PDA

View Full Version : مشکل در مقایسه کلماتی که حرف ی دارند

fa_karoon
جمعه 21 خرداد 1389, 21:58 عصر
سلام دوستان به نظرتون برای اینکه وقتی کاربر کلماتی رو که دارای حرف ی هستند رو در تکست باکس وارد می کنه بتونم در فیلدی از جدولم جستجو کنم باید چه کار کنم
فعلا که این کلمات رو پیدا نمی کنه یعنی مثلا اگر کلمه روانشناسی رو کاربر وارد کنه و همین کلمه در فیلدی در جدول پایگاهم باشد موقع جستجو یافت نمی شود.:متعجب:

imanasp
جمعه 21 خرداد 1389, 22:08 عصر
سلام دوستان به نظرتون برای اینکه وقتی کاربر کلماتی رو که دارای حرف ی هستند رو در تکست باکس وارد می کنه بتونم در فیلدی از جدولم جستجو کنم باید چه کار کنم
فعلا که این کلمات رو پیدا نمی کنه یعنی مثلا اگر کلمه روانشناسی رو کاربر وارد کنه و همین کلمه در فیلدی در جدول پایگاهم باشد موقع جستجو یافت نمی شود.:متعجب:

برای کلمات فارسی از N% استفاده کن
نمونه:

"SELECT * FROM TableName where FieldName LIKE N'%" +TextBox1.Text + "%'";

fa_karoon
شنبه 22 خرداد 1389, 21:20 عصر
آقای ImanASP ممنون از کمکتون. من امتحان کردم الان دیگه کلمه ای مثل روانشناسی رو که ی آخرش هست رو پیدا میکنه اما کلمه ای مثل هیپنوتیزم که حرف ي در وسط اونها هست رو باز هم پیدا نمی کنه
لطفا کمکPlease

Rejnev
یک شنبه 23 خرداد 1389, 04:06 صبح
KBDFA.dll استاندارد رو نصب کنید
حجم حدود 6-5 کیلو بایت
بعد از نصب (در حالت Safe mode باید در system32 کپی بشه) حروف پ و ژ سر جای خودشون که روی کیبورد هم مشخصه قرار خواهند گرفت و حرف ی به ی دو نقطه ای تبدیل خواهد شد
برای توزیع برنامه هم باید اون فایل رو در سیستم مقصد کپی کنید.
با این کار دیگه نیازی به تغییر کد نخواهد بود. در ضمن با انتخاب یک فونت فارسی، دو نقطه زیر ی هم از بین خواهد رفت.

Nightbat
یک شنبه 23 خرداد 1389, 08:47 صبح
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=73690

fa_karoon
دوشنبه 24 خرداد 1389, 19:39 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=73690

خدا خیرت بده، این مناظره شخصی بود یا راهنمایی؟!!
به هر حال از حسن نیتت ممنون

fa_karoon
شنبه 19 تیر 1389, 01:13 صبح
KBDFA.dll استاندارد رو نصب کنید
حجم حدود 6-5 کیلو بایت
بعد از نصب (در حالت Safe mode باید در system32 کپی بشه) حروف پ و ژ سر جای خودشون که روی کیبورد هم مشخصه قرار خواهند گرفت و حرف ی به ی دو نقطه ای تبدیل خواهد شد
برای توزیع برنامه هم باید اون فایل رو در سیستم مقصد کپی کنید.
با این کار دیگه نیازی به تغییر کد نخواهد بود. در ضمن با انتخاب یک فونت فارسی، دو نقطه زیر ی هم از بین خواهد رفت.

دوست عزيز من اين روش رو هم امتحان كردم اينبار كلمه اي مثل اسكيزوفرني رو پيدا مي كنه اما كلمه اي مثل هيپنوتيزم رو پيدا نمي كنه حالا چيكار كنم؟:عصبانی++::افسرده: