

sylverstar
جمعه 14 خرداد 1389, 11:13 صبح
سلام به همه دوستان
اگر این تاپیک در جای نامناسب درست شده باید ببخشید. نمیدونستم در کدام تالار باید زده بشه

من قصد دارم دو فایل اجرایی را هنگام اجرای اتوران با هم اجرا کنم. ولی بلد نیستم و هر چه با آزمون سعی و خطا جلو رفتم بی فایده بود :اشتباه:
مسیر فایل ها از این قراره
cdroot\a.exe
cdroot\data\b.exe

یکی از دوستان پیشنهاد داد فایل bat درست کنم. ولی اگر بدون فایل bat میشد خیلی بهتر بود

daniyal_1363
جمعه 14 خرداد 1389, 13:14 عصر
سلام به همه دوستان
اگر این تاپیک در جای نامناسب درست شده باید ببخشید. نمیدونستم در کدام تالار باید زده بشه

من قصد دارم دو فایل اجرایی را هنگام اجرای اتوران با هم اجرا کنم. ولی بلد نیستم و هر چه با آزمون سعی و خطا جلو رفتم بی فایده بود :اشتباه:
مسیر فایل ها از این قراره
cdroot\a.exe
cdroot\data\b.exe

یکی از دوستان پیشنهاد داد فایل bat درست کنم. ولی اگر بدون فایل bat میشد خیلی بهتر بود

من اگه جای شما بودم خودم رو زیاد اذیت نمی کردم یه فایل exe با vb درست می کردم به این صورت

Private Sub Form_Load()
Dim aa As String, bb As String
aa = App.Path + "\a.exe"
bb = App.Path + "\b.exe"
Shell (aa)
Shell (bb)
End
End Sub

a.exe و b.exe نام فایل هایی هستند که میخوان اجرا بشن

اگه متوجه نشدین یه نمونه بزارم:چشمک:

sylverstar
جمعه 14 خرداد 1389, 13:30 عصر
دوست عزیز چون مسیر app.path اختیاری است و هر کاربر ممکنه اسم ی دلخواه برای خودش در نظر بگیره فقط میشه از autorun.inf استفاده کرد. چون با چند خط توضیح کاربر میتونه این فایل را ویرایش و امتیمایز کنه
ولی اینکه سورس برنامه ای را با vb بزارم بکم خودتان آن را مطابق نام پوشه هایتان تغییر دهید خیلی ناجور هست
البته میشود کاربر را ملزم به استفاده از اسم های از پیش تعیین شده کرد ولی این نیز بهتر است انجام نشود
واقعا راهی نیست که یک فایل اتوران 2 فایل اجرایی را اجرا کند؟؟؟:افسرده:

daniyal_1363
جمعه 14 خرداد 1389, 13:43 عصر
دوست عزیز چون مسیر app.path اختیاری است و هر کاربر ممکنه اسم ی دلخواه برای خودش در نظر بگیره فقط میشه از autorun.inf استفاده کرد. چون با چند خط توضیح کاربر میتونه این فایل را ویرایش و امتیمایز کنه
ولی اینکه سورس برنامه ای را با vb بزارم بکم خودتان آن را مطابق نام پوشه هایتان تغییر دهید خیلی ناجور هست
البته میشود کاربر را ملزم به استفاده از اسم های از پیش تعیین شده کرد ولی این نیز بهتر است انجام نشود
واقعا راهی نیست که یک فایل اتوران 2 فایل اجرایی را اجرا کند؟؟؟:افسرده:

میشه بگین دقیقاً میخوان چه اتفاقی بیفته ؟

یعنی کاربر باید بتونه نام مسیر Exe مورد نظر رو تعیین کنه ؟

اگه برای CD میخوان و یا اجرای فایل در درایو خاصی کافیه فایل ها یه اسم خاص داشته باشن تا فایل exe ساخته شده با vb6 بتونه اجراش کنه

تازه اگه لازم باشه که کاربر بتونه تغییرش بده که بازم با کد نویسی طرح بهتری میشه داد

شما دقیقاً میخوان چه کاری انجام بشه ؟ کاربر چه مجاز به چه کارهایی میتونه باشه ؟

daniyal_1363
جمعه 14 خرداد 1389, 13:55 عصر
فایل exe ساخته شده از کدی که براتون گذاشتم رو اگه با فایل های a.exe و b.exe در Root سی دی قرار بدین و فایل Autorun.ini رو برای فایل exe ساخته شده با vb تنظیم کنید، فایل exe ساخته شده با vb اجرا میشه و بعد از اجرا کردن 2 فایل a.exe و b.exe خود به ود بسته میشه

App.path مسیر فایل exe شماست و در هر مسیری که باشه همون مسیر رو به خودش میگیره

مثال :

اگر فایل ساخته شده با vb v رو test.exe در نظر بگیریم App.path در مسیر های زیر به این صورته

C:\test.exe =====> App.path ==> C:\

d:\emtehan\test.exe====> App.path ==> D:\emtehan\

sylverstar
جمعه 14 خرداد 1389, 15:26 عصر
میشه بگین دقیقاً میخوان چه اتفاقی بیفته ؟

یعنی کاربر باید بتونه نام مسیر Exe مورد نظر رو تعیین کنه ؟

اگه برای CD میخوان و یا اجرای فایل در درایو خاصی کافیه فایل ها یه اسم خاص داشته باشن تا فایل exe ساخته شده با vb6 بتونه اجراش کنه

تازه اگه لازم باشه که کاربر بتونه تغییرش بده که بازم با کد نویسی طرح بهتری میشه داد

شما دقیقاً میخوان چه کاری انجام بشه ؟ کاربر چه مجاز به چه کارهایی میتونه باشه ؟

عرض بحضور دوست عزیزم که:
کاری خاصی نیست. یکسری pdf هست و نرم افزار های دیگر
وقی سی دی در درایو گذاشته میشه علاوه بر اجری فایل اتوران فایل اجرایی دیگری نیز باید همزمان اجرا شود. همین!

بخشی از محتویات سی دی قابلیت کم و زیاد شده دارد مثل آموزشها و تم و تبلیغات داخل سی دی
افراد می تواننید مطابق سلیقه یشان فایل اجرایی دیگری را جای گزین فایل من کنند یا اتوران سی دی را مطابق نیاز خود درست کنند

همان گونه که گفتم می توان با اعمال محدودیت کاربرانی را که قصد دارند تغییراتی در سی دی بدهند ملزم به استفاده از اسامی از پیش تعیین شده کنم
وقتی خیلی بهتر میشد اگر محدودیتی در کار نباشد

کلهم: هدف فایل اتوران 2 فایل را با هم اجرا کند
حقیقتا فکر نمیکردم اینقدر داخل این مسئله گیر کنم :ناراحت:

daniyal_1363
جمعه 14 خرداد 1389, 18:26 عصر
عرض بحضور دوست عزیزم که:
کاری خاصی نیست. یکسری pdf هست و نرم افزار های دیگر
وقی سی دی در درایو گذاشته میشه علاوه بر اجری فایل اتوران فایل اجرایی دیگری نیز باید همزمان اجرا شود. همین!

بخشی از محتویات سی دی قابلیت کم و زیاد شده دارد مثل آموزشها و تم و تبلیغات داخل سی دی
افراد می تواننید مطابق سلیقه یشان فایل اجرایی دیگری را جای گزین فایل من کنند یا اتوران سی دی را مطابق نیاز خود درست کنند

همان گونه که گفتم می توان با اعمال محدودیت کاربرانی را که قصد دارند تغییراتی در سی دی بدهند ملزم به استفاده از اسامی از پیش تعیین شده کنم

کلهم: هدف فایل اتوران 2 فایل را با هم اجرا کند
حقیقتا فکر نمیکردم اینقدر داخل این مسئله گیر کنم :ناراحت:

خوب اینم که همونه دوست عزیز

این کار من قبلاً انجام دادم

شما فایل ٍ Exe ساخته شده با vb رو در root سی دی وقتی قرار بدید و Autorun.ini رو بر روی exe ساخته شده با vb تنظیم کنید دیگه نیازی نیست کاربر کاری انجام بده

سی دی رو وقتی داخل دستگاه بزان در اصل یه فایل اجرا میشه و فایلی که اجرا میشه از آدرس خودش 2 فایل دیگه رو اجرا میکنه که هم میتونه کنار فایل exe اصلی باشه و هم میتونه داخل پوشه های CD شما

daniyal_1363
جمعه 14 خرداد 1389, 18:44 عصر

اگه کاربر بخواد مطابق سلیقه خودش فایل اجرایی دیگه جایگزین فایل اجرایی شما بکنه 2 حالت داره

1 - باید نام فایل اجرایی خودش رو مثل نام فایل اجرایی شما اسم گزاری کنه و با فایل Autorun.ini سی دی شما یه سی دی دیگه رایت کنه

2 - میتونه یه فایل Autorun.ini بسازه با نام فایل اجرایی خودش و بازهم یه سی دیگه رایت کنه

'----------------------------------------------------------------------

با کد نویسی و استفاده از رجیستری میشه کاری کرد که کاربر بتونه بدون محدودیت هر چند تا فایلی رو که میخواد از هر جایی که میخواد ، در زمان اجرا (گذاشتن سی دی در سی دی رام ) اجرا بشه
و علاوه بر اون فایل هایی رو هم میتونین همیشگی اجرا کنین یعنی چه کاربر بخواد چه نخواد اجرا بشن

دوست عزیز این مشکل ، مشکل پیچیده ای نیست شما مشکل میبینیش:لبخندساده::چشمک:

hashem ray
دوشنبه 16 آبان 1390, 18:11 عصر
با درود
من میخوام یک فایل فلش(swf) را که exe اش کردم را با یک فایل اتوران در یک سی دی بگذارم.تا اینجاش را انجام دادم و مشکلی نبود.حالا می خوام بدونم میشه یک خط به اتوران اضافه کنم که وقتی فایل رو باز کرد، full screen هم بکنه یعنی Ctrl+F رو اجرا کنه.
با سپاس

M.T.P
دوشنبه 16 آبان 1390, 18:55 عصر
یک برنامه بنویسید تو Autorun قرار بدید که فایل شما رو اجرا کنه.

فرض کنیم فایل شما اسمش a هست.
کد زیر رو ببینید:

Dim StrShell As String

If Right(App.Path, 1&) = "\" Then
StrShell = App.Path & "a.exe"
Else
StrShell = App.Path & "\a.exe"
End If

Call Shell(StrShell, vbMaximizedFocus)

mr-adler
سه شنبه 17 آبان 1390, 17:29 عصر
سلام
یه مشکلی داشتم فکر کنم مرتبط به همین تاپیک باشه . یه جایی خوندم وقتی یه فایل autorun.inf به وسیله نت پد ایجاد کنیم و سپس و کد زیر رو درونش بنویسیم و در کنار برنامه قرار بدیم برنامه اجرا میشه که متاسفانه نشد . میخواستم ببینید این کد درسته؟

[autorun]
open=exename.exe

just4froum
سه شنبه 17 آبان 1390, 18:57 عصر
با سلام :

اگر اشتباه نكنم اون فايل *.inf نبود بلكه به صورت *.ini بود.

mr-adler
سه شنبه 17 آبان 1390, 19:38 عصر
با سلام :

اگر اشتباه نكنم اون فايل *.inf نبود بلكه به صورت *.ini بود.

درسته :خجالت:. منظورم اون فایل نبود . این تقریبا یه سوال دیگست مرتبط با اون سوال:خجالت:

ممنون میشم راهنمایی کنید:لبخندساده:

just4froum
سه شنبه 17 آبان 1390, 21:57 عصر
يه سري به اين جا بزن بدردت مي خوره
(http://gosh.msfn.org/infs.htm)