PDA

View Full Version : سوال: خلاص شدن از security warning

takkhal
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 14:20 عصر
بازم سلام اساتید
چطور میشه از دست security warning خلاص شد؟ و همه ماکروها رو enable کرد؟:متفکر:

alirezabahrami
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 18:44 عصر
بازم سلام اساتید
چطور میشه از دست security warning خلاص شد؟ و همه ماکروها رو enable کرد؟:متفکر:
سلام
از لینک زیر استفاده کن!
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=158900
موفق باشید

takkhal
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 21:58 عصر
ممنونم استادalirezabahrami (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=90573)

تذكر 2 :برای اینکه بتوانید از کدها و همچنین دکمه هائي که در اكسس2003 تعریف کرده ايد استفاده کنید باید سطح امنیتی ماکروها رو غیر فعال کنید.براي اينكار ، اکسس را باز کن روی لوگوی آفیس در سمت چپ بالای پنجره کلیک کن برو بهacceess option-trust center-trust center setting-macro setting-'گزینه enable all macro رو تیک بزن

کارم راه افتاد
ولی راهی هست که بشه این روند رو با کدنویسی اجرا کرد تا با انتقال برنامه به سیستمهای دیگه هم دیگه تنظیم نخواد؟

takkhal
شنبه 22 خرداد 1389, 01:05 صبح
همچنان منتظر نظراتتون هستم

bita_ziba77
شنبه 22 خرداد 1389, 12:35 عصر
ممنونم استادalirezabahrami (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=90573)

کارم راه افتاد
ولی راهی هست که بشه این روند رو با کدنویسی اجرا کرد تا با انتقال برنامه به سیستمهای دیگه هم دیگه تنظیم نخواد؟

با سلام
دوست گرامي من هم همچنين مشكلي داشتم و با جستجوهاي زيادي كه انجام دادم متاسفانه راهكاري براي آن پيدا نشد (مگر امكان انجام دستي توسط هر كاربر)
چون فكر ميكنم تغييردر Level مرتبط با Security در اكسس از طريق كد نويسي امكان پذير نمي باشد ( چون اجراي كد مربوطه نيز نياز دارد كاربر ماكروها را فعال نمايد)

با تشكر

zzzzzza
شنبه 22 خرداد 1389, 14:41 عصر
غیر ممکن است دنبالش نرو ...

alirezabahrami
شنبه 22 خرداد 1389, 15:28 عصر
غیر ممکن است دنبالش نرو ...

سلام
بنده متأسفانه به آن صورت با اكسس 2007 كار نكرده ام و خاطرم هست كه سال گذشته فقط براي چند روزي آن را نصب كردم ولي از آنجائيكه بيشتر كاربران اين تالار با اكسس 2003 كار ميكنند ترجيح دادم با همان اكسس 2003 كار كنم .
اما در خصوص تغييردر Level مرتبط با Security در اكسس از طريق كد نويسي اين امكان وجود دارد اما اين كد نويسي در خود اكسس منطقي به نظر نميرسد چرا كه اين تغيير بايد قبل از اجراي اكسس صورت بگيرد . براي اين كار دو روش وجود دارد :

روش اول :استفاده از Loader بعنوان يك برنامه واسط :
در اين روش از دو حالت ميتوان بهره گرفت :
حالت اول : استفاده از نرم افزارAutoItكه جهت استفاده از آن نياز به نصب برنامه مربوطه و مقداري اسكريپت نويسي در آن است
حالت دوم : كد نويسي در محيط vb و اجرائي نمودن فايل مربوطه و استفاده از فايل اجرائي فوق بعنوان loader
روش دوم : استفاده از برنامه هایSetup ساز است .
در اين روش فايل تنظيم Security همانند ديگر فايل هاي مورد نياز در داخل فايل ستاپ قرار ميگيرد (در قسمت (Shortcut)و بعد در هنگام اجراي برنامه از طريق شورتكات فايل اكسس ، تغيير در Security صورت مي گيرد .
در پايان بايد عرض كنم اين حالت همانطور كه براي اكسس 2003 كاربرد دارد مطمئناً انجام چنين كاري هم در اكسس 2007 امكانپذير است .
موفق باشيد

zzzzzza
یک شنبه 23 خرداد 1389, 07:02 صبح
دوست عزیز مرسی از توضیحاتی که دادید البته من جواب این را که در محیط خود اکسس مستقیم بتوان کد نویسی کرد و حالت امنیت را پائین آورد نظرم را گفتم و هنوز هم معتقدم که نمی شود.
حالا اگر شما از این برنامه های جانبی که گفتید استفاده کردید و جواب گرفته اید امکان دارد آنها را برای دانلود معرفی کنید. با تشکر مجدد

alirezabahrami
یک شنبه 23 خرداد 1389, 08:36 صبح
دوست عزیز مرسی از توضیحاتی که دادید البته من جواب این را که در محیط خود اکسس مستقیم بتوان کد نویسی کرد و حالت امنیت را پائین آورد نظرم را گفتم و هنوز هم معتقدم که نمی شود.
حالا اگر شما از این برنامه های جانبی که گفتید استفاده کردید و جواب گرفته اید امکان دارد آنها را برای دانلود معرفی کنید. با تشکر مجدد
سلام
در نمونه ضميمه وقتي فرم لود ميشود security level در حالت low قرار مي گيرد .
براي اولين بار وقتي برنامه را اجرا مي كنيد پيغام security warning صادر ميشود ،ولي در دفعات بعد اين پيغام صادر نميشود (چون با لود شدن فرم داخلي اكسس security level در حالت low تنظيم ميشود ).
موفق باشيد

zzzzzza
یک شنبه 23 خرداد 1389, 08:48 صبح
سلام
مرسی خوب بود دستت درد نکند
فکر کنم جواب دوستمان را دادی چون بعد از یک بار همیشه حالت امنیت low میشود.

alirezabahrami
یک شنبه 23 خرداد 1389, 09:00 صبح
سلام
مرسی خوب بود دستت درد نکند
فکر کنم جواب دوستمان را دادی چون بعد از یک بار همیشه حالت امنیت low میشود.
با سلام مجدد
البته خودم اين روش را زياد جالب نميدانم چرا كه براي همان يكبار هم نبايد پيغام security level صادر شود ( اين حالت غير حرفه اي به نظر ميرسد ) بهترين روش استفاده از فايل ستاپ ساز است چون در اين روش يا حتي روش هاي استفاده از برنامه واسط اين پيغام براي اولين بار هم صادر نميشود . چون همانطور كه عرض كردم در روش هاي فوق انجام اينكار قبل از اجراي اكسس صورت مي پذيرد .
موفق باشيد

takkhal
دوشنبه 24 خرداد 1389, 23:47 عصر
واو
جالب بود
هنوز فرصت نکردم با ستاپ ساز هم تست کنم ولی بهرحال روش جالبی بود!
اگه ممکنه دقیقا توضیح بدین چطور میشه اینکار رو با tarma انجام داد؟

شاپرک
چهارشنبه 26 خرداد 1389, 12:34 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=50216

takkhal
پنج شنبه 27 خرداد 1389, 00:06 صبح
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=50216

ممنون از شاپرک بزرگ ولی توش چیزی برای کار با tarma پیدا نکردم!