PDA

View Full Version : سوال: چطور میشه بانک رو پیاده سازی کرد؟

bghad1
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 21:18 عصر
سلام به دوستای عزیز خودم... یه سوال داشتم..

چه جوری می تونم سیستمی مشابه سیستم بانک (فقط در حد برنامه سی شارپ و نه به صورت آنلاین و یا روی وب) پیاده سازی کنم بانک رو؟

کسی نمونه برنامه داره برام بذاره لطفاً؟

گشتم ، اما نتونستم پیدا کنم...

بعدشم یه سوال دیگه...چه چیزایی باید داشته باشه..؟؟

s.khoshfekran
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 21:34 عصر
شما میتونی از DataSet استفاده کنی!

bghad1
چهارشنبه 19 خرداد 1389, 22:19 عصر
خوب این رو که خودم می دونم که می تونم از dataset هم استفاده کنم دوست من:گیج::لبخند:

منظورم اینه که چه فرمایی ، چه تکست باکسهایی و کلاً هر چیز دیگه ای که باید داشته باشه

سهراب_1389
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 12:00 عصر
سلام
نمیدونم درس نرم افزار 1 رو پاس کردی یا نه؟
اگه پاس کرده بودی الان این مشکل رو نداشتی.اول خوب فکر کن که تو یه بانک چه کار هایی انجام میشه، چه نیاز هایی هست و چطور باید بهشون جواب بدی،بعد به معماری برنامت فکر کن و با توجه به اون و همین طور تحلیل هایی که داشتی دیتا بیس رو طراحی کن.در نهایت هم که پیاده سازیه،کلا این مسئله چیزی نست که یه ساعته بشه حلش کرد ولی در این حدی که تو میگی سخت هم نیست.
کتاب هایی در باره مهندسی نرم افزار یا RUP و UML میتونه کمکت کنه.

bghad1
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 12:07 عصر
نه...هنوز به مهندسی نرم نرسیدم...

می دونم 1 ساعته یا 2 ساعته نمی شه درستش کرد...می خوام بدونم باید دقیق چیکار کنم برای انجام این کار...

براتون مقدور هست که لطفاً یه نمونه برنامه برام بذارین؟؟

مممنون میشم خیلی ازتون....

sky_in_iran
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 12:22 عصر
سلام دوست عزيز
اول شما مشخص كن چه سيستمي و ميخواي طراحي كني تا بتونيم بهت كمك كنيم . سيستم وام ، سيستم پرداخت حقوق ، سيستم برداشت و واريز ، سيستم atm و ... كدومش همش اگر بخواي خيلي كارت طولاني و پيچيده ميشه چون همه اينا اولا سيستم جدا از هم هستند و هم به هم ارتباط دارند منظور از جدا از هم اينه كه هركدوم كار مستقلي دارند اما در مجموع كاملا به هم مربوط و در بعضي از جاها لازم و ملزوم مثل داشتن حساب و گرفتن وام
موفق باشي

bghad1
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 12:49 عصر
می خوام سیستم مشابه سامانه پرداخت بانک رو انجام بدم...اما نه در حد اینترنتی و وب...

فقط در حد یه برنامه ویندوزی سی شارپ...

ممنون از کمک و راهنماییتون:خجالت:

سهراب_1389
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 12:51 عصر
من نمونه ندارم وگرنه برات میذاشتم.
این که میگم خیلی کلی .....
1-فرم ثبت نام که مشخصات شناسنامه ای افراد را ثبت کنه، به همراه مبلغ افتتاح حساب که نباید کمتر از مقدار خاصی باشه
2_یه الگوریتم که برای افراد یه شماره حساب تولید کنه،این شماره تو دیتا بیس میتونه کلید اصلی باشه
3_حداقل دوتا فرم دیگه که بشه باهاش با توجه به شماره حساب پول واریز کرد یا برداشت کرد

این که گفتم حداقل هاست حالا اگر خواستی میشه چیز های دیگه هم بهش اضافه کرد.