PDA

View Full Version : راهنمای راه اندازی کامل کافی نت

adabyas1g17
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 21:09 عصر
با سلام خدمت دوستان و مدیران شبکه
من می خواهم یک کافی نت راه اندازی کنم و با کلاس های آی پی و workgroup اینها هم آشنایی دارم لطفا مرا در مورد اینکه به چه سخت افزارهایی نیاز دارم
از نوع مدل کامپیوتر گرفته تا نوع کارت شبکه و تجهیزات سخت افزاری اعم از سوییچ و نوع کابل و طول و خط تلفن و بخش نرم افزاری راهنمایی کنید تا مجبور به هزینه نباشم
تعداد کامپیوتر راه اندازی 7 تا

adabyas1g17
جمعه 21 خرداد 1389, 15:56 عصر
تورا خدا كمكم كنيد

adabyas1g17
شنبه 22 خرداد 1389, 21:03 عصر
کسی تو این تایپیک نیست به ما کمک کنه

naserrezaee
یک شنبه 23 خرداد 1389, 12:10 عصر
دوست من براي راه اندازي كافي نت نياز به دانش خاصي نيست شما فقط بايد يك سوييچ با تعداد پورت مورد نياز (شما فرموديد 7 تا سيستم پس بهتر است از يك سوييچ 16 پورت استفاده كنيد تا اگر در آينده قصد افزايش سيستم ها رو داشتيد به مشكلي برنخوريد) (مثلا سوييچ D-link ) تهيه كنيد و براي كابلكشي هم مي تونيد با كابل cat5 يك به يك تمام سيستم ها رو به سوييچ متصل كنيد براي منبع اينترنت هم مي تونيد از adsl 512 kbps (متوسط بهترين سرعت جهت راه اندازي كافي نت) استفاده كنيد ، درمورد IP دهي و ديگر كارهاي نرم افزاري كه فرموديد مشكلي نداريد.
اگر هم خواستيد از نرم افزارهاي مديريت كافي نت استفاده كنيد توي اينترنت يه سرچ بزنيد كلي نرم افزار متنوع و فارسي بيابيد.
موفق باشيد

adabyas1g17
دوشنبه 24 خرداد 1389, 16:03 عصر
فقط یک سوال دیگه مانده و آن هم اینکه قیمت سویچ 16 پورت و adsl 512kb به طور متوسط چقدر است و ترکیب رنگ کابل ها در هر دو سر یکسان است(منظور یک سر به کامپیوتر و سر دیگر به سوییچ) یا اینکه برعکس است.
ممنون می شم اگه کامل توضیح دهید.

naserrezaee
دوشنبه 24 خرداد 1389, 21:52 عصر
قيمت adsl در شهرهاي مختلف متفاوت است شما مي تونيد از isp هاي شهرتون قيمت دقيق رو بگيريد.
512 نامحدود حدود 40 هزارتومان ماهيانه (البته در شهر ما)
البته اين رو هم بايد بگم كه براي راه اندازي adsl خود isp يك هزينه نصب اوليه حدود 20 هزار تومان مي گيرد و نيز خريد مودم و اسپليتر نيز بسته به نوع و مدل مودم در حدود 40 الي 80 هزار تومان مي شود.
سوييچ 16 پورت دي لينك حدود 30 هزار تومان.
جهت اتصال pc به سوييچ از كابل يك به يك استفاده مي شود (كابل يك به يك دو سر آن رنگبندي كلاس a دارد)
كابلهايي كه دو سر آن از دو كلاس متفاوت است كابل كراس ناميده مي شود. و براي اتصال دو ديوايس هم خانواده استفاده مي شود (PC to PC , Router To Router, PC to router , Switch to Switch).
موفق باشيد