PDA

View Full Version : Started Java EE

terrorhell
دوشنبه 17 خرداد 1389, 11:44 صبح
سلام دوستان

اینجور که متوجه شدم JAVA EE برای برنامه نویسی تحت وب کاربرد داره و اینکه من هم برنامه نویسی تحت وب کار میکنم ( PHP )

راستش میخواستم در مورد برنامه نویسی تحت وب با جاوا هم اطلاعاتی رو داشته باشم و شروع به کار کردن کنم . ممنون میشم دوستانی که آشنایی دارن تو این زمینه راهنمایی کنند و یک توضوح کامل + مراجع یادگیری + نرم افزار های مورد نیاز و .... اینجا بنویسند

ممنون ، منتظر جوابتون هستیم

soltanalidj
دوشنبه 17 خرداد 1389, 13:46 عصر
لطفا جستجو کنید.

با تشکر.

terrorhell
دوشنبه 17 خرداد 1389, 21:33 عصر
منتظر راهنمایی مدیران و بقیه اساتید این بخش هستم ...

behrooj
سه شنبه 18 خرداد 1389, 12:30 عصر
موضوع بحث خیلی باز و گسترده-ست. من فقط به چند نکته اشاره می-کنم:

۱. برنامه-نویسی تحت وب با جاوا (Java) مقداری با فضای مشابه در دنیای PHP متفاوته از این بابت که بستر جاوا بیشتر برای سیستم-های مطرح در شبکه-های داخلی اما مبتنی بر وب به کار میره و هزینه راه-اندازی سرویس-های جاوا بر روی اینترنت معمولا بالاتره.

۲. از دیدگاه سیر مطالعاتی این مهمه که شما سه چیز رو از هم جدا کنید:

اول؛ مطالعه استانداردهای ارائه شده توسط جاوا در بستر Java EE
که در واقع مجموعه-ای از استانداردهای مختلف برای نیازهای مختلف در یک نرم-افزار هستن

دوم؛ مطالعه پیاده-سازی-ها،‌ ابزارها و تکنولوژی-های مطرح برای استاندارد-های موجود
چون JEE یک استاندارد باز هست پیاده-سازی-های مختلفی برای قسمتهای مختلف وجود داره که البته شرکت-ها یا گروه-های بزرگ سعی کردن که این استانداردها رو به صورت یک مجموعه ارائه بدن

سوم؛ در راستای موضوع دوم در سال-های اخیر برای راحت-تر شدن پیاده-سازی در بستر JEE گروه-هایی مثل Spring یا JBoss سعی کرد که علاوه بر پیاده-سازی استاندارد JEE راه-کارهایی رو ارائه بدن که فرآیند تولید نرم-افزار رو به شدت آسون-تر می-کنه. این نکته مهمه از این بابت که شما ممکنه به خوبی Spring بلد باشی اما در حقیقت نمی-دونی که این سرویسی که در اختیار شما قرار گرفته مربوط به کدوم استاندارد یا لایه مطرح در JEE هست.

این منبع کمی قدیمیه اما دید خوبی میده:
http://publib.boulder.ibm.com/infocenter/wbihelp/v6rxmx/index.jsp?topic=/com.ibm.wics_developer.doc/doc/access_dev_j2ee/access_dev_j2ee15.htm

و شاید اینجا منبع خوبی برای شروع باشه:
http://courses.coreservlets.com/

terrorhell
پنج شنبه 31 تیر 1389, 20:14 عصر
ممنون ، من میخوام در زمینه جاوا ( تحت وب ) شروع به یادگیری کنم . میشه یک مقدار در این مورد توضیح بدید و رفرنس های فارسی ، کتاب و لاتین معرفی کنید