PDA

View Full Version : سوال: استفاده از AJAX در سایت

StepUp360
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 05:59 صبح
سلام دوستان

من از AJAX برای نمایش بخشی از اطلاعات از دیتابیس در یک Gridview استفاده کردم حالا میخوام وقتی کاربر روی صفحه بعدی اطلاعات بزنه روی گریدویو یک تایمر بیاد و یعد از زمان معینی اطلاعات در گریدویو به نمایش در بیاد و ضمنا روی گرید ویو به رنگ مثلا خاکستری کم رنگ در بیاد و به صورت حاله باشه و تامر وسط این حاله به نمایش در بیاد...

لطفا راهنماییی کنید

»Thanks«

ممنون میشم اگه کدشو بذارید توی همین تاپیک.

ali_zzr
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 11:35 صبح
این کارو باید بکنی :
یک آپدیت پنل میسازی .
گرید ویو رو میزاری توش
بعد یک UpdateProgress میسازی و مقدار AssociatedUpdatePanelID رو برابر اپدیت پنلی که بالا ساختی قرار میدی.
توی <ProgressTemplate> این UpdateProgress یک تگ div با runat=server میزاری و یک آیدی بهش میدی

توی این div هرچی میخوای میزاری .مثلا شکل یک ساعت یا یک تایمر

سپس از کنترل AlwaysVisibleControlExtender استفاده میکنی و TargetControlID رو آیدی div بالا رو قرار میدی.

AlwaysVisibleControlExtender و div درون ProgressTemplate و ProgressTemplate درون UpdateProgress است

البته من نفهمیدم که منظور شما از تایمر دقیقا چیه ؟ یعنی میخوای وقتی که اطلاعاتت برای نمایش کامل شد , اونها رو نمایش ندی و بذاری تا وقت معین بگذره ؟ اگه منظورت این بوده فکر نمیکنم کار درستی باشه

StepUp360
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 00:07 صبح
منظورم اینکه تا زمانی طول میکشه که اطلاعات از دیتابیس خونده بشه این تایمر نمایش داده بشه
مثل منوهای سایت دانشگاه خیام مشهد لطفا اگه منظورم رو متوجه شدید راهنمایی کنید البته من میخوام به جای نمایش یک عکس تایمر نمایش داده بشه...

ali_zzr
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 14:58 عصر
خب پس همین کار رو که گفتم میتونی بکنی.
برای تایمر هم میتونی به جای عکس از جاوا اسکریپت استفاده کنی.البته بهش دیگه تایمر نمیگن.اسمش میشه کورنومتر .که زمانی که طول میکشه تا اطلاعات برسه رو می شمارد

StepUp360
شنبه 22 خرداد 1389, 16:22 عصر
سپس از کنترل AlwaysVisibleControlExtender استفاده میکنی و TargetControlID رو آیدی div بالا رو قرار میدی.

AlwaysVisibleControlExtender و div درون ProgressTemplate و ProgressTemplate درون UpdateProgress است

این کنترل AlwaysVisibleControlExtender کجاست من که پیداش نکردم...

ali_zzr
شنبه 22 خرداد 1389, 17:57 عصر
ajaxcontroltoolkit رو که بالا صفحه رفرنس دادی ؟

<%@ Register assembly="AjaxControlToolkit" namespace="AjaxControlToolkit" tagprefix="asp" %>

ممکنه tagperfix شما فرق کنه مثلا به جای asp باشه cc1

<asp:AlwaysVisibleControlExtender ID="Label1_AlwaysVisibleControlExtender"
runat="server" Enabled="True" TargetControlID="mydiv"
VerticalSide="Middle" HorizontalSide="Center"></asp:AlwaysVisibleControlExtender>

StepUp360
دوشنبه 24 خرداد 1389, 01:21 صبح
آره
اما به 3 Error برخوردم:

Warning 1 Element 'AlwaysVisibleControlExtender' is not a known element. This can occur if there is a compilation error in the Web site, or the web.config file is missing. C:\Documents and Settings\Administrator\My Documents\Visual Studio 2008\WebSites\Test\Default.aspx 49 22 C:\...\Test\
Error 2 Could not load file or assembly 'AjaxControlToolkit' or one of its dependencies. The system cannot find the file specified. C:\Documents and Settings\Administrator\My Documents\Visual Studio 2008\WebSites\Test\Default.aspx 3
Error 3 Unknown server tag 'asp:AlwaysVisibleControlExtender'. C:\Documents and Settings\Administrator\My Documents\Visual Studio 2008\WebSites\Test\Default.aspx 49

فکر کنم اصلا این کنترل رو توی پروژه ندارم ( کنترل های Ajax )
اگه باید دانلودشون کنم لطفا یک لینک بذارید ممنون.
و چطور کامپوننت هایی که از اینترنت دانلود میکنیم به VS اضافه کنیم تا ازشون توی پروژه ها استفاده کنیم؟