PDA

View Full Version : سوال: نحوه Refresh شدن برنامه!!!

BORHAN TEC
جمعه 14 خرداد 1389, 15:47 عصر
سلام

چگونه باید برنامه را Refresh کنم.
توضیح: من برنامه ای نوشته ام که برای این که به درستی کار کند باید برنامه خاصی بر روی سیستم نصب شده باشد(مثلاً FlashPlayer و یا هر برنامه دیگری). نحوه کار به این گونه است که برنامه خودم باید اجرا شود و سپس در صورت بروز یک استثنا برنامه متوجه می شود که فلان برنامه بر روی سیستم نصب نیست . سپس برنامه خودم باید فایل نصب آن برنامه را اجرا کند (فرض می کنیم که فایل نصب آن برنامه به next کردن و ... احتیاج ندارد و به صورت اتوماتیک خودش تمام مراحل نصب را طی می کند و سپس برنامه نصب بسته می شود). بعد از طی کردن این مراحل می خواهم که برنامه ام بدون بسته و باز شدن مجدد Refresh شود. یعنی موقعیت برنامه و وضعیت تنظیم شده کنترل ها و... به همان حالت قبل باقی بماند. به نظر شما برای این کار باید چه کار کنم؟!!!

با تشکر فراوان... :قلب:

Felony
جمعه 14 خرداد 1389, 19:29 عصر
میتونید اطلاعات برنامه ( موقعیت کنترل ها و ... ) رو به راحتی در جایی ذخیره کنید و برنامه رو راه اندازی مجدد کنید و اطلاعات ذخیره شده رو بارگذاری کنید .

BORHAN TEC
جمعه 14 خرداد 1389, 20:17 عصر
میتونید اطلاعات برنامه ( موقعیت کنترل ها و ... ) رو به راحتی در جایی ذخیره کنید و برنامه رو راه اندازی مجدد کنید و اطلاعات ذخیره شده رو بارگذاری کنید .

نه، راه حل خوبی نیست! من می خواهم که حتی اطلاعات درون متغیر ها هم از بین نرود.
راستش من قبلاً چنین برنامه ای رو دیده بودم، اما نمی دونم کجا!

pezhvakco
شنبه 15 خرداد 1389, 09:36 صبح
درود :
برنامه شما برای نصب برنامه های کمکی باید بسته بشه ؟

میتونی برنامه رو باز نگه داری و نصب برنامه کمکی رو انجام بدی و با یه کد دستور نصب کامل اون برنامه رو تست کنی . با یه تایمر تو برنامه هر چند مدت یه بار وجود برنامه رو تست کنی و ادامه کار و یا با دستورات خطا گیری این کار رو انجام بدی .

فکر خوش .

hossein_h62
شنبه 15 خرداد 1389, 10:25 صبح
سلام
موقعیت برنامه و وضعیت کنترلها مقدار متغیرهایی رو که میخواین بمونن رو در رجیستری ذخیره و بازیابی کنید.

BORHAN TEC
شنبه 15 خرداد 1389, 11:01 صبح
با تشکر از همه :قلب:
فرض کنید من از 100 متغیر و چند لیست پیوندی و ... استفاده می کنم. آیا این راههایی که ارایه دادید به صرفه هستند. من می خواهم برنامه من از این نظر مانند King 2010 (پرند) باشد. که در آن در صورتی که flash player نصب نباشد ابتدا آن را نصب می کند و سپس برنامه بدون این که بسته شود رفرش می شود. اگر کامپوننتی برای این کار وجود داشته باشد بهتر است. همانطور که گفتم چنین برنامه ای قبلاً دیده بودم(که با دلفی نوشته شده بود).

SAASTN
یک شنبه 16 خرداد 1389, 23:01 عصر
من می خواهم برنامه من از این نظر مانند King 2010 (پرند) باشد. که در آن در صورتی که flash player نصب نباشد ابتدا آن را نصب می کند و سپس برنامه بدون این که بسته شود رفرش می شود.
تا اونجایی که یادم میاد توی king پرند اول یه عکس از محیط برنامه نمایش پیدا می کنه که در همون حین بررسی میشه که flash player نصب هست یا نه. توی اون وضعیت برنامه هیچ پاسخی نداره و مشخصا یه عکس و لاغیر. تا 2009 که اینجوری بود.