PDA

View Full Version : حرفه ای: مشكل در كامبو باكس قرار داده شده در ديتا گريد ويو

Elmira1987
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 14:47 عصر
با سلام من دوستان ...
من يه فرم دارم كه يه گريد ويو توشه توي گريد ويو من كامبو باكس هست كه كامبوكس ها مقدار خودشون رو از ديتابيس مي خونن .....

حالا اون فرمم رو جابجا كردم يعني از يه project به project ديگه بردم ولي الان error ميده اين error دو:

The following exeception occured in the Data Gridview
system.ArgumentException:DataGridview comboBoxcell value is not valid
To replace this Defult dialog please handle the DataError event

با رخ دادن اين خطا ، من كد زير رو به پروژم اضافه كردم

private void dataGridView1_DataError(object sender, DataGridViewDataErrorEventArgs e)
{
if (e.Context == (DataGridViewDataErrorContexts.Formatting | DataGridViewDataErrorContexts.PreferredSize))
{

e.ThrowException = false;

}

حالا ديگه اون error نمي ياد وليكن اون فيلد از گريد ويو من كه كامبو باكس بود خاليه يعني ديتا هايي كه توش بوده رو نشون نمي ده .....

چيكاركنم تا كامبو باكس هاي من پر بشن ؟؟؟/

لازم به توضيحه كه توي كده من اينجوري كامبو باكس رو پر ميكنم ...

IdClassRoomType.DisplayMember = "NameClassRoomType";
IdClassRoomType.ValueMember = "IdClassRoomType";

Elmira1987
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 15:10 عصر
من شديدا مشكل دارم ا زخواهرا و برادراي عزيز مي خوام كمك كنن ...................

amirghazali
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 15:39 عصر
باسلام
اگه براي پركردن datagridview از يك ديتاست استفاده كرده باشيد ، مسلما با بردن اين فرم به محل ديگه error ظاهر مي شه و براي رفع اشكال بايد dataset را از نو بسازيد(درفرم جديد) و datasource هم ديتاگريد و هم كومبو را به اين ديتاست مسير بديد.
اميدوارم مشكلتون با اين روش حل بشه.

Elmira1987
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 15:42 عصر
دوست عزيز هنوز مشكلم حل نشده اما به خاطر اينكه بهم جواب دادين ممنونم اميدوارم هرچي از خدا مي خوايد بهتون بده و دست به هرچي بزنين طلا بشه براتون .....

Elmira1987
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 15:44 عصر
دوسته خوبه من...
همون جوري كه شما فرموديد با dataset دادم .
من نمي دونم چطور دوباره براش dataset تعريف كنم .يه كم راهنماييم كنيد ...ممنوم

Elmira1987
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 15:50 عصر
دوسته من
من براي پركردن كامبو باكس از dataset استفاده كردم حالا منظورتون اينه اسم شيي كه از dataset ساختم رو تغيير بدم ميشه يه كم بيشتر برام توضيح بدين ..........

Elmira1987
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 08:36 صبح
يكي نيست جواب منو بده؟؟؟؟؟

حجتی نیا
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 10:37 صبح
تو پروژه جدیدتون وقتی از data>add new data source یه دیتابس جدید اضافه میکنین در آخرش یه دیتاسب جدید میسازه و شما میتونین با تیک زدن جداول دیتابیستون،به دیتاست اضافه کنین. در source کمبوباکس هم دیتاست جدید رو معرفی کنین