PDA

View Full Version : سوال: اتصال اکسس به sql در شبکه

mahsa.admin
یک شنبه 16 خرداد 1389, 07:37 صبح
با عرض سلام
میخواهم یک برنامه بیمارستانی درست کنم(البته این برنامه را قبلا با اکسس نوشتم و سه ساله در چند بیمارستان استفاده میشود ولی به علت کندی سرعت با افزایش داده واستفاده همز مان کاربران تصمیم به تغییر دیتا بیس به sql گرفتم)
قبلا از این کار چند تا سوال برای انجام چنین ریسک بزرگی دارم که خواهش میکنم دوستان منو راهنمایی کنن
من یک شبکه دومین که 40 کاربر دارد ایجاد کردم البته از سالها قبل و خوب هم کار میکند حال اگر از بانک SQL استفاده کنم (من با sql 2005 تا حدودی اشنا شدم وجداول رو در ان ایجاد کردم)ایا فقط نصب SQL اینتر پرایس در ویندوز سرور وایجاد جدول واتصال این جداول به اکسس و اشتراک این فایل اکسس در بین همه کلاینت ها ودادن پرمیژن ادمین به فایل اشتراکی کفایت میکند(یعنی SQL خودش اتوماتیک تنظیم شده برای شبکه هست ) یا نه در تنظیمات SQL جای خاصی هست که باید برای شبکه دومین تنظیم شود تا کارایی استفاده در شبکه را داشته باشد یا اینکه در مسیر نصب باید نکته خاصی را رعایت کنیم ؟ مثل تصاویر که در ضمیمه گذاشتم .
در ضمن
ایا واقعا sql دیگر مشکل کندی در شبکه واستفاده همزمان چند کاربر را ندارد البته درزمانی که exe با اکسس باشد؟
من بنا به دلایلی بباید فقط با اکسس 2003 این به اصلاح exe رو بسازم وبانک sql2005 باشد ایا کسی تجربه این کارو داره که سرعت پایین نماید ومشکلی پیش نمیاد در شبکه

ممنونم اگه منو راهنمایی کنید واقعا نیاز به این راهنمایی دارم وقت زیادی برای تحویل این سفارش ندارم

ASKaffash
یک شنبه 16 خرداد 1389, 08:08 صبح
سلام
با چه Component ایی می خواهید به SQLServer وصل شوید؟

mahsa.admin
یک شنبه 16 خرداد 1389, 13:46 عصر
با تشکر از شما
من از روشی که در همین سایت ارائه شده که در ضمیمه قرار میدهم به sql اتصال پیدا میکنم ایا این روش در شبکه جواب میدهد اصلا روش استانداردی هست یکی از دوستا گفتن از تابعOPENROWSEt استفاده کنید این تابع کجا باید بنویسم
خواهش میکنم به سوالات که قبلا در مورد کندی سرعت وسایر سوالاتم نیز جواب دهید با تشکر

ASKaffash
یک شنبه 16 خرداد 1389, 14:14 عصر
سلام
باید یک کم داستان تعریف کنم :
در زبانهای برنامه نویسی برای ارتباط با بانک اطلاعاتی از یک Provider استفاده می شود مثل ODBC و OLEDB و Natice Client و BDE و ...
برای ارتباط باSQLServer درVS6و اکسس میتوان از ADO استفاده کرد که هم با ODBC و هم با OLE-DB می توان اینکار را انجام داد پس برای ارتباط باید از ActiveX مربوط به ADO روی سطح فرم استفاده کرد.
استفاده از OpenRowSet زمانی است که شما از طریق SQLServer و Provider اکسس می خواهید با اکسس روی شبکه ارتباط برقرار کنید

mahsa.admin
سه شنبه 18 خرداد 1389, 07:15 صبح
میشه خواهش کنم بیشتر توضیح بدید یعنی بعد اینکه جدول طراحی شد چکار باید در sql کنم وهمچنین چکار باید در اکسس کنم؟

ASKaffash
سه شنبه 18 خرداد 1389, 09:59 صبح
سلام
در SQLServer فقط ساخت جدول و ایندکس های لازم و در صورت تمایل نوشتن SP ولی در اکسس باید از طریق ADO به SQLServer وصل شوید

mahsa.admin
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 07:58 صبح
آیا فایلی که من ضمیمه کردم همون روشی هست که مد نظر شماست

ASKaffash
شنبه 22 خرداد 1389, 10:27 صبح
سلام
از لینک شما نمی شود استفاده کرد فایل مناسب تری قرار دهید

eafar1366
سه شنبه 26 مرداد 1389, 09:06 صبح
سلام ممکنه تمام مراحل اتصال database یک پایگاه داده اکسس موجود رو که خودم نوشتم به sql به من بگید چون من فقط برنامه اکسس رو نوشتم از sql هم تقریبا چیزی نمیدونم

dottnett
چهارشنبه 27 مرداد 1389, 13:57 عصر
با سلام
می خواهم اطلاعات را از اکسس موجود در سیستم خودم به sql server که در سیستم دیگر است انتقال دهم
جه کار باید انجام دهم

eafar1366
چهارشنبه 27 مرداد 1389, 14:40 عصر
با سلام
می خواهم اطلاعات را از اکسس موجود در سیستم خودم به sql server که در سیستم دیگر است انتقال دهم
جه کار باید انجام دهم

شما تونستین اطلاعات از اکسس خودتونو به sql server که در سیستم خودتون هست ببرین ؟ از چه روشی رفتین میشه بگین ؟
آیا بعد از link کردن database به sql امکان ویرایش table ها در اکسس وجود دارد
من کلا می خوام با اکسس کار کنم ولی database به sql برود که هم سرعت زیاد بشه هم در آینده که اطلاعات زیاد شد به مشکل نخورم

dottnett
شنبه 30 مرداد 1389, 12:15 عصر
دوست عزیز مشکلت در این زمینه حل شد؟