PDA

View Full Version : چطور میشه رویه یه دستگاه مثلا موبایل OS دار یا دستگاه های مشابه برنامه دلفی ساخت و اجرا کرد؟؟؟

namionlinne
سه شنبه 18 خرداد 1389, 13:13 عصر
سلام دوستان عزیز
از طولانی بودن تاپیک عذر خواهی میکنم .

میشه لطفا راهنمایی کنید مثلا برنامه ای که با دیتا بیس SQL قراره کار بکنه رو چطور میشه روی سیستم های قابل حمل مثل موبایل های ویندوز دار یا دستکاه های مشابه را با دلفی طراحی و اجرا کرد؟؟؟

یا مثلا یه کامپیوتر سرور بشه و اون دستگاه بصورت بیسیم به سرور وصل بشه و اطلاعات رو از طریق فرم طراحی شده در دلفی به اون انتقال بده؟؟؟

دستگاهی هست که این قابلیت ها رو داشته باشه و گوشی موبایل نباشه؟؟

ممنون از راهنمای هاتون

Felony
سه شنبه 18 خرداد 1389, 13:21 عصر
یک سری مادر برد هست که بر پایه آی سی های ARM 9 ساخته شدن و صفحه لمسی دارن و اندازه یک ورق A5 هستن ، امکانات مورد نیازی شما رو هم دارن و حدود 260 هزار تومان هم قیمتشون هست .

در مورد SQL Server همک میتونید از نسخه Compact استفاده کنید که مخصوص استفاده در PDA ها و اینگونه دستگاه ها هستش .

namionlinne
سه شنبه 18 خرداد 1389, 13:42 عصر
سلام دوست عزیز
خوب این دستگاه که میگید اسمش چیه و کجا میشه پیدا کرد.
و چطور من روش برنامه رو انتقال بدم و اجرا کنم؟
میخوام با بانک اطلاعاتی که رویه یه PC هست بصورت شبکه ازش استفاده کنم و این دستگاه بصورت بیسیم کار اخذ و درج و ثبت و انتقال رو انجام بده.
در واقع مثل یه نوت بوک کار کنه که بصورت بیسیم شبکه شدن و برنامه رو اجرا میکنه و کارهای فوق رو انجام میده اما امکانات نوت بوک رو نمیخوام و فقط همین کار رو انجام بده بسه.
ممنون اگر راهنمایی کنید

vcldeveloper
سه شنبه 18 خرداد 1389, 20:23 عصر
میشه لطفا راهنمایی کنید مثلا برنامه ای که با دیتا بیس SQL قراره کار بکنه رو چطور میشه روی سیستم های قابل حمل مثل موبایل های ویندوز دار یا دستکاه های مشابه را با دلفی طراحی و اجرا کرد؟
کامپایلر دلفی فقط برای CPUهای خانواده X86، و سیستم عامل ویندوز کد تولید میکنه. در نتیجه کد تولید شده توسط آن، روی دستگاههایی که مدل های دیگه ایی از CPU یا سیستم عامل را دارند، کار نمیکنه.

اگر می خواید کد برنامه تان پاسکال (و تا حد زیادی نزدیک به دلفی) باشه، برای همچین کاری باید برید سراغ FreePascal.

Felony
سه شنبه 18 خرداد 1389, 21:36 عصر
این لینک (http://www.developmentboard.net/index.php/productdetail/Development+board/ARM9/SAMSUNG/S3C2410/MINI2410+3.5/info/1) اون مادربرد ها هستش ، در ضمن همونطور که آقای کشاورز گفت نمیتونی با دلفی و با کدهای Native ازش استفاده کنی ، روی این برد سیستم عامل Windows CE نصب هست و صفحه لمسی داره و میتونی با زبان های Managed مثل prism و یا #C و ... براش برنامه بنویسید .

ofr.ir
یک شنبه 23 خرداد 1389, 10:11 صبح
سلام دوست عزیز
البته راهنمایی های دوستانمون بسیار مفید به نظر میرسه
من هم پیشنهاد میکنم که سعی کنی SDK مناسبی برای تبدیل برنامه ات به خروجی مورد نظر پیدا کنی. شاید با این روش بتونی کاری رو که میخوای روی سیستم های ویندوز موبایل یا سیمبیان یا سیستم عامل های دیگه اجرا کنی
یه راه دیگه هم اینه که فرمی رو که میخوای روی این دسته از دستگاه ها یا گوشی های موبایل اجرا کنی رو با استفاده از زبان های برنامه نویسی مربوطه طراحی کنی.