PDA

View Full Version : سوال: انتقال فایل تکس

MOR_MS
سه شنبه 18 خرداد 1389, 13:46 عصر
با سلام
در نمونه ضمیمه می خوام فایل تکس را که مبلغ بدهکا با علامت منفی و بستانکار با علامت مثبت درج شده و دیگر اطلاعات را وارد اکسس کنم بگونه ای که مبالغ منفی در ستون بدهکار و مثبت در ستون بستانکار وستون دوم فایل تکس از چپ در ستونشماره رهگیری و ستون سوم تکس در فیلد تاریخ و ستون آخر تکس در فیلد مدرک ثبت شود
با تشکر

MOR_MS
جمعه 21 خرداد 1389, 21:41 عصر
لطفا یک نفر به من کمک کنه

alirezabahrami
شنبه 22 خرداد 1389, 08:19 صبح
با سلام
در نمونه ضمیمه می خوام فایل تکس را که مبلغ بدهکا با علامت منفی و بستانکار با علامت مثبت درج شده و دیگر اطلاعات را وارد اکسس کنم بگونه ای که مبالغ منفی در ستون بدهکار و مثبت در ستون بستانکار وستون دوم فایل تکس از چپ در ستونشماره رهگیری و ستون سوم تکس در فیلد تاریخ و ستون آخر تکس در فیلد مدرک ثبت شود
با تشکر
سلام
معمولاً در حسابداري مبلغ مثبت را در ستون بدهكار و مبلغ منفي را در ستون بستانكار وارد ميكنند . مثلاً در گردش حساب صندوق يا بانك ،وقتي مبلغي به حساب واريز ميشود آن مبلغ را در قسمت بدهكار حساب صندوق يا بانك ثبت مي كنيم و اگر مبلغي از حساب هاي فوق به هر عنواني برداشت يا خارج شود آن مبلغ را در طرف بستانكار حساب هاي مذكور ثبت مي كنيم .
در اين مثال ورود مبلغ مثبت و منفي در هر كدام از ستون ها در اختيار شماست و معيار خاصي براي ورود اعداد مثبت و منفي تعيين نكرده ايد
در كل بايد عرض كنم خوب توضيح نداده ايد مي خواهيد چكار كنيد.
موفق باشيد

MOR_MS
شنبه 22 خرداد 1389, 22:02 عصر
با سلام و خسته نباشید
در حالتی که بخواهیم سندی در برنامه حسابداری بزنیم حق با شماست و لی من دارم صورت حساب بانک را وارد یک محیط (مغایرت ) وارد می کنم که باید دقیقاً همان فرمت صورت حساب بانک را یعنی علامت مثبت بستانکار و علامت منفی بدهکار باشد که بتوانم با سندهای که در برنامه زده شده موازنه کنم صورت حساب بانک برخلاف دفتر می باشد
متشکرم

MOR_MS
یک شنبه 23 خرداد 1389, 19:24 عصر
با سلام
کمکم کنید خواهش می کنم

alirezabahrami
دوشنبه 24 خرداد 1389, 09:08 صبح
با سلام
کمکم کنید خواهش می کنم

سلام
در نمونه اصلاح شده شما بفرض اينكه قبلاً در ستون بدهكار دو عدد 1000 و 2000 را ثبت كرده باشيد و براي اين دو عدد كدهاي رهگبري 10 و 20 اختصاص داده باشيد ، در ركورد جديد اگر يكي از كدهاي رهگيري فوق را وارد كنيد ميبينيد كه مبلغ معادل بدهكار در ستون بستانكار وارد ميشود و اگر يك كد رهگبري در دو ركورد دو بار وارد كنيد به شما پيغام داده ميشود كه : براي كد رهگيري وارده مبلغ متناظر يافت نشد . و اگر يك كد رهگيري كه قبلاً براي آن مبلغ بدهكار ثبت نشده وارد نمائيد باز هم پيغام فوق صادر ميشود .
ضمناً كد ها را در رخداد r_AfterUpdate فيلد كد رهگيري وارد كرده ام . بعد از وارد كردن كد رهگيري عمليات فوق انجام ميشود .
موفق باشيد

alirezabahrami
دوشنبه 24 خرداد 1389, 10:02 صبح
سلام
در نمونه اصلاح شده شما بفرض اينكه قبلاً در ستون بدهكار دو عدد 1000 و 2000 را ثبت كرده باشيد و براي اين دو عدد كدهاي رهگبري 10 و 20 اختصاص داده باشيد ، در ركورد جديد اگر يكي از كدهاي رهگيري فوق را وارد كنيد ميبينيد كه مبلغ معادل بدهكار در ستون بستانكار وارد ميشود و اگر يك كد رهگبري در دو ركورد دو بار وارد كنيد به شما پيغام داده ميشود كه : براي كد رهگيري وارده مبلغ متناظر يافت نشد . و اگر يك كد رهگيري كه قبلاً براي آن مبلغ بدهكار ثبت نشده وارد نمائيد باز هم پيغام فوق صادر ميشود .
ضمناً كد ها را در رخداد r_AfterUpdate فيلد كد رهگيري وارد كرده ام . بعد از وارد كردن كد رهگيري عمليات فوق انجام ميشود .
موفق باشيد
با سلام مجدد
از كد زير هم در رخداد فوق ميتوانيد استفاده كنيد:

Dim dbs As Database
Set dbs = CurrentDb
Dim Rst As Recordset, sql As String
sql = "SELECT * FROM table1 WHERE r=" & Me.r & ""
Set Rst = dbs.OpenRecordset(sql, dbOpenDynaset)
Dim msg As Integer
Dim StrNum
If Rst.EOF = False And DSum("bd", "table1") <> DSum("bs", "table1") Then
Me.bs = Rst.Fields("bd").Value
Me.bd = 0
Else
MsgBox "!ÈÑÇí ßÏ ÑåíÑí æÇÑÏå ãÈáÛ ãÊäÇÙÑ íÇÝÊ äÔÏ ", vbInformation, "ÊæÌå"
Exit Sub
End If

موفق باشيد

MOR_MS
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 21:00 عصر
با سلام
خسته نباشید
ولی سئوال بنده اصلاً چیز دیگری است من انتقال فایل تکس را که در ضمیمه گذاشته بودم را می خواستم به گونه ای که توضیح دادم وارد برنامه اکسس کنم بر روی یک فرم کلیدی بزارم که با کلیک کردن آن مسیر فایل تکس را که (دقیقاً با همان فرمتی که دارد) طبق توضیحات (1) وارد اکسس شود فقط همین
متشکرم

MOR_MS
سه شنبه 08 تیر 1389, 11:34 صبح
خواهش می کنم جواب بدین خیلی نیاز دارم
تورو به خدا :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه:

alirezabahrami
سه شنبه 08 تیر 1389, 12:41 عصر
با سلام
خسته نباشید
ولی سئوال بنده اصلاً چیز دیگری است من انتقال فایل تکس را که در ضمیمه گذاشته بودم را می خواستم به گونه ای که توضیح دادم وارد برنامه اکسس کنم بر روی یک فرم کلیدی بزارم که با کلیک کردن آن مسیر فایل تکس را که (دقیقاً با همان فرمتی که دارد) طبق توضیحات (1) وارد اکسس شود فقط همین
متشکرم

خواهش می کنم جواب بدین خیلی نیاز دارم
تورو به خدا :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه::گریه: :گریه::گریه::گریه::گریه:
سلام
دوست بزرگوار ! اصلاً توضيحاتت روشن نيست ؛ منظورت از انتقال فايل تكست چيست ؟ آيا ميخواهيد متني را از بيرون از محيط اكسس را به محيط اكسس و درون تكست باكس قرار بدهيد؟
براي رسيدن به جواب مناسب ، لازم است بطور كامل و شفاف توضيح بدهيد.
موفق باشيد

MOR_MS
پنج شنبه 10 تیر 1389, 12:29 عصر
با سلام
بله
من می خواهم اطلاعات را از یک فایل txtدر خارج از برنامه اکسس از را با مشخصاتی که گفتم وار برنامه کنم فایلهای ضمیمه و توضیح اینکه در هر ستون چه اطلاعاتی قرار گیرد را در همین تایپیک (اولین تایپیک) گزاشتم منون می شم کمکم کنید

alirezabahrami
جمعه 11 تیر 1389, 12:12 عصر
با سلام
بله
من می خواهم اطلاعات را از یک فایل txtدر خارج از برنامه اکسس از را با مشخصاتی که گفتم وار برنامه کنم فایلهای ضمیمه و توضیح اینکه در هر ستون چه اطلاعاتی قرار گیرد را در همین تایپیک (اولین تایپیک) گزاشتم منون می شم کمکم کنید
سلام
خواسته شده امکانپذیره بشرط اینکه دو ستون آخر فایل تکست کاملاً از هم مجزا باشند و عبارت های فارسی بصورت لاتین درج شده باشد ؛ چون عناوین فارسی بعد از انتقال به محیط اکسس بصورت ناخوانا در میآید
ضمناً معادل کد رهگیری و مدرک که در فایل اکسس شما وجود دارد کدام ستونها در فایل تکست می باشد؟
موفق باشید

MOR_MS
پنج شنبه 17 تیر 1389, 11:00 صبح
با سلام
دوست عزیز می شه لطف کنید یک نمونه از همان فایل تکسی که ضمیمه شده درست کنید
ممنون می شم
با تشکر

MOR_MS
پنج شنبه 17 تیر 1389, 11:04 صبح
باسلام
راستی کد رهگیری در فایل تکس ستون دوم می باشد می خوا م طوری باشه که اگر کد رهگیری 13 رقم شد هم جواب بده شماره مدرک هم ستون اخر می باشد که حروف فارس هم با آن یکی شده
متشکرم