PDA

View Full Version : راهنمایی در طراحی نوعی قفل برای نرم افزار

nice boy
دوشنبه 17 خرداد 1389, 13:42 عصر
با سلام به دوستان
من یه برنامه آموزش زبان نوشتم که می تونه زبان‌های مختلفی رو آموزش بده مثلاً انگلیسی، عربی، فرانسوی و غیره حالا من می خوام دیتابیس های این برنامه رو جداگونه بفروشم مثلاً اگر
یک نفر خواست فرانسوی یاد بگیرد دیتابیس مربوط به همین زبان را بخرد و فرد دیگر دیتابیس زبان دیگر یا یکنفر سطح مقدماتی را بخرد و یک نفر پیشرفته. حالا من می خوام طوری باشه که اگه یک نفر یک دیتابیس را خرید فقط روی برنامه خودش بتونه استفاده کنه و نتونه این دیتابیس رو به کس دیگه ای بده. آیا شما راه حلی بنظرتون می رسه.
من برنامه رو با دلفی و دیتابیس اکسس نوشتم ضمناً برنامه قفل سخت افزاری هم داره.

rkhabbazi
دوشنبه 14 تیر 1389, 09:30 صبح
سلام:چشمک:
اگر امنیت نرم افزارت تامین باشه و فقط بخوای امنیت پایگاه داده را بالا ببری، من پیشنهاد می کنم، اطلاعات داخل پایگاه داده را کدگذاری کن تا فقط نرم افزارت بتونه اون اطلاعات رو بخونه.:متفکر:
مثلا برای اینکار می تونی یک الگوریتم بنویسی که کاراکتر ها به شیوه خاصی جابجا کنه.
موفق باشید.

Nima NT
دوشنبه 14 تیر 1389, 14:25 عصر
سلام:چشمک:
اگر امنیت نرم افزارت تامین باشه و فقط بخوای امنیت پایگاه داده را بالا ببری، من پیشنهاد می کنم، اطلاعات داخل پایگاه داده را کدگذاری کن تا فقط نرم افزارت بتونه اون اطلاعات رو بخونه.:متفکر:
مثلا برای اینکار می تونی یک الگوریتم بنویسی که کاراکتر ها به شیوه خاصی جابجا کنه.
موفق باشید.
این کار زیاد مفید نیست ، چون اون موقع برنامه به شدت کند میشه ، مخصوصا" تو برنامه های آموزشی زبان و ... که میزان لغات پایگاه داده معمولا" بالاست ، چرا که اگر الگوریتم رمزنگاری اگر ساده باشه که سرعت پایین نیاد عملا" به درد نمیخوره و اگر روش پیچیده باشه که امنیت بالا بره سرعت به شدت پایین میاد.