PDA

View Full Version : سوال: پاک کردن یا هاید کردن ستونهایی از datagridview

fatemeh rouzbeh
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 15:16 عصر
سلام
من یه گرید ویو دارم که می خوام یه سری از ستونهاش که واسم مهم نیست رو نشون نده.
میشه بگید باید چیکار کنم؟
من خواستم با دستور datagridview1.Columns.RemoveAt( int index ( این کارو بکنم ولی یکی در میون ستونهارو پاک می کنه. مثلا وقتی ایندکس 1 رو انتخاب می کنم ستون سوم رو پاک می کنه.

Elmira1987
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 15:38 عصر
دوست عزيز شما برو همون جا كه item هاي گريد ويو رو تعريف كردي و اون فيلدي رو كه مي خواي نشون داده نشه رو انتخاب كن و visible=false كن اونجور نشون نمي ده توي گريد ويو ....

meri_rad
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 15:39 عصر
سلام
من یه گرید ویو دارم که می خوام یه سری از ستونهاش که واسم مهم نیست رو نشون نده.
میشه بگید باید چیکار کنم؟
من خواستم با دستور datagridview1.Columns.RemoveAt( int index ( این کارو بکنم ولی یکی در میون ستونهارو پاک می کنه. مثلا وقتی ایندکس 1 رو انتخاب می کنم ستون سوم رو پاک می کنه.

datagrid1.columns[1].visible=false

fatemeh rouzbeh
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 15:50 عصر
دوست عزيز شما برو همون جا كه item هاي گريد ويو رو تعريف كردي و اون فيلدي رو كه مي خواي نشون داده نشه رو انتخاب كن و visible=false كن اونجور نشون نمي ده توي گريد ويو ....

آخه من با ویزارد کار نکردم. واسه همین اونجا چیزی نشون نمی ده.
مرسی از جوابتون. ولی مشکلم حل شد. دلیل اینکه یه در میون نشون میداد این بود که وقتی با یه دستور یکیو پاک می کردم ایندکسای همشون یکی کم می شد.

Happy_davood
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 16:54 عصر
می تونستید ستون های اضافی رو در SELECT نیارید تا به گرید هم اضافه نشند . یعنی تعداد ستون های SELECT برابر با ستون های Visible باشه .

sds1920
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 17:04 عصر
بهتره به جاي RemoveAt از Remove استفاده كني و اسم ستون رو بنويسيد.

FastCode
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 19:17 عصر
علت یکی در میان بودن اینه که شما وقتی توی حلقه حذف میکنی دیگه اون ستون حذف شده وجود نداره و ستون بعدی حذف میشه.
برای حذف ستون های یک دو و سه باید ستونهای یک یک و دو رو حذف کنید.

fatemeh rouzbeh
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 11:05 صبح
بهتره به جاي RemoveAt از Remove استفاده كني و اسم ستون رو بنويسيد.

من نمی دونم اسم فیلدهام چیه، آخه به طور پیش فرض انتخاب شدن. اما اینکه بخوام اسم تک تکشون رو به دلخواه عوض کنم کلی کار می بره.
مرسی

سهراب_1389
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 11:40 صبح
بهترین راه همونیه که آقای happy_davood گفته.
اصلا ستون هایی که نیاز نداری تو ُselect نگذار، دیگه درد سر های بعدش رو هم نداره.

denniz
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 13:11 عصر
منم با سهراب موافقم این بهترین کاره به نظرم:تشویق::متفکر: