PDA

View Full Version : سوال: برنامه نویسی در اکسل

kamalns
دوشنبه 17 خرداد 1389, 22:13 عصر
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان.
بنده میخواستم برنامه ای در وی بی اکسل بنویسم که چون اطلاعات زیادی از برنامه نویسی نمیدونم متاسفانه نتونستم. میخواستم دوستان کمکم کنن.
یک سری شماره سریال در یک ستون از اکسل (شامل حروف و اعداد) دارم. و یک سری فایل pdf نیز با همین نام شماره سریالها در هارد دارم. میخوام برنامه ای نوشته شه که این شماره سریالها بصورت اتوماتیک به فایلهای pdf همنام خود در هارد لینک شود. (هایپرلینک).
تعداد اطلاعات و فایلها بسیار زیاد است و اگه بخوام بصورت دستی انجام بدم خیلی طول میکشه! ممنون میشم اگه کمکم کنید.

ASedJavad
سه شنبه 18 خرداد 1389, 19:05 عصر
سلام

For i = 1 To 100
Range("A" & i).Select
ActiveSheet.Hyperlinks.Add Anchor:=Selection, Address:= _
"c:\" & Selection & ".pdf", TextToDisplay:=Range("A" & i).Text
Next i

kamalns
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 21:38 عصر
خیلی خیلی ممنونم، دمت گرم.
اگه امکانش هست میخواستم یه خرده شاخه برگ بهش اضافه کنین.
فایلهای pdf من داخل پوشه های تو در تو هستند که باید در همان مسیرها هایپر شوند و نمیتونم فایلها رو جابجا کنم (فایلها داخل شبکه هستند).
با کدی که شما دادین باید پوشه به پوشه این کار رو انجام بدم.
میشه کدی نوشت که بتونم تمام فایلهای داخل پوشه های زیر مجموعه پوشه اصلی نیز هایپر شوند! اگر این کار انجام شود شاهکار است.
با برنامه index your files میتوانم تمام فایلهای pdf موجود در پوشه مورد نظر (به همراه فایلهای داخل پوشه های زیرمجموعه) را به همراه آدرس آنها خیلی سریع وارد محیط اکسل کنم. طوری که نام فایلها در یک ستون و آدرس فایل در ستون دیگر قرار بگیرد. این رو گفتم شاید در نوشتن برنامه به دردتون بخوره. هر چند خودتون استادین( جسارت نشه)
اگه بشه این کار رو کرد یه درخواست دیگه هم دارم (شرمنده که حرفم داره زیاد میشه) اینکه مثلا یک حالت گروپ (group) سازی بشه. یعنی فایلهای هایپر شده مربوط به هر پوشه در یک گروه قرار بگیرد.
البته درخواست آخر ضروری نیست.
بازم ممنون. منتظرم و خیلی بهش نیاز دارم

kamalns
یک شنبه 23 خرداد 1389, 21:17 عصر
با سلام و تشکر
دو ستون a و b در اکسل دارم که تقریبا از داده های مشابهی تشکیل شده اند. یکی از ستونها (مثلا b) هایپرلینک شده هستند و ستون دیگر(a) فاقد هایپرلینک. میخوام لطف کنین و فرمول یا برنامه ای بنویسین که در ستون a و b سرچ کرده و اگه اطلاعات (محتوای) داخل یک سل در ستون a برابر ستون b شد. این سل را از روی نمونه مشابه خود از ستون b هایپر کند. (یعنی برای داده های مشابه، از هایپرلینک موجود در ستون b برای هایپرلینک کردن ستون a استفاده شود)
امیدوارم متوجه منظورم شده باشین.
اگه به این سوال جواب بدین مشکلم کاملا حل میشه و دیگه نیازی به جواب دادن به سوال بالایی نیست.
خیلی خیلی ممنون.

ahamidp
دوشنبه 24 خرداد 1389, 16:41 عصر
سلام.
من یه فایل اکسل دارم که توی یه ستون اسم هست و توی ستون های بعدی عدد.
میخواستم برنامه ای بنویسم که بتونه با جستجو کردن اسامی اون اعداد رو نشون بده .

اگه بشه تحت وب هم اجراش کرد خوب عال میشه.

kamalns
سه شنبه 25 خرداد 1389, 23:15 عصر
سلام دوباره ، لطفا راهنمایی کنید... با تشکر