PDA

View Full Version : كمك در مورد ساختار يك سايت

ramin_hashemi
یک شنبه 16 خرداد 1389, 14:27 عصر
عرض سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان محترم:لبخندساده:
من برنامه نويسي با asp رو تا حدودي بلدم.
ميخام يه سايت مثل برنامه نويس رو با asp بنويسم.تا حدودي هم پيش رفتم.مشكلم از اينجا شروع شد كه يه انجمن برخوردم.يعني هيچ طرحي تو ذهنم نميياد كه بايد از كجا شروع كنم.
مثلا آيا تاپيكها بايد توي db ذخيره بشه؟؟يا مثلا من بايد كد بنويسم كه اگه از يه اندازه خاص تاپيكهام بيشتر شد بره صفحه بعد؟؟يا اينكه چهطوري يه قسمت مخصوص يه كاربر بوجود بيارم دقيقا مثل همين كه الان درونش نوشته هامو ميخونيد؟؟يا چندين سوال ديگه كه اگه بخايد همشو ميگم:لبخندساده:
آيا يه سورس كد براي آموزش اين مطالب وجود داره يا هر چيزي كه يتونه منو راهنمايي كنه؟؟
توي php اين طرحارو داشتم كه تمام كارا رو خودكار انجام ميداد دقيقا مثل سايت برنامه نويس ولي توي asp نديدم.
از توجهتون ممنونم :لبخندساده:

Vahid_moghaddam
یک شنبه 16 خرداد 1389, 14:54 عصر
به عنوان راهنمایی، شما هر تاپیک می تونه یه گریدویو باشه و هر پست یه سطر از گریدویو. گریدویو خاصیت paging داره پس می تونید اون رو صفحه بندی کنید. و حتما باید از template ها توی گرید ویو استفاده کنید. برای درج مطلب هم نیاز به یک ادیتور خواهید داشت. شما تاپیک ها رو توی گریدویو ذخیره نمی کنید: متن هر تاپیک رو به اضافه اینکه مثلا تاپیک مربوط به چه کاربری هست یا در چه انجمنی قرار داره رو در گریدویو ذخیره می کنید.
قطعا نیاز به طراحی درست DataBase خواهید داشت.

raziee
یک شنبه 16 خرداد 1389, 15:01 عصر
عرض سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان محترم
من برنامه نويسي با asp رو تا حدودي بلدم.
ميخام يه سايت مثل برنامه نويس رو با asp بنويسم.تا حدودي هم پيش رفتم.مشكلم از اينجا شروع شد كه يه انجمن برخوردم.يعني هيچ طرحي تو ذهنم نميياد كه بايد از كجا شروع كنم.
مثلا آيا تاپيكها بايد توي db ذخيره بشه؟؟يا مثلا من بايد كد بنويسم كه اگه از يه اندازه خاص تاپيكهام بيشتر شد بره صفحه بعد؟؟يا اينكه چهطوري يه قسمت مخصوص يه كاربر بوجود بيارم دقيقا مثل همين كه الان درونش نوشته هامو ميخونيد؟؟يا چندين سوال ديگه كه اگه بخايد همشو ميگم
آيا يه سورس كد براي آموزش اين مطالب وجود داره يا هر چيزي كه يتونه منو راهنمايي كنه؟؟
توي php اين طرحارو داشتم كه تمام كارا رو خودكار انجام ميداد دقيقا مثل سايت برنامه نويس ولي توي asp نديدم.
از توجهتون ممنونم
با سلام.
اگه asp classic منظورتون هست ، باید این سوالتون رو در بخش مربوطه بپرسید نه در ASP.NET
اگر منظورتون ASP.NET هست که :
دوست من پیشنهاد میدم ابتدا چند تا کتاب در این ضمینه بخونید.
دوستان زحمت کشیده اند و پروژه هایی رو برای آموزش دیگر کاربران در سایت قرار دادند میتونید اونها رو ببینید و نتیجه گیری کنید.

rana-writes
یک شنبه 16 خرداد 1389, 20:28 عصر
سلام
شما باید اول کارتون رو تجزیه تحلیل کنین و جدولهاتون رو ایجاد کنین
وقتی توی بانک مورد نظر جدولها ایجاد شدن بهتر میتونین تصمیم بگیرین
برای نمایش هم همونطور که آقای مقدم فرمودن از گرید یا ریپیتر می تونین استفاده کنین
طبیعتا بهتره تمام اطلاعات توی بانک ذخیره بشن
اول یه تفکر کلی در مورد فروم داشته باشین و جدولها رو ایجاد کنین
بعد تصمیم گیری کنین
موفق باشین
تو همین فروم هم یه پروژه ی پایان نامه دیده بودم که فروم بود عنوانش، اگه توی مطالبم پیداش کردم براتون میذارم

rana-writes
دوشنبه 17 خرداد 1389, 09:32 صبح
سلام دوباره
فایلی که گفتم رو پیدا کردم چون حجمش زیاد بود تو پرشین گیگ آپلود کردم
یه داکیومنته که توی بخشیش تجزیه تحلیل یه فروم رو گذاشتن
امیدوارم به دردتون بخوره
http://rana-writes.persiangig.com/Documents.rar