PDA

View Full Version : کمک در برنامه 40 فرمی

gabrieleb
جمعه 14 خرداد 1389, 17:59 عصر
با سلام خدمت همه

اول اینکه خرده نگیرید چون تازه کارم .

من یه برنامه با سی شارپ نوشتم که در اون باید حدود 45 عکس با اندازه کاغذ آ4 چاپ بشه .
من می تونستم فایل رو داخل یه جدول بزارم ولی چون باید دقیقا اندازه کاغذ آ4 چاپ می شدن و بلد نبودم این کار رو نکردم .
برای این کار اومدم 45 تا فرم برای نگهداری Crystal Report Viewer و 45 تا فایل کریستال ریپورت گذاشتم . که هر کدوم به فرم متناظر وصله .
با انتخاب اسم هر عکس در ComboBox فرم مربوطه که حاوی پیش نمایش عکس هستش نمایش داده می شه و کاربر با زدن کلید چاپ اون رو چاپ میکنه ....

تا اینجا درسته ...

حالا 2 تا مشکل دارم

1 ) حجم برنامه به شدت افزایش پیدا کرده (به خاطر فرم های کریستال ریپورت --- حدودا 600 مگابایت شده در صورتی که کل عکس ها فقط 30 مگابایته)

2 ) حالا که فرم های معمولی و فایل های کریستال ریپورتم زیاد شدن (حدود 50 تا ) برنامه یه پیغام میده که میگه : " حافظه کافی برای پردازش برنامه موجود نیست " و از اجرای برنامه جلوگیری میکنه .

لطفاً هر کسی راه حل بهتری داره بگه البته با جزئیات کامل .

لطفا نگین آسونه ولی راه کارش رو نگین و بگین یه جستجو بکنی پیدا می کنی .:لبخند:

با تشکر ..

mmd2009
جمعه 14 خرداد 1389, 18:06 عصر
دوست عزیز ببین شما ابتدا باید عکس های خودت رو ارسال کنی به گزارش و سپس تو کریستال ریپورت ویور نمایش بدی و بعدش چاپش کنی.

برای این کار شما اصلا نیازی نیست که 45 فرم داشته باشی و کارت با 2 تا فرم هم حل میشه

مثلا شما یک فرم برای ارسال عکس به نمایشگر نیاز داری و یکی از راه ها هم اینه که از کمبو باکس استفاده کنی و 45 اسم واسه عکس هات بذاری و اونا رو ارسال کنی به گزارشت

اگه میخوای از این روشی که من گفتم استفاده بکنی بگو تا کمکت کنم

gabrieleb
شنبه 15 خرداد 1389, 22:37 عصر
پس ممنون میشم به خدا اگه کمک کنی

40 اسم تو کمبو باکس گذاشتم و میخوام عکس متناظرشونو هر وقت هر کدومشونو انتخاب کردم چاپ کنم

ممنون میشم اگه با کد یا راهنمایی یا تصویری بهم کمک کنین