PDA

View Full Version : سوال: رفع مشکل یک کد

iman65
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 21:57 عصر
سلام دوستان عزیز
یک راهنمایی لازم دارم
من تو سایتم یک اطلاعیه برای کاربرا دارم که می تونن تو صندوق پیام اون اطلاعیه رو بخونن و بعد روی دکمه مطلع شدم کلیک کنن و تمام (یعنی بعد از کلیک دکمه مطلع شدم حذف میشه و دیگه نشون داده نمیشه)
الان مشکلی هست که بعد از کلیک هم دوباره اون دکمه وجود داره و نمیره
من کد رو با فیلدای دیتابیس رو اینجا گذاشتم و ممنون میشم دوستانی که وقت دارن کمک کنن من برطرف کنم این مشکل رو.

ضمیمه کردم

Reza1607
پنج شنبه 20 خرداد 1389, 22:39 عصر
شما اگه یک فیلد برای این که طرف از پیام آگاه شده بذارید و زمانی که می خواین صفحه رو براشون لود کنی چک می کنی که اگه این فیلد مقدارش یک بود دکمه رو نذار

iman65
جمعه 21 خرداد 1389, 07:24 صبح
به چه صورت باید انجام بدم ؟
با کد اگه امکان داره یک مثال بزنید ممنونم میشم.

Reza1607
شنبه 22 خرداد 1389, 09:01 صبح
اگه شما با کلیک بر روی دکمه مطلع شدم صفحه مجددا رفرش می شه از دستور زیر استفاده کنید فرض رو هم بر این می زاریم که شما اطلاعات رو براساس $_GET دریافت می کنید

$sql="UPDATE news SET motale=1 WHERE id={$_GET['id']}";
و بعد از این که خواستین اطلاعات رو در صفحه خروحی بیارید دو تا کار می تونید انجام بدید یکی این که اصلا خبرهایی که خوانده شده رو نیارید اینم کاری نداره فقط کافی شرط این که فیلد =0motale رو به کوئری اضافه کنی
و اگه می خوای تمامی خبرها باشن ولی برای خبرهای خوانده شده دکمه ای ظاهر نشه تو هربار که دستور چاپ خبر در حلقه while اجرا می شه چک می کنی و برای خبرهایی که فیلد بالا مقدار 1 دارند دکمه ای گذاشته نشه
و اگه هم با کلیک برروی دکمه مطلع شدم صفحه رفرش نمی شه ( یعنی از Ajax استفاده می کنی من دقییقا نمی تونم راهنمایی تون کنم)

امیدوارم کمکتون کرده باشم