PDA

View Full Version : سوال در مورد TextBox

Snoopboy
جمعه 14 خرداد 1389, 13:17 عصر
با سلام و خسته نباشید.

من یه برنامه نوشتم که احنیاج دارم به عوض ککردن بعضی از حروف در تکس باکس.
برای مثال مثلا من در تکست باکس کلمه "Salam" رو وارد کردم به جای حرف "m" خود تکس باکس اتوماتیک حرف "n" رو وارد کنه . اگه ممکنه کمکم کنید.

Mohamad ghorbani
جمعه 14 خرداد 1389, 13:58 عصر
سلام دوست عزیز . . .
یکم کدش پیچیده شد ولی جواب میده:

Snoopboy
جمعه 14 خرداد 1389, 14:13 عصر
ممنون محمد . می خواستم واسه ایتم های یک کمبو باکس بنویسم . نوشتم ولی ایتم اول رو تغییر نمیده کد رو گذاشتم لطفا چکی کنید . اگه ممکنه راهنمایی کنید

Private Sub Command1_Click()
For i = 0 To Combo1.ListCount
k = Mid(Combo1.List(i), i, 1)
If k = "m" Then
Combo1.List(i) = Left(Combo1.List(i), (i - 1)) & "n" & Right(Combo1.List(i), Len(Combo1.List(i)) - i)
End If
Next
End Sub

xxxxx_xxxxx
جمعه 14 خرداد 1389, 14:17 عصر
از تابع Replace استفاده کنید

Snoopboy
جمعه 14 خرداد 1389, 14:21 عصر
کدی که جناب محمد قرار داد کار کرد . حالا می خوام واسه کمبو بنویسم . کار میده ولی ایتم اول رو تغییر نمیده .

Mohamad ghorbani
جمعه 14 خرداد 1389, 14:24 عصر
ممنون محمد . می خواستم واسه ایتم های یک کمبو باکس بنویسم . نوشتم ولی ایتم اول رو تغییر نمیده کد رو گذاشتم لطفا چکی کنید . اگه ممکنه راهنمایی کنید
[/code]
توی کدنویسی اشتباه کردی :

Mohamad ghorbani
جمعه 14 خرداد 1389, 14:26 عصر
از تابع Replace استفاده کنید
سلام آقا مدیر xxxxx_xxxxx . . .
ممکنه شکل کلیه این تابع رو بنویسید؟ با تشکر

Snoopboy
جمعه 14 خرداد 1389, 14:30 عصر
ممنون . ولی این کد دومی که گذاشتی فقط ایتم اول رو تغییر میده. یه نگاهی بهش بنداز.

Mohamad ghorbani
جمعه 14 خرداد 1389, 14:47 عصر
ممنون . ولی این کد دومی که گذاشتی فقط ایتم اول رو تغییر میده. یه نگاهی بهش بنداز.
درست عمل میکنه.
منظورت اینه که آیتم های "samla" و "salama" رو تغیر نمیده؟

Snoopboy
جمعه 14 خرداد 1389, 14:52 عصر
آره. فقط ایتمی رو که انتخاب کردیم درست می کنه . من می خوام کل آیتم هارو تغییر بده

Snoopboy
جمعه 14 خرداد 1389, 15:25 عصر
ببخشید می دونم پر روییه :لبخند: ولی توی دو مورد دیگه هم اگه ممکنه کمکم کنید . :خجالت: یکی همین که کل ایتم های کمبو باکس رو تغییر بده . یکی دیگه اینکه مثلا الان جای حرف رو عوض می کنه . اگه می می نویسم Salam جای m رو با n عوض می کنه . ولی جای یک حرف رو نمی تونه یک جا با یک کلمه عوض کنه . برای مثال تو همون کلمه Salam من بخوام به جای m ، کلمه "khobi" بیاد انجام میشه ولی اگه 2تا m تو تکست باکس باشه اولی رو تغییر می ده ولی دومی رو نه . اگه میشه این رو رفع کنید که همه رو باهم عوض کنه. :خجالت: از لطفتون ممنون :قلب:

Mohamad ghorbani
جمعه 14 خرداد 1389, 16:08 عصر
ببخشید می دونم پر روییه :لبخند: ولی توی دو مورد دیگه هم اگه ممکنه کمکم کنید . :خجالت: یکی همین که کل ایتم های کمبو باکس رو تغییر بده . یکی دیگه اینکه مثلا الان جای حرف رو عوض می کنه . اگه می می نویسم Salam جای m رو با n عوض می کنه . ولی جای یک حرف رو نمی تونه یک جا با یک کلمه عوض کنه . برای مثال تو همون کلمه Salam من بخوام به جای m ، کلمه "khobi" بیاد انجام میشه ولی اگه 2تا m تو تکست باکس باشه اولی رو تغییر می ده ولی دومی رو نه . اگه میشه این رو رفع کنید که همه رو باهم عوض کنه. :خجالت: از لطفتون ممنون :قلب:
خیلی بد توضیح دادی. من هیچی نفهمیدم
اشکال اولی رو متوجه شدم ولی اشکال دومی رو نفهمیدم
دقیق تر بگو

Snoopboy
جمعه 14 خرداد 1389, 17:12 عصر
مشکل دوم رو حل کردم . اگه ممکنه . همون مشکل اول رو راش بنداز