PDA

View Full Version : مشورت در باره ساخت سرویس ویندوزی smtp که از دیتابیس اطلاعات را گرفته و ارسال کند

amirjalili
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 11:07 صبح
با سلام.
فرض کنید من در نرم افزار خود میخوام ایمیلی رو ارسال کنم. برای این کار پس از اینکه دکمه ارسال رو میزنم محتویات پیام ارسالی من ابتدا به دیتابیس میره و در جدولی از دیتابیس به اسم smtp ذخیره میشه. دلیل اینکه در دیتابیس وارد میشه اینه که اگر در اون سازمان 200 تا ایمیل ارسال شد ایمیل ها همگی در صف ارسال قرار بگیرند و سرویس smtp با توجه ترتیب ارسال ها یا همون زمان ارسال برای اونها اولویت قائل بشه و اونی رو که زودتر در صف ارسال قرار گرفته , زودتر ارسال کنه و اولویت بیشتری در ارسال واسش قائل بشه. به هر حال این تحلیل سیستم هست و به من برنامه نویس ارتباطی نداره. حالا باید این سرویس smtp بیاد و این ایمیل ها رو از دیتابیس ورداره و ارسال کنه. من مشکلم با همین قسمت هست.یعنی چون بیشتر کار وب کردم نمیدونم چطوری یک سرویس می تونه با دیتابیس ارتباط برقرار کنه. چطور بخونه. یعنی عین یک وب یا برنامه ویندوزی با sqlconnection و دستور select اینا رو باید بخونه؟ آیا خود کلاس smtp متدی برای خوندن از دیتابیس داره؟ در همون متد main باید این کار انجام بشه؟ بعد که خوند چطور اینا رو به smtp بدم تا ارسال کنه.تو یه لیست بریزم؟ یا خود کلاس smtp همچین امکانی داره .کلا روش حل مسئله کمی برام مبهمه. ایده ندارم.روش حل مسئله رو در این مسئله خوب نمیدونم.
ممنون میشم اگه با توجه به تحلیل حال حاضر سیستم راهنماییم کنید.
با تشکر.

amirjalili
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 13:25 عصر
همین که راهنمایی بشم که با یه سرویس ویندوزی چطور هر چند دقیقه بره و اطلاعات رو از دیتابیس بگیره و با smtp ایمیل بزنه کافیه.

amirjalili
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 19:02 عصر
همین که راهنمایی بشم که با یه سرویس ویندوزی چطور هر چند دقیقه بره و اطلاعات رو از دیتابیس بگیره و با smtp ایمیل بزنه کافیه.بالاخره پست باید یه جوری بیاد بالا دیگه.