ورود

View Full Version : سوال: تغییر ورژن sql2000 به sql2008 بعد از ایجاد db و برنامه نویسیش

mahboube
دوشنبه 17 خرداد 1389, 08:24 صبح
سلام دوستان

من دیتا بیسم رو با sql2000 ایجاد کردم و حالا که می خوام سایت رو upload کنم ،با error ی روبه رو شدم که سرور هاستم می گه بایددیتابیس با sql2008 باشه.خواستم ببینم اگر بخوام الان ورژن sql رو عوض کنم مشکلی پیش میاد وآیا مشکل هاستم برطرف میشه؟

ممنون می شم اگر کسی تجربه ی اینچنینی داشته باشه و راهنمایی کنه.
ممنون

hp1361
دوشنبه 17 خرداد 1389, 08:35 صبح
با سلام

از بانکت یه Script Create بگیر و در بانک هاستت اجرا کن تا ساختار بانکت رو اونجا ایجاد کنه

موفق باشی

mahboube
دوشنبه 17 خرداد 1389, 14:38 عصر
با سلام

از بانکت یه Script Create بگیر و در بانک هاستت اجرا کن تا ساختار بانکت رو اونجا ایجاد کنه

موفق باشی

دوست عزیز ممنون از راهنماییتون.ولی اگه ممکنه یکم بیشتر توضیح بدید(درذ واقع برای یه مبتدی!!!)

این Script Create رو باید تو sql بگیرم و معمولا!چطوری رو بانک هاستم اجراش کنم؟

(اصلا Script Create چی هست؟!)

بازم ممنون.

hp1361
دوشنبه 17 خرداد 1389, 22:00 عصر
سلام دوست عزیز

خدمت شما عرض کنم که بعد از باز کردن برنامه SQL Server Management Studio در SQL Server 2005 و SQL Server 2008 در روی دیتابیس مود نظر راست کلیک کرده و از منوی ظاهر شده
گزینه Script Database as->Create To->File رو انتخاب کنید تا کد Script مورد نظر در یک فایل با نامی که شما برایش می گذارید ذخیره بشود . حالا از این کد می تونید در بانک مقصد جهت ساخت دیتابیستون استفاده کنید.

حتما می پرسید چرا اینکار رو در ورژن های 2005 و 2008 توضیح دادم؟! متاسفانه من با ورژن 2000 کار نکردم و دقیقاً نمیدونم طریقه ی دسترسی به این گزینه ها از کجاست . خودتون بررسی کنید و پیدایش کنید و انجام بدهید.

در مورد سوالتون که گفتید Script چیست میتونم بگم که اسکریپت یه جور زبان برنامه نویسی SQL Server است.

موفق باشید