PDA

View Full Version : آموزش: گزارش اکسس

MOR_MS
سه شنبه 18 خرداد 1389, 13:56 عصر
با سلام و خسته نباشید
من در هنگام گزارش اکسس به یک مشکل برخوردم و خیلی هم جستجو کردم ولی چیزی نیافتم
اگر دوستان لطف کنن و راهنماییم کنن خیلی ممنون می شم
درگزارشی که می خوام بگیرم می خواهم تعداد سطرهای گزارشم محدود به مثلاً 15 ردیف بشه در حد اکثر خود ودر پایان هر گزارش مشخصات امضاء کننده گان قرار بگیره که اگر این ردیف ها بیش از 15 ردیف شد عناوین امضا کننده گان در هر دو صفحه باشد واگر هم تعداد ردیفها کمتر از 15 ردیف بشه مثلا5 ردیف بازم هناوین باشند باین تفاوت که عناوین امضاء کننده گان به انتهای ردیفها وصل شود.
چی شد نمی دونم منظورم را درست بیان کردم یا نه
متشکرم

_lotus_
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 08:23 صبح
با سلام و خسته نباشید
درگزارشی که می خوام بگیرم می خواهم تعداد سطرهای گزارشم محدود به مثلاً 15 ردیف بشه در حد اکثر خود ودر پایان هر گزارش مشخصات امضاء کننده گان قرار بگیره که اگر این ردیف ها بیش از 15 ردیف شد عناوین امضا کننده گان در هر دو صفحه باشد واگر هم تعداد ردیفها کمتر از 15 ردیف بشه مثلا5 ردیف بازم هناوین باشند باین تفاوت که عناوین امضاء کننده گان به انتهای ردیفها وصل شود.
متشکرم
سلام
خوب شما ميتونيد هدر و فوتر گزارش مواردي مثل محل امضا و ... قرار بديد و قسمت وسط براي متن گزارش.
ولي اگر ميخواهيد در گزارش شما فقط 15 رديف بيايد ميتونيد از دستور زير استفاده كنيد
SELECT TOP 15 * FROM Table
اين دستور 15 رديف ابتداي گزارش را نمايش ميده.

فردان فردان
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 12:09 عصر
سلام
خوب شما ميتونيد هدر و فوتر گزارش مواردي مثل محل امضا و ... قرار بديد و قسمت وسط براي متن گزارش.
ولي اگر ميخواهيد در گزارش شما فقط 15 رديف بيايد ميتونيد از دستور زير استفاده كنيد

ببخشيد اين دستور را در كجا بايد بنويسيم. لطفا توضيح كاملتري ارائه بفرماييد.
با تشكر فراوان

MOR_MS
جمعه 21 خرداد 1389, 22:39 عصر
کسی نمی خواهد در این مورد کمک کند:ناراحت:

fazl11
شنبه 22 خرداد 1389, 00:19 صبح
دوست عزيز سلام
در قسمت page footer مشخصات و يا عناوين رو بذار و رديف هاي گزارش را هم تنظيم كن

فردان فردان
شنبه 22 خرداد 1389, 12:06 عصر
دوست عزيز سلام
در قسمت page footer مشخصات و يا عناوين رو بذار و رديف هاي گزارش را هم تنظيم كن

من كه سر در نياوردم. آنهايي كه متوجه شدند توضيح ساده بدن!

MOR_MS
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 22:10 عصر
سلام

خواهش می کنم برای مشخص شدن جواب این تایپیک دوستان همکاری کنند
با تشکر

Mehrdadtest1
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 22:23 عصر
با سلام و خسته نباشید
متشکرم

توضیحات کاملتری بده، فکر میکنم بتونم بهت کمک کنم.

MOR_MS
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 09:00 صبح
با سلام و خسته نباشید
ببینید من می خوام در گزارشم قسمتی که امضاء میشه طوری باشد که اگر تعداد ردیفهای گزارشم از 15 ردیف کمتر شد بین ردیفهای گزارش و امضا فاصله نیفته و اگر تعداد ریفها از 15 ردیف بیشتر شد به گونه ای که چندصفحه با شد در تمام صفحات محل امضا باشه و هیچ فاصله نیفته و در تمام صفحه ها ردیفهای گزارش به تعداد 15 ردیف باشه
متشکرم دست شما و تمام دوستان درد نکند که زحمت می کشید

wolfstander
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 09:17 صبح
شما میتونید با تنظیم ارتفاع هر سطح ، کاری کنید که حداکثر 15 سطر رو نشون بده
برای امضا هم تو قسمت PageFooter جای امضا بذارید

MOR_MS
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 19:10 عصر
با سلام دست شما درد نکند حالا اگر تعدادسطر ها کمتر از 15 مثلاً 5 ردیف بود چی ؟ ان وقت بین محل امضا و سطر ها فاصله خیلی زیادی پیدا می شود
(تصویر ضمیمه)

MOR_MS
پنج شنبه 10 تیر 1389, 13:39 عصر
چی ؟ متوجه نشدم

e.shahidifar
چهارشنبه 13 مرداد 1389, 19:07 عصر
با سلام ، برای این منظور که گزینه های مورد نظر شما در زیر هر صفحه از گزارش نمایش داده بشه بایستی از PageFooter استفاده نمایید. اما باید با کد نویسی در قسمت On print گزارش مورد نظر نمایش Page Footer را در صفحه آخر گزارش غیر فعال کنی. در این حالت فکر می کنم خواسته شما برآورده می شه . اگه خواسته شما رو درست فهمیدم اعلام کنید تا کدهای مورد نظر را براتون بذارم.

persian570
سه شنبه 18 آبان 1389, 12:03 عصر
پاسخي براي اين پرسش وجود ندارد؟؟؟

مهدی د
دوشنبه 14 آذر 1390, 17:45 عصر
علاوه براینکه لیبلهای امضا را در Page Footer گزارش قرار می دهی در قسمت "Report Footer" نیز قرار بده تا بعد از آخرین سطر گزارش نمایش داده شود انگاه کدی بنویس که Page Footer در صفحه آخر نشان داده نشود.

Abbas Amiri
دوشنبه 14 آذر 1390, 18:31 عصر
برای اینکه یک گزارش را با تعداد ثابت ردیف نمایش داد می توان از کدهای زیر استفاده کرد (در یک ماژول کپی کنید) .البته باید کنترلهایی که درقسمت Detail قراردارند ،خصوصیت Tag آنها به یک مقدار تنظیم شوند (دراینجا InDetailSection)
البته در دوقسمت از روالهای ریپورت مورد نظر همانطور که در کد توضیح داده شده کدهای موردنظر رابنویسید.البته یک تکست باکس هم در ریپورت هدر یا ریپورت فوتر به نام TotGrp ایجاد ودرآن تایپ کنید
=Count(*)

Global TotCount As Integer

' Call the SetCount() function from the group header section's
' OnPrint property using the syntax: =SetCount(Report)

Function SetCount(R As Report)
TotCount = 0
End Function

' Call the PrintLines() function from the detail section's OnPrint
' property using the syntax: =PrintLines(Report,[TotGrp],RecNumber).

Function PrintLines(R As Report, TotGrp, RecNumber As Integer)
Dim ctl As Control
TotCount = TotCount + 1
If TotCount = TotGrp Then
R.NextRecord = False
ElseIf TotCount > TotGrp And TotCount < RecNumber Then
R.NextRecord = False
For Each ctl In R.Controls
If ctl.Tag = "InDetailSection" Then
ctl.Visible = False
End If
Next
End If
End Function

dadsara
چهارشنبه 16 آذر 1390, 14:56 عصر
سلام
دوست عزیز شما نام و مشخصات امضاء کننده را بایستی هم در Page Footer و هم در Report Footer قرار دهید امام ذکر یک نکته لازم است.
باتوجه به اینکه Page برای تمام صفحات گزارش است در این حالت در صفح آخر گزارش دوبار نام امضاءکننده مشاهده میگردد در اینخصوص کافی است شما در قسمت VBA گزارش رفته و در قسمت Report Footer بنویسید که Page Footer را نمایش ندهد.