PDA

View Full Version : سوال: مشکل با SQL Server در C#.Net

davood86n
دوشنبه 17 خرداد 1389, 19:17 عصر
با سلام خدمت همه اساتید گرامی
من یک برنامه نوشتم که بانکش اس کیو ال سروره حالا رو هر کامپیوتری که مبرم باید هم اس کیو ال نصب باشه و هم خاصیت نام سرور و بانک رو تغییر بدم چطور می تونم کاری کنم که خودش اتوماتیک سرور و بانک رو شناسایی کنه ...
با تشکر
راستی توی بخش بانک اطلاعاتی و پروژه های آماده هم گشتم نبود...

Happy_davood
دوشنبه 17 خرداد 1389, 19:36 عصر
روش هایی هست که شما می تونید اسامی سرور های موجود در شبکه و همینطور بانک های اتچ شده بر روی آونها رو بدست بیارید ولی هیچکدوم از این ها مشکل شما رو حل نخواهد کرد .

اگر اطمینان دارید سرور هم نام با ComputerName هست می تونید هنگاه اجرا ComputerName رو بدست بیارید ولی همیشه نمیشه اینطور نیست .

از یک فایل کانفیگ استفاده کنید و نام بانک و سرور رو داخل اون قرار بدید .

حجتی نیا
دوشنبه 17 خرداد 1389, 23:33 عصر
میتونین دیتابیسو به برنامتون attach کنین و از این کانکشن استرینگ استفاده کنین

connectionstring = "Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirecto ry|\\sodour.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";
البته فایل دیتابیسو (mdf.*)باید در پوشه برنامتون قرار بدین.(میشه گفت روش مطمئنیه)
خودم دارم استفاده میکنم و تو همه کامپیوترا کار میکنه

Happy_davood
سه شنبه 18 خرداد 1389, 09:00 صبح
در تکمیل روش آقای حجتی نیا : این زمانی هست که شما از SQL Express استفاده می کنید .

حجتی نیا
سه شنبه 18 خرداد 1389, 09:51 صبح
در تکمیل روش آقای حجتی نیا : این زمانی هست که شما از SQL Express استفاده می کنید . از سوال davood86n من اینجوری متوجه شدم که برنامه قراره رو یه سیستم نصب بشه،پس میشه از sqlexpress استفاده کردو البته من خودم دیتابیسو با sqlserverساختم اما تو سیستم مقصد با sqlexpressکار میکنم