PDA

View Full Version : گفتگو: تفاوت های نسخۀ 2 و 3 پایتون

r00tkit
سه شنبه 18 خرداد 1389, 10:18 صبح
نمی دونم برای سوالم باید یه تاپیک جدا بزنم یا چون مربوط به همین خبره همین جا بپرسم!!

سوال: چرا با وجود نسخه ی 3.1.2 نسخهی 2.7 داره رلیز میشه من دلیل این کار رو متوجه نمی شم

شاید به خاطر اینه که پایتون 3 سازگاری با نسخهی های قبلی نداره

saleh.hi.62
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 07:41 صبح
مساله سازگاری نیست
پایتون از ورژن 3 به بعد دچار یک سری تغییرات در سینتکس شد.و به همین علت برنامه های که با ورژنهای 3 به پایین نوشته شده بودن با اون اجرا نمیشدن.و به همین دلیل میخواستن یک سری آپدیت های جدید رو در اختیار برنامه نویسهایی که هنوز به سمت ورژن 3 نرفتن قرار بدن.

Mehdi Asgari
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 11:57 صبح
واقعیت اینه که شرکت های زیادی (مثل گوگل) که حجم زیادی از کارهاشون متکی به پایتون هست هنوز دارن با نسخه های 2.4 و 2.5 پایتون کار می کنن و مهاجرت به حتی مثلا 2.6 یا 2.7 مستلزم هزینه های زیادی براشون هست (بزرگ ترین مشکلی که ممکنه پیش بیاد اینه که یک تغییر داخلی در محیط یا کتابخونه های استاندارد پایتون ، تاثیر زیادی روی پرفورمنس کدشون بذاره). در ضمن فقط خود پایتون نیست که ، کتابخونه ها مسئلۀ مهم تری ان ؛ خیلی از کتابخونه های مهم و بزرگ هنوز با نسخه های قدیمی تر پایتون کار می کنن (من فقط به خاطر یک کتابخونه (Scapy) همزمان نسخۀ 2.5 و 2.6 رو نصب دارم. پس از مکاتبه با مولف کتابخونه (Dirk Loss) و رد و بدل بیش از 50 ایمیل و تست بسیار از طرف من ، بالاخره مدتی قبل این کتابخونه (و کتابخونه هایی که بهشون وابسته است (فکر کنم یکیش dnet بود) برای نسخۀ 2.6 هم رلیز شد)

نسخۀ 3.0 همونطور که خود Guido هم اعلام کرد ، با نسخه های قبلی سازگار نیست؛ و هنوز هم بین برنامه نویسان حرفه ای و نویسندگان کتابخونه های بزرگ و معروف چندان جا باز نکرده و اینطور که بوش می یاد چند سالی همچنان نسخۀ 2 و خورده ای ، نسخۀ اصلی پایتون خواهد بود

مساله سازگاری نیست
پایتون از ورژن 3 به بعد دچار یک سری تغییرات در سینتکس شد.و به همین علت برنامه های که با ورژنهای 3 به پایین نوشته شده بودن با اون اجرا نمیشدن
توضیحی که پایین دادی دقیقا همون مسئلۀ سازگاریه