PDA

View Full Version : سوال: ذخیره و بازیابی پایگاه داده در کامپیوتر دیگر

نویسا1389
دوشنبه 17 خرداد 1389, 22:34 عصر
سلام ، پایگاه داده رو در یک کامپیوتر ساختم .حالا میخوام روی Cd بریزم و تو آموزشگاه رو کامپیوتر دیگه ای بازش کنم و نشون استاد بدم .ولی گیج شدم نمی دونم باید چکار کنم . مراحل کار رو میشه بهم راهنمایی کنین . ممنون میشم .تا فردا هم وقت دارم . فکر میکردم خودم میتونم ولی گیج شدم . کمکم کنین . عضو جدید هستم .لطفا مایوسم نکنید.

محمد سلیم آبادی
دوشنبه 17 خرداد 1389, 22:43 عصر
سلام دوست عزیز و کاربر نو ظهور!
اگر من بخواهم بانکم را جایی انتقال دهم ابتدا تمام ساختار(schema) جداول، پروسیجرها، توابع، ویوها و... و همچینن داده هایم اسکریپت (script) تهیه می کنم و سپس در کامیپوتر مقصد اجرایشان می کنم.

ولی در این مورد شما برای سادگی کار می توانید روی بانک مورد نظر راست کلیک کنید و از منوی Tasks گزینه ی Dettach را انتخاب کنید سپس می توانید فایل های بانکتان را کپی یا انتقال دهید. نکته ای که وجود دارد این است که ابتدا مسیر جاری فایل های بانک را پیدا کنید تا بعد از Dettach به دنبالش نگردید.
و در نرم افزار SQL Server کامپیوتر مقصد فایل مورد نظر را Attach کنید.

نویسا1389
دوشنبه 17 خرداد 1389, 23:00 عصر
ممنون از پاسخ سریعتون . چک کنم ببینم میتونم از پسش بربیام اگه بتونم یا نتونم این پاسخگویی سریعتون منو امیدوار کرد که اینجا میتونه مرجع مفیدی برای سوالاتم باشه . حتما نتیجه کاررو میگم هرچند که الان مراحلی که گفتین برام زیاد ملموس نیست. مجددا ممنون

نویسا1389
سه شنبه 18 خرداد 1389, 19:26 عصر
تشکر از دوست گرامی msalim پاسختان به سوال من مختصر و بسیار مفید بود . موفق شدم و برای موفقیتم از شما تشکر می کنم . همیشه موفق باشید.

Mojtaba.Kh
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 08:08 صبح
سلام دوست عزیز و کاربر نو ظهور!
اگر من بخواهم بانکم را جایی انتقال دهم ابتدا تمام ساختار(schema) جداول، پروسیجرها، توابع، ویوها و... و همچینن داده هایم اسکریپت (script) تهیه می کنم و سپس در کامیپوتر مقصد اجرایشان می کنم.

ولی در این مورد شما برای سادگی کار می توانید روی بانک مورد نظر راست کلیک کنید و از منوی Tasks گزینه ی Dettach را انتخاب کنید سپس می توانید فایل های بانکتان را کپی یا انتقال دهید. نکته ای که وجود دارد این است که ابتدا مسیر جاری فایل های بانک را پیدا کنید تا بعد از Dettach به دنبالش نگردید.
و در نرم افزار SQL Server کامپیوتر مقصد فایل مورد نظر را Attach کنید.

سلام
ببخشید میشه بگید اسکریپت ها رو چطور می سازین؟

محمد سلیم آبادی
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 10:30 صبح
سلام
ببخشید میشه بگید اسکریپت ها رو چطور می سازین؟

اسکریپت گرفتن دو نوع هست یکی از داده های جداول و یکی از ساختار جداول.
اگر از SQL Server 2008 استفاده می کنید می تونید از داده ها هم Script تهیه کنید.

برای این منظور روی یکی از بانک هایی که در Object Explorer وجود دارد راست کلیک کنید سپس گزینه ی Task بعد گزینه ی Genetrate Scripts را انتخاب کنید در این زمان یک پنجره ی Wizard ای باز میشه که تمام مراحل به سادگی قابل درک است.