PDA

View Full Version : معرفی نرم‏افزار و امکان جدید برای برنامه‏های وب2 موبایل

omilani
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 14:43 عصر
با سلام به دوستان،

برنامه‏ای که نوشتم رو از اینجا داونلود کنید http://sociocell.com/1.50/
(فایلِ جاد رو باز کنین تا ساین‏شده اینستال شه)
نظرتون چیه؟ نظرتون درباره بلواسپای (شیرکردن عکس مردم برحسب آدرس بلوتو ث) چیه؟

خود برنامه فقط یه براوزر کوچیکه با j2me polish که یه مقدار اچتمل و آژاکس می‏فهمه و یه مقدار خیلی کم اسکریپت برای تنظیم کردن و دسترسی به بلوتوث جی‏پی‏اس دوربین. براوزر j2me polish رو از نو نوشتم برای آژاکس و راست‏به‏چپ و چسبوندن حروف فارسی برای فونت بیتمپ رو هم اضافه کردم.
اینجوری برنامه مستقل نیست و باید مدام به سرور وصل شه، ولی برنامه‏های شبه وب 2یی به هر حال به اطلاعات سرور نیاز دارن.

سمت سرور برای محتوایی که الآن هست از ویکت استفاده کردم، ولی می‏شه تنظیم‏اش کرد که به یه سایت بیرونی وصل شه و محتوا رو از اون بگیره، و همین‏طور از بیرون می‏شه با rest api می‏شه یه موبایل خاص رو تنظیم کرد یا چیزی بهش فرستاد. دارم سعی می‏کنم یه سیستم پست‏پروسس برای ویکت بنویسم که هر کامپننت ویکت هم روی موبایل کار کنه و هم وب (ازجمله روی google gears روی موبایل).

استفاده از سوشیوسل برای برنامه‏نویسی موبایل سه حالت داره.
1. به صورت افزونه تو sociocell. وقتی کار سرور کامل شه این از روی سایت قابل انجام خواهد بود، شبیه برنامه‏های فیس‏بوک و یوزرها می‏تونن افزونه‏ها رو ببینن و نصب کنن.
2.برنامه مستقل j2me polish بنویسه، و از لایبرری تو برنامه پولیش خودش برای براوزر، آژاکس و اینها استفاده کنه - یه قسمتی از منطق رویِ موبایل باشه یه قسمت رو سرور.
3. عین برنامه sociocell رو استفاده کنه، فقط صفحه اول رو به برنامه وبی خودش بذاره، و اگه بخواد سرور مستقل داشته باشه آدرس اون رو هم بده.
حسابم اینه که مثل پولیش سورس برنامه برای استفاده غیر تجاری آزاد باشه و استفاده تجاری لایسنس بخواد.

آخرسر، همون‏طور که از برنامه معلومه من گرافیک هیچی حالیم نیست. یکی رو لازم دارم که یه حالی به طراحی گرافیکی‏اش بده، مخصوصاً یه ورژن دربیاره که با انگشت بشه براوز کرد. کسی اینجا هست که بخواد پروژه بگیره انجام بده؟ چند در میاد؟
اگه کسی هم پایه است افزونه‏های وبی براش بنویسه هم بگین تا امکانش رو زودتر اضافه کنم.

omilani
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 14:44 عصر
ببخشید آدرس رو اشتباه وارد کردم:
http://sociocell.com/sociocell/0.90/