PDA

View Full Version : سوال: ایجاد تغییرات در پایگاه داده access

ali_asg
دوشنبه 17 خرداد 1389, 15:07 عصر
من می خوام از آکسس برای ذخیره یه سری لینک استفاده کنم . اما اصلا با کد هایی نظیر اضافه کردن ، حذف کردن و ... آشنایی ندارم . از همه دوستان خواهش می کنم که من رو راهنمایی کنن و یا نرم افزاری رو در ضمینه قرار بدن

sds1920
دوشنبه 17 خرداد 1389, 15:30 عصر
دوست عزيز.كد خواصي نياز نداره.زبان مشترك اكثر بانك هاي داده sql هست.شما بايد با فرستادن Query به بانك كاري رو كي مي خواي انجام بدي.
شما اصلا با Query آشنا هستيد؟

ali_asg
دوشنبه 17 خرداد 1389, 16:10 عصر
دوست عزيز.كد خواصي نياز نداره.زبان مشترك اكثر بانك هاي داده sql هست.شما بايد با فرستادن Query به بانك كاري رو كي مي خواي انجام بدي.
شما اصلا با Query آشنا هستيد؟

من تاحالا فقط در همین حد که پایگاه داده رو توی gridview نشون بدم ، با بانک اطلاعاتی کار کردم. لطفا به من کمک کنین

sds1920
دوشنبه 17 خرداد 1389, 16:40 عصر
4 دستور Query مهم براي كار با بانك داده هست كه نياز هاي شما رو تا اين حدودي كه مشخص كرديد بر طرف مي كنه.
دستور SELECT كه براي جستجو در بانك استفاده مي شه.
دستور INSERT كه براي اضافه كردن اطلاعات در جداول بانك به كار مي ره.
دستور UPDATE كه براي به روز كردن يا همون ويرايش كردن اطلاعات به كار مي ره.
و دستور DELETE كه براي حذف كردن اطلاعات به كار مي ره.

من توضيح كوچكي از هر كدوم مي دم و بقيه ره به عهده خودتون مي گذارم.
براي مثال فرض كنيد جدولي با نام MyTable در بانك دارم كه اين جدول دو نتا فيلد با نامهاي Name , Family داره.

براي جستجو يا انتخاب اطلاعات از جدول Query زير استفاده مي شه :

SELECT Name,Family FROM MyTable

مابين دو كلمه Select و From اسم فيلدهايي رو كه مي خواي انتخاب كني مي نويسي.اگه همه فيلدها رو بخواي يك * مي گذاري.
بعد از From اسم جدولت رو مي نويسي و بعد از اسم جدول مي توني شرط ها رو بنويسي با استفاده از كلمه WHERE

دستور INSERT
اگه بخوايم شخصي رو با اطلاعات "علي احمدي" در بانك ثبت كنيم لز ذستور زير استفاده مي كنيم

INSERT INTO MyTable(Name,Family) VALUES('احمدي','علي');

آحر دستور INSERT نمي شه از شرط استفاده كرد.

دستور DELETE
براي حذف اطلاعات از دستور زير استفاده مي كنيم.

DELETE FROM MyTable

اين دستور تمام اطلاعات بانك رو پاك مي كنه.اگه بخوايم اطلاعات افرادي رو كه اسمشون علي هست رو پاك كنيم از شرط استفاده مي كنيم مثل زير

DELETE FROM MyTable WHERE Name='علي'

دستور UPDATE
اگه بخوايم اطلاعات رو ويرايش كنيم مثل زير

UPDATE MayTable SET Name='محمد'

اين دستور به اين شكل هم نام تمام افراد رو به محمد تغيير مي ده.
حالا اگه بخوايم افرادي رو اسمشون علي هست رو ويرايش كنيم از شرط استفاده مي كنيم.

UPDATE MayTable SET Name='محمد' WHERE Name='علي'

البته اين موارد به همين جا ختم نمي شه .بقيه موارد رو مي تونيد از اينترنت پيدا كنيد