PDA

View Full Version : برعکس کردن یک عدد اعشاری!

navid_R
سه شنبه 17 خرداد 1384, 14:46 عصر
سلام دوستان من یه مشکل دارم با برعکس کردن عدد اعشاری حداکثر تا4 رقم البته اونو نوشتم ولی برای بعضی از اعداد مشکل داره دوستان اگه راهنمایی کنند یا سورس بذارند بسیار ممنون میشم

karim_medusa
سه شنبه 17 خرداد 1384, 16:52 عصر
با کدام زبان می خوای ؟؟ سی - سی ++ - ویژال سی ++

عدد اعشاری رو تبدیل کن به رشته - بعد رشته رو وارون کن - بعد دوباره تبدیل کن به عدد .

omid_Ahmadi
سه شنبه 17 خرداد 1384, 17:52 عصر
اگر تعداد رقمهای اعشار معلومه خوب الگوریتم ساده است باقی مانده تقسیم بر 10 به توان شماره رقم (اگر رقم اعشاری بود توان منفی میشه) ضربدر 10 به توان طول اعدا منهای یک (که هر مرحله هم یکی از اون کم میشه) و حاصل رو به یه متغییر اضاقه کن.

navid_R
سه شنبه 17 خرداد 1384, 19:52 عصر
اگر تعداد رقمهای اعشار معلومه خوب الگوریتم ساده است باقی مانده تقسیم بر 10 به توان شماره رقم (اگر رقم اعشاری بود توان منفی میشه) ضربدر 10 به توان طول اعدا منهای یک (که هر مرحله هم یکی از اون کم میشه) و حاصل رو به یه متغییر اضاقه کن.
دوستان ممنون از پاسخ هاتون من هم همین کار رو کردم ولی بعضی اعداد ممکنه در حافظه به همان صورت که می بینیم نباشد مثلا ممکن است عدد 2 بصورت 1.999999
ذخیره شود و به همین صورت است که برخی اعداد وقتی برعکس می شن غلط در میان اگه بتونید کمکم کنید و یه سورس بذارید خیلی ممنون میشم در ضمن با زبان
c

با تشکر فراوان