PDA

View Full Version : برای تبدیل متن فارسی تحت dos به پارسا مرا یاری دهید.

maryam_r
سه شنبه 25 شهریور 1382, 10:51 صبح
سلام
برای load اطلاعات موجود در بانکهای اطلاعاتی فاکس پرو به یک text در پارسا از مبدل پارسا استفاده کرده ام اما بصورتی که میخواستم تبدیل نشد . لطفا مرا راهنمایی کنید.

Andy
سه شنبه 25 شهریور 1382, 11:55 صبح
سلام
دوست عزیز شما میتوانید از مقاله دوست عزیزمان آقای حمیدیانفر در مقاله ( مشکل در تبدیل ....) استفاده کنید ولی باید بگم که اون برنامه تحت داسه ولی تکنیکی که در اون استفاده شده میتونه بنوعی جواب سئوال شما هم باشه ، اما من خودم برای اینکار از یه روش دیگه استفاده میکنم بدین ترتیب که بانک تحت داس رو به فایل متنی(text) تبدیل میشه وبعد با حلقه هایی یک یک کد کاراکترهای داس رو تبدیل به معادلشون در پارسا می شوند .[/code][/url]

maryam_r
چهارشنبه 26 شهریور 1382, 09:26 صبح
از راهنمائئ شما متشکرم .
از code.prg آقای همایونفر استفاده کردم ولی در آنجا هم با مشکل مواجه شده ام .در حقیقت به فارسی تبدیل میشود ولی متن را بهم ربخته تحویل میدهد.مثلا فیلد اسم را برای تمامی رکوردها در یک ستون قرار نمیدهد . لازم بذکر است که من متن مرتبی میخواهم تا از طریق آن اطلاعات خود را در جداول اوراکل load نمایم .اگر برنامه ای دارید که تبدیل را دقیقا بهمان مرتبی textموجود در فاکس پروبه من بدهد برای من ارسال فرمائید.
با تشکر مریم .

شفیعی
سه شنبه 25 آذر 1382, 15:09 عصر
سلام
من بادلفی یک برنامه نوشته ام که فارسی تحت داس را به ویندوز تبدیل می کند اتفاقا با پارسا نیز کار می کند البته هنوز کامل نشده است برنامه را در آدرس زیر گذاشته ام اگر باز هم سوال داشتید می توانید برایم ایمیل بزنید البته یک برنامه هم دارم که با فاکس پرو هست وهمین کار انجام می دهد
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=4934

kia1349
چهارشنبه 26 آذر 1382, 06:37 صبح
خانم مریم چنانچه مایل هستید قسمتی از فایلتان را به من بدهید تا برایتان تبدیل کنم و مشکل رو متوجه بشیم که چیه
اون برنامه تبدیل کد پیچ که با فاکس 2.6 نوشته شده کار منه و چند تا قلق داره تا بشه ازش خیلی خوب استفاده کرد
اگه بتونم کمکتون کنم خوشحال میشم

moradi_am
شنبه 06 دی 1382, 09:03 صبح
با سلام
بنده هم یک برنامه دارم که روی فیلدها عمل میکند و بعد از تبدیل اگر بصورت delimitted فایل را کپی کنیم و در اکسس import کنیم فونتها درست میشوند اگه مشکلتون حل نشده email بدهید برایتان بفرستم

شنبه 06 دی 1382, 17:39 عصر
سلام
اگه ممکنه برنامه تون را برا من ایمیل کنید
متشکرم
البته اگه اونو اینجا attachment کنید همه دوستان میتونن ازش استفاده کنن

bidad_faryad@hotmail.com

اصلان

شفیعی
شنبه 06 دی 1382, 22:11 عصر
سلام
اگر زحمتی نیست برنامه را برای هم من ارسال کنید
NASER_SHAFIEI@YAHOO.COM

moradi_am
یک شنبه 07 دی 1382, 08:22 صبح
با سلام فایل را ضمیمه میکنم تا دوستان استفاده کنند :
روش کار به اینصورت است :

replace all fieldname with convert(fieldname)
بعد از تبدیل فیلدهای مورد نظر فارسی :

copy to textfile type delim
سپس در اکسس import را اجرا و نوع text را انتخاب نموده و ....

nickaein.i
سه شنبه 23 تیر 1388, 16:43 عصر
اینم یه برنامه برای تبدیل.

مشکل به هم ریختگی رو هم اصلاً نداره!!!

http://www.barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=33220&d=1247556167